Rok perel

kniha od:


Koupit

Jmenuje se Lucie a bude ji čtyřicet. Je redaktorkou nejmenovaného časopisu. Je matkou osmnáctileté dcery. Je spokojenou manželkou, ochotnou sousedkou. Je... Až do okamžiku, kdy jí náhlá vášeň, pozdně objevená sexuální orientace rozbije téměř přes noc životní návyky, všechny dosavadní role. Životy, ty nejotevřeněji, nejupřímněji a nejopravdověji žité, se nedají dopředu nalinkovat a spoutat konvencemi. Hlavně o tom je nový román Zuzany Brabcové, která za román Daleko od stromu obdržela cenu Jiřího Ortena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71659/big_rok-perel-XRE-71659.jpg 3.3114
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Rok perel

mirka0586
02. dubna

Líbila se mi...

Richard Skolek
23. února

Někdy vtipné, jindy hořké, po celou dobu každopádně velmi autentické a silné. Přesto mi tam něco chybělo. O knize jsem několikrát slyšel, že jde o první český lesbický román, a právě tahle vrstva působila v rámci celku poněkud odtrženě. Úplně to samé by se totiž hrdince mohlo stát s mužem, sexuální orientace vlastně v příběhu jako takovém nehrála roli. Což samozřejmě neznamená, že by zároveň nemohlo jít o první český lesbický román, ani to není chyba autorky, jen to ve mně vytvořilo trochu jiná očekávání.


DuncanIdaho
15. února

Já tomu možná nerozumím, ale za sebe bych řek, že tu nic tak extrovního nevidím. Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín ...
Dost klasika. V ději jsem se ztrácel. Často se měnily osoby (postavy) i osoby (mluvnická kategorie). V čase jsem se nevyznal, přeskakovalo se v něm. Přeskakovalo se i v myšlence. Často jsem se přistihl, že ani nevím kdo a o čem vypráví. Tuto knihu rozhodně k přečtení doporučit nemohu.

Hanjimka
15. února

Čteno jako audio kniha na ČR Vltava. Zajímavý vhled do duše

erik385
02. února

Tak o tejto autorskej perle som doteraz nevedel nič, až vďaka čítaniu na pokračovanie na Vltave som sa k tomuto skvostu dostal. Skutočne bravúrne napísaný, odvážny (na tú dobu teda určite) príbeh lesbickej lásky, ale nie je to len o tom. Je tam veľa aj z ľudskej osamelosti a tak celkovo sa mi to zdá omnoho vydarenejšie a výstižnejšie než mnohé tzv. šokujúce, súčasné "coming out" romány. Toto je vážne úprimné a literárne kvalitné dielo.

FleurDuMal
02. února

Něco mi to připomnělo.

Vesmich
27. ledna

Pozvolna v próze rozvedený famózní písňový text Gabriely Osvaldové o tom, jak "mám jen teď, žádný pak, přejels mě jak náklaďák".K smetení všech těch srágor do urny a tesání památného hrobového nápisu o tom, aby chcípnul, když mě už nemá rád(a), se tady Lucie už nedostala. A bůhví jestli dostane. No v každým případě jsem díky tomuto textu úplně přesně pochopila jak vypadá ten, kdo je citem a zradou zcela přejetej. No mazec!

rareh
15. ledna

trošku schizofrenní děj, ale dobře napsáno....

1