absa2611 absa2611 komentáře u knih

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

První setkání s autorkou a určitě ne poslední.
Velmi čtivá kniha. Jsem spokojená a doporučuji.

28.08.2023 5 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Skvělá kniha, stejně, jako dva předchozí díly.

21.08.2023 5 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Výborná. Stejně, jako první díl. Autor opět skvěle vystihl jednotlivá úskalí a problémy, které by se logicky vynořily, kdyby se něco podobného opravdu stalo.
A teď honem na závěrečný díl.

20.08.2023 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Silná kniha... Velmi silná.
Neuvěřitelně dobře zpracovaná, obsahuje i plno velmi emotivních momentů bez zbytečných "srdcervoucích" frází a klišé, kterými se některé knihy jen hemží. (Věřím, že ani vaše oči občas nezůstanou suché.)
Vteřinu poté je syrový - a obávám se, že velmi věrný - popis toho, co by se stalo, kdyby...

A ač DK není sociální síť a přestože nejsem zvyklá komentovat hloupé názory ani tam, nemohu si (naprosto výjimečně a omlouvám se za to) odpustit reakci nad totálně hloupým komentářem jednoho ze zdejších "uživatelů knih".
Proč "uživatel knih"? Kdybych totiž dotyčného nazvala čtenářem, urazím tím všechny opravdové čtenáře. On, podle zmíněného komentáře, čtenář není ani omylem.
A co mě tedy tolik pobouřilo? Jak může někdo až výsměšně hodnotit knihu, když se ani nedostal přes prvních několik stran? A jak ji může hodnotit stylem, kterým to udělal, aniž aspoň trochu pochopil, proč je začátek napsán tak, jak je? Nechápu.
Právo na názor má samozřejmě každý, ale soudit něco, o čem nic neví? Pokud by dotyčný napsal reakci ve smyslu "tato kniha není pro mě, byl to omyl,...", neřeknu ani slovo.
Ach jo...
Ale zpět ke knize. Úžasné dílo, doporučuji k přečtení asi úplně každému.
Pět hvězd nestačí!

18.08.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nebavila. Hlavně začátek byl docela chaotický, někdy ve druhé polovině začala kniha jakž takž dávat smysl, konec ušel.
Nejsem očividně "cílová skupina"...

05.08.2023 2 z 5

Oko bouře nad Downing Street Oko bouře nad Downing Street Jack Higgins

(SPOILER) Větší blbost jsem snad ještě nečetla. Těšila jsem se na zajímavý thriller, ale toto... Postavy ploché, hlavní "hrdina"? zbabrá vše, na co přijde... Tohle byl omyl, dočteno jen proto, abych splnila ČV. Další díly už rozhodně číst nebudu.
Nedoporučuji.

05.08.2023 odpad!

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Včera večer jsem na ni narazila v Levných knihách.
A dnes dopoledne jsem ji dočetla. Se slzami v očích, plná dojetí.
Většinou čtu naprosto jiné žánry, ale tato kniha si mě našla a já jsem za to moc moc ráda.
Kdybych mohla dát sto hvězdiček, dám je...
Debbie Johnsonovou jsem dosud neznala, ale vím naprosto přesně, že "Jednou snad" zaručeně není poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla a budu číst.
Pokud si chcete přečíst dojemný příběh, doporučuji. (A připravte si hodně kapesníků.)

01.08.2023 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Miloučká knížka přečtená během jednoho dne. Příjemný relax, doporučuji.

29.07.2023 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Ze začátku se mi kniha četla velice špatně, prvních několik stran jsem musela doslova "přeletět", protože mi nevyhovoval způsob, jakým Jack vypravuje.
Ale chápu, byl to autorčin záměr; je jasné, že dítě nemůže mluvit jako dospělý, zvlášť dítě s Jackovou zkušeností.
V dalších částech knihy, poté, co se stane jistá změna (nechci napovídat), už jsem si zvykla.
Kniha přečtena za půl dne. Nebyla špatná , přesto to nebyl to úplně můj "šálek kávy".

27.07.2023 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

K Asimovovi netřeba dodávat víc, než že vždy byl a nadále bude jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů...
S potěšením jsem se po mnoha letech opět vrátila k povídkám o robotech a ráda se vrátím i k dalším Asimovovým úžasným dílům.

25.07.2023 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Srdcovka. Víc bych psát nemusela, kniha je všeobecně známá a A. C. Clarkovi se prostě dokonale povedla.
Četla jsem ji už mnohokrát; je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, a proto jsem se k ní opět vrátila.
Je fajn, že si ji můžu přidat do Čtenářské výzvy hned do několika kategorií - buď jako knihu, kterou nebudu číst poprvé, nebo knihu, jejíž děj se odehrává ve vesmíru, případně jako knihu, která má u nás více než 5 vydání. Ostatní kategorie, kam by se ještě dala zařadit, už mám obsazené, protože ty největší lahůdky si nechávám nakonec... ;-)
Příznivcům sci-fi, kteří ji náhodou ještě neznají, určitě doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Výborná kniha! Od začátku až do konce...
Přestože to není žádná jednohubka, dokáže Stephen King čtenáře udržet v napětí, jak to nakonec dopadne, i když ke konci knihy už je to docela zřejmé.
Knihu jsem z části četla, z části (z nedostatku času) poslouchala v audioverzi, ve které mi velmi vadil způsob, kterým knihu četl pan Žák. Ale nevadilo to tolik, protože toto Kingovo dílo bylo opravdu luxusní...
Převážnou část knih od S. Kinga neznám, protože mě nebaví horory, ale miluji sci-fi, které spisovatel (přestože jeho knížky nejde jednoznačně "zaškatulkovat" do jediné krabičky) umí výborně.
Viděla jsem i stejnojmenný seriál, ale ten slaďoučký čajíček, i když mě první dvě řady docela bavily, nesahá tomuto dílu ani po kotníky...

09.07.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Jak jsem slíbila na Adamově YT kanálu, píšu i sem.
Psala jsem mu, že mě opravdu dostal. Zpočátku jsem si totiž myslela, co že to poslouchám za slátaninu a že nemá smysl ztratit více než 12 hodin poslechem takové blbiny... Ale vydržela jsem a stálo to za to.
Příběh dokonale promyslel a dávkoval postupně tak, že vše začalo pomaličku dávat smysl. Přestože se pohybujeme v prostředí časoprostorových paradoxů, dalo se vše krásně představovat a pochopit.
Chvilku mi to připomínalo Krajní meze, chvilku zase Kinga... Ale ne, že by kopíroval něco již napsaného. Je svůj a to se mi moc líbí. A těším se na další povedená díla - od teď - mého oblíbeného SF autora.
Jsem moc ráda, že dal Adam audioverzi knihy na YT a děkuji za to.

27.06.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Chtěla jsem se pořádně rozepsat, ale po přečtení komentáře čtenáře "cepice" není třeba. Díky za něj. Naprosto souhlasím.
Bohužel kvůli velice špatnému zpracování dávám jen 2*.
Škoda. Tak silný příběh by si zasloužil víc...

17.06.2023 2 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Opět fajn počtení. Pan Červenák prostě umí zaujmout.
Detektivka z rudolfínské Prahy, opět akce plná krve, mučení a všemožných "chuťovek", což však k tomuto typu příběhu patří.
Prahu sice neznám, ale díky skvělému popisu míst, kde se naše trojice pohybovala, jsem si vše dokázala skvěle představit.

14.06.2023

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Tak fajn, polapili mě. Stein, Barbarič a Jaroš se mi během čtení této knihy, kterou jsem začala číst pouze proto, abych měla splněněn další díl čtenářské výzvy, dostali pod kůži...
Takže není čas ztrácet čas a hurá na další díl!

12.06.2023 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

V tomto dílu je konečně vysvětleno, kdo je za všemi vraždami a proč. Na můj vkus velice překombinované, tato trilogie mě nenadchla a jsem ráda, že jsem se nemusela prokousávat dalšími díly.
50%

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

(SPOILER) Zdá se, že už vám dochází, kdo je kdo a proč vše dělá? Jste vedle jak ta jedle...
Moje hodnocení této části je opět pouze průměr, tj. 50%.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

(SPOILER) Víte, kdo to dělá? Nevíte. Počkejte si na druhý a hlavně třetí díl.
A pokud je toto čtení označeno "jen pro silné povahy", hodnotitel toho asi moc načteno nemá, případně je on sám velice "měkký".
Spíš si ale myslím, že je ke knize slogan vložen pouze proto, aby nalákal více čtenářů.
Po přečtení oslavných komentářů u tohoto i dalších dílů trilogie jsem měla asi velmi přehnaná očekávání, která se však nenaplnila.
Není to vyloženě špatné, ale četla jsem už mnohem lepší díla.
50%

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová