absa2611 absa2611 komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

(SPOILER) Toto hodnocení je přesným opakem toho, co jsem psala u předchozího příběhu s inspektorem Bergmanem. Když jsem totiž dočetla Zlodějku příběhů, váhala jsem, zda se vůbec pustit do další knihy.
Dvě předchozí detektivky od paní Klevisové mě totiž moc neuchvátily. Dala jsem tomu ale šanci a zkusila to.
A nelituji. Tato kniha mě vyloženě chytla a nepustila. Vím, že to bylo velmi ovlivněno i tím, že je příběh zasazen do prostředí kolem koní, starý mlýn na samotě se mi taky zamlouval, není to však jen tím.
Vražda se v tomto příběhu stala docela brzy a já jsem nemusela prochazet rozvláčným začátkem, který mě moc nebaví (ze severských detektivek jsem zvyklá na rychlý spád, hodně akce, krve, násilí...). Vraha jsem tentokrát neodhalila (ve Zlodějce jsem tušila hned od začátku).
Na druhou stranu se mi nelíbilo opakování některých nápadů, např. relax a nasávání energie pod pyramidou, opět se tu prodávaly zvířecí krmiva... Ale to je jen drobnost, celkově jsem s knihou moc spokojená a epilog byl vyloženě "doják".

28.11.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Mé druhé setkání s Michaelou Klevisovou. Asi jsem docela hodně deformovaná severským spádem, proto se mi začátek knihy zdál poněkud pomalý, rozvláčný,... Celkem mi dalo práci se do příběhu začíst. Později se to zlepšilo, vraha jsem bohužel uhodla velice brzo, přesto budu s inspektorem Bergmanem pokračovat.

22.11.2021 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tuhle knížku miluji, přes ni jsem se dostala k Backmanovi, který mi velice "sedl".
Muž jménem Ove je má srdcovka, dokážu ji číst i poslouchat v audio verzi (kterou skvěle namluvil Jan Vlasák) pořád dokola. Doporučuji.

21.11.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první setkání s Michaelou Klevisovou. Zápletka zajímavá, motiv a rozuzlení dobré. Jsem zvyklá na severské detektivky, které jsou většinou víc akční, surovější,... Nevadilo mi ale, že totéž nenacházím zde. Jsem zvědavá na další příběhy s inspektorem Bergmanem.

20.11.2021 3 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Jejda, to už je dávno... Ale není dávno doba, kdy jsem si na ni vzpomněla. Vzpomínám totiž pravidelně, s nostalgií a láskou a přemýšlím, kolikrát jsem ji vlastně četla.
Je to jedna z prvních knih, co jsem jako malá holka četla a vzpomínám i na to, jak jsem jásala, když se mi ji, coby vyřazenou z knihovny, povedlo získat.
Slečnám, které milují koně a očekávají v knížce i nějakou tu romantiku, vřele doporučuji.

18.11.2021 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tuto knihu (zatím) řadím mezi Top 5 mých letošních přečtených knih, možná dokonce mezi první tři.
Je opravdu skvělá, chytne a nepustí - prostě se musíte co nejdříve dozvědět, jak to dopadne.
Doporučuji!

17.11.2021 5 z 5