Běžecký klub na konci světa

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321212/bezecky-klub-na-konci-sveta-Ugq-321212.jpg 3.846
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Omega

The End of the World Running Club (2014)

Kniha Běžecký klub na konci světa

flashi

Trochu mě kniha zklamala. Na můj vkus hrdina moc filozofuje a přemítá nad tím, jak je neschopný otec, člověk a co měl v životě udělat jinak, na druhou stranu se skoro nepozastavil nad tím, jak mu postupně umřeli kamarádi.
Příběh samotný je velmi dobrý. Škoda, že se čtenář nedozví skoro nic o té katastrofě, která tvoří základ - to proč se celý příběh odehrává. Vlastně si čtenář jen domýšlí příčinu, konečné důsledky a rozsah celé katastrofy a myslím si, že je to pro vykreslení celé situace dost podstatné.

Pampalini

Dobrý a celkom originální příběh, který sráží lajdácké knižní zpracování. Knihy Omega sázejí na kvantitu, překlad s nedotaženými korekturami (míle a km vedou), všechno působí hodně povrchně - zjevně převládá cíl rychle prodat.

druzickaster

Kousek Malevilu, špetka Cesty, trocha toho filozofování a je z toho obstojný postapo román. Je psaný lehkou formou a tím pádem se dobře čte, přečteno za tři dny. Hlavní zápletka, budiž, mohla být krapet promyšlenější, ale dá se snést. Pravda je, že kdo někdy alespoň trošku běhal, tak autorovi, potažmo hlavnímu hrdinovi dost rozumí v jeho vnitřních promluvách a pocitech. Závěr opět se zadními vrátky, tak uvidíme jestli nás autor poteší a bude pokračovat. Za mě dobrá kniha, kterou můžu doporučit.

bagel

Mně se to líbilo, ale postapo moc nečtu, takže chybí srovnání. Místy již byly peripetie hlavních postav dost přehnané, ale z mnoha scén mě mrazilo.

Kira283
31.12.2018

Kniha měla potenciál, ale hodně mě zklamala. Připomínalo mi to seriál "Walking Dead", s postavami jsem se nedokázala ztotožnit, přišlo mi to dosti nereálné a konec byl úplně mimo. Myslím, že jako film by to byla hezká podívaná, ale jako kniha hodně podprůměr.

FillaSFC
27.12.2018

Průměrná kniha, která střídá lepší s horšími pasážemi. Nejlepší je paradoxně úvod, konec naopak zklamal. Některé postavy jsou zajímavé, hlavní "hrdina" mi ale moc neseděl.

makemake
18.12.2018

Čím dýl jsem četl, tím víc jsem si uvědomoval, že můj odpor k běhu holt potřebuje konec světa, abych se nastartoval :). Za mě bezva postapo, který nepotřebuje milióny zombíků, protože člověku stačí jen přijít o svoje jistoty a chová se hůř, než nějakej mozkocuc. Přál bych ti Danny trochu víc, než jsi na konci dostal, ale ona někdy i ta možnost rozloučit se, může bejt víc, než nic.

pafčaodřeky
10.12.2018

Nic zajímavého. Průměrné dílko, začátkem připomínající Malevil. Hrdina, je moderní typ ukňourané bábovky, která, když má za den "uběhnout" 30 km, tak kolabuje. Nevěřím mu ani tu proměnu v milující tatínka. Ale tak je to autorova prvotina, třebas se ještě vypracuje, uvidíme.

postkatastrofická

Adrian J. Walker
australská

Kniha Běžecký klub na konci světa je: