absa2611 absa2611 komentáře u knih

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Velice drsná kniha, při čtení mi bylo chvílemi dost úzko... Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, stále jsem doufala...
Musím se přiznat, že jsem pachatele neodhalila. Určité části knihy mi přišly nelogické.

14.03.2024 4 z 5

Poslední rozbřesk Poslední rozbřesk Andrew Hunter Murray

Očekávala jsem víc; přestože kniha nemá mnoho stran a přečetla jsem ji během jednoho dne, příběh byl velice rozvláčný, místy jsem ztrácela pozornost... Také se mi nelíbily nahodilé skoky do minulosti.
Dvě a půl hvězdičky...

12.03.2024 2 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Kdyby kniha neobsahovala tak smutné a unikátní výpovědi, ani ji nedočtu. Takový potenciál, a přesto ji, zřejmě, kromě autorky, nikdo z nakladatelství před vydáním neviděl. A o korektorovi už vůbec nemůže byt řeč. Gramatika, stylistika - příšerné.
Velká škoda, velké zklamání.

05.03.2024 1 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha pěkná, ale to "aaach" na konci, které jsem očekávala po přečtení zdejších oslavných komentářů, se bohužel nekonalo.

03.03.2024 3 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Sandra Brown

Se Sandrou Brown jsem se prostřednictvím této knihy setkala poprvé. A přestože vím, že autorka píše převážně thrillery z jiné doby, její způsob vyprávění příběhu mě nadchnul.
Těším se na další setkání.

02.03.2024 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Velké zklamání. To je pocit, který ve mně zůstává po přečtení této knihy. První dvě, které jsem od Adriana Walkera četla, byly skvělé, já byla nadšená a nešetřila superlativy.
Když jsem ale začala se čtením Posledního psa, prožila jsem zároveň šok, zklamání a hlavně znechucení.
Proč autor příběh s určitým potenciálem dokonale zničil tou odpornou vyjadřovací žumpou? Vážně bylo nutné do knihy nacpat tolik sprostých slov? Šlo to přece napsat i jinak, vyjadřování psa mohlo být plné humoru, hovorových výrazů, aby každý čtenář pochopil, že je Lineker obyčejný vořech...
Nejsem žádný puritán, občas je snad i vhodné nějaké to ostřejší slovo použít, ale toto se fakt nedalo číst. Snad za to částečně může i překlad; nevím, originál jsem neviděla...
Abych knihu byla schopná dočíst, kapitoly, ve kterých mluví Lineker, jsem rychle přelétávala.
Jsem opravdu velmi zklamaná. Víc, než dvě hvězdičky dát nemůžu a mrzí mě to. Příběh nebyl špatný; kdyby nebylo nevhodně uchopené formy vyprávění, určitě by dostal daleko víc. Škoda.

28.02.2024 2 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Nádherná kniha. Druhý román, který jsem od pana Walkera četla (první byl Syn lidstva); naprosto odlišný, neméně krásný.
Tento příběh mě vzal za srdce, nemohla jsem se od něj odtrhnout (přečteno během několika hodin) a na konci mi bylo fakt hodně smutno. Tušila jsem, jak to skončí, přesto mě to dostalo...
To, jak autor popisoval běhání, to, co se při běhu v člověku odehrává, včetně myšlenek, mi velmi připomnělo mé běžecké pocity.
Mám ráda katastrofické knihy, tahle však byla ještě něco víc.
Ráda bych dala aspoň deset hvězdiček. Doporučuji!

26.02.2024 5 z 5

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Ach, skvělý zážitek! Syn lidstva je další z knih, které budou v mé soukromé síni slávy.
Těšila jsem se, až mi kniha přijde, protože jsem tušila, že mě bude velmi bavit. A nezklamala. Naopak. Ještě předčila má očekávání.
Opět (a s radostí) mohu napsat, že pět hvězdiček je opravdu málo.
Doporučuji!

23.02.2024 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Ztráta času. Tak bych popsala zážitek ze čtení této knížky.
Knihu jsem náhodou našla v knihobudce a teď už chápu, proč se jí předchozí vlastník zbavil.
Příšerná obálka mě neodradila (Ikar, 1996). Bohužel...
Nejdřív jsem čekala, kdy mě příběh začne bavit a když jsem pochopila, že nezačne, těšila jsem se, až to budu mít za sebou.
Děj by se dal vecpat do deseti stran; přišlo mi, že si autorka dala za cíl napsat 300 stran, proto jednoduchou zápletku "vycpala" zmatenou "vatou".
Pro mě bylo Až na dno první a zároveň poslední setkání s autorkou.
Dále mě na knize štval český překlad plný gramatických chyb a zvláštních výrazů.
Dávám jednu hvězdičku. Ze slušnosti...

22.02.2024 1 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Fajn kniha o strastech i radostech člověka s AS. Bylo pro mě tak nějak příjemné číst o pocitech, které jako bych popisovala já.
ADHD nemám, ale mají ho mé tři ze čtyř dětí. A jeden z nich, kromě toho, "vychytal" i toho Aspergera.
Je dobře, že se konečně objevují knihy na téma PAS.

20.02.2024 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Pěkná knížka, jako bonus poslechnuta v moc povedené audioverzi. Těším se, až si přečtu pokračování.

20.02.2024 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Nemám co bych dodala víc, než už je zde napsáno.
Výborná kniha.

20.02.2024 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Dál v sérii pokračovat nebudu.

19.02.2024 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Pan Bryndza nezklamal. Po skvělé sérii s Erikou Fosterovou jsem se bála, že bude další série horší, mé obavy však byly zbytečné.
Nemám co vytknout. 5* zasloužených.

29.01.2024 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

No. Těšila jsem se na závěrečnou část, ale trvalo mi docela dost dlouho, než jsem ji po částech dokončila. To "wow" tam prostě, tak jako ve dvou předchozích dílech, nebylo.
Škoda...
Přesto dávám 4 hvězdičky, méně si určitě nezaslouží.

19.01.2024 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Milá oddechovka. Poslouchala jsem ji v audioverzi u pletení.

13.01.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Paráda! Konečně jsem se dostala k dlouho odkládanému Carterovi. Sice jsem začala 11. dílem, ale to mi vůbec nevadí. Přečteno během pár hodin, napnutá jsem byla opravdu hodně.
A díky brožované vazbě si mohu odškrtnout další políčko Výzvy.

04.01.2024 5 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Jsem ráda, že už dnes, hned na Nový rok, si mohu odškrtnout první políčko Výzvy. A jsem ráda, že právě díky Výzvě to byly tyto parádní básničky (jak v originálním znění, tak i ve skvěle přeložené české verzi). Nebylo-li by Výzvy, neznala bych je. A to by byla škoda... Díky!

01.01.2024 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Vážím si herce Hugha Laurieho. Moc. Fakt ho mám ráda. Ale styl jeho psaní mě natolik rozčiloval, že jsem se musela několikrát usilovně nutit, abych knihu neodložila.
Tolik vaty, která knihu totálně zaplácala... Děj by se dal popsat ani ne na stovce stran. Bylo to skoro čtyřikrát tolik.
Miluju sarkasmus, ironii a suchý anglický humor, ale tohle nebylo ani jedno z toho. Spíš nevydařený pokus, tlačení na pilu, aby byl obsah za všech okolností vtipný.
Jdu se uklidnit k nějaké tuctové severské detektivce. Ty mi vyhovují daleko víc...
Škoda.

10.12.2023 1 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moc fajn počtení. Ale na Spasitele prostě nemá. 4 a půl hvězdičky.

03.12.2023 5 z 5