Poslední den

Poslední den uzavírá sérii postapokalyptických příběhů Vteřinu poté a Rok poté. Je to už více než dva roky od chvíle, kdy útok elektromagnetickým pulzem připravil Spojené státy o elektřinu a přinesl temnotu, hlad a umírání. Komunita horského městečka v Severní Karolíně vedená Johnem Mathersonem začíná zprovozňovat dřívější technologie a obnovovat společenský řád. Vojenské síly, které zbyly z vládní armády, potlačují všechny rebelie. Johnův někdejší velitel, generál Bob Scales, má svého přítele zatknout. Podvolí se John novému autokratickému režimu? Nebo dojde k převratu, jež rodící se národ roztrhá ve švech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434895/big_posledni-den-2OG-434895.jpg 4.183

Poté 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Final Day, 2017

Kniha Poslední den

VA_Krtek

Ach jo. Jednoznačně sestupná tendence této série. Přečíst se to dá, ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky.

Naďa2411

Třetí díl byl na mne až moc technický, škoda že spisovatel nenašel jiné chytlavé téma. Hlavní hrdina byl pěkný paličák, tady mě zklamal. Nyní je jeho protihráč tehdejší přítel, jenž má za úkol ho zatknout. V knize jsou dlouhé opakující se pasáže, které by se daly o mnoho zkrátit. Dočteno spíše abych měla ukončenou tuto sérii. Kniha mě začala bavit na posledních 50 stránkách, kde se děj konečně rozjel. Poslední díl ukazuje, jak jsou lidé stále nepoučitelní. Touha po moci je přednějsí před lidským životem.

Araso
01.08.2022

První díl naprostá paráda... druhý díl byl dobrý, ale stále skvěle čtivý. Třetí díl... jedním slovem "nuda". Příběh se vyvíjel logickým směrem, ale neustálé vracení se do vzpomínek z prvního dílu mě vyloženě štvalo a rušilo a dále mě nudilo to neustálé lavírování nad tím co se bude dít dál...

GYROTOURBILLON
24.06.2022

Tak jasně , první kniha Vteřinu poté , byla The best. Ale i pokračování byla čtivá, zajímavá.
Budu souhlasit se všemi 4 * , doporučuji přečíst celou
trilogií.

Predator3313
30.03.2022

Kniha nebyla špatná.
Nicméně proti předchozím dílům bych řekl že to byla trochu nuda.
Při čtení prvního dílu jsem byl vtažen do děje mistrovským způsobem.
I druhý díl mě značně citové zasáhl, i když tam bylo trochu moc blbosti. Ale v tomto případě mi přišel den takový lineární, roztažený...jako by autor nevěděl kam se vydat. Trochu jsem se těšil konce, nakonec byl ale řekněme přiměřený, i když žádné terno to taky nebylo.
Ale celkově pořád dobrá kniha, která má nevýhodu že ji předcházela nedostižná vteřina poté.

boruf
03.09.2021

Druhý, stejně jako tento, závěrečný díl jsou napsány velmi dobře. Kniha je čtivá, snad až na velmi pomalu se rozjíždějící začátek "Posledního dne", přes který jsem musel opravdu se donutit prokousat. Nicméně za nejlepší díl celé trilogie považuji hned ten první - "Vteřinu poté".

Marketplace
26.08.2021

Tak nějak jsem se od čtení nemohl odtrhnout. Podle mě hodně povedený závěr trilogie. Čtenář dostane spoustu odpovědí na otázky, které si pokládal po prvních dvou dílech. Ano, je to spíše politikaření než krev a maso, ale i tak velmi čtivé.

Artic
28.07.2021