Běžecký klub na konci světa

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321212/big_bezecky-klub-na-konci-sveta-Ugq-321212.jpg 3.8118
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Omega

The End of the World Running Club, 2014

Kniha Běžecký klub na konci světa

gretl74

Začátek byl velmi slibný, prostřední kapitoly chvílemi svižné, napínavé, později už častěji nuda a opakování zápletek, konec se mi nelíbil vůbec, respektive nezanechal žádný dojem.
Nejlepší kapitola: Sídlo rodu Bartonmouthů.
3,5*

EmokeII.

Nevim.... Knížku jsem začala číst už před dlouhou dobou a moc mě nebavila. Teď jsem po ní sáhla znovu do čtenářské výzvy, kde osoba je na útěku. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Druhá půlka jej rozhodně napínavější a má spád. Ale stejně to nebylo ono... Někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. Taky běhám, ale zrovna popis, jak to hlavního hrdinu začalo bavit, mě moc nepřesvědčil. Ale je tam vidět odhodlání, že všechno jde když má člověk tu správnou motivaci.

JerryDexter
21.11.2021

Příběh, který ve mě na dlouho zanechal těžce popsatelné pocity. Příběh o tom, co všechno je člověk ochotný udělat pro to, aby našel sebe sama. Příběh o dlouhém běhu, který by si možná někdy měl prožít každý z nás.

Inika
13.07.2021

Prostě jsem se s těmi postavami vůbec nedokázal ztotožnit. Sice jsem to dočetl, ale kromě samotného námětu a několika pasáží to bylo spíš jalový čtení. Nic moc mi to vlastně nedávalo: Ničím sympatický hlavní hrdina (i všichni ostatní), jeho manželka odsunutá do role tiché slepičky, která 14 dnů v krytu pouze kojí a pronese asi jen dvě slova, Harveyho pusté "filozofování", které s přibývajícími stránkami jen čím dál víc otravovalo, k tomu kupa různých nesmyslů, to všechno přispělo k tomu, že z knihy je spíš podprůměrná oddechovka, kterou nestojí za to si někdy přečíst znovu. V post-apo to zdaleka nedosahuje úrovně knížek od Gluchowskyho natož od Neffa.

kramver
03.05.2021

Výborná kniha. Napadlo mě, že je jsem hrozně ráda, že mám sklep a měla bych ho zaplnit i něčím výživnějším než kompoty . Taky mě napadlo, že si v životě málo vážíme skutečných hodnot a jak je důležitá rodina a přátelé. Jak se lidé často změní v bestie, když bojují o vlastní život, a že každý asi dokáže být krutý. A nakonec jsem si šla zaběhat. Bylo to očistný :-)

BratrO
09.12.2020

Ok, bavil jsem se min nez u psa. Hlavni hrdina je opet antivsecko coz se zmeni, opet jsme na pokraji spolecnosti, ale opet se to da cist. A ne jen pro precteni, ale i pro ten pocit ze: jo, az to vsechno pujde do hoven tak presne takhle si myslim to bude vypadat :(

Joujalicka
06.12.2020

Asi dvě třetiny knihy se mi líbily. Popsání katastrofy, popis osoby hlavního hrdiny a jeho charakterových vlastností. Šlapalo to přes život na vojenské základně po setkávání s osobami na cestě k lodím...asi po opuštění města, kde byly hlavní postavy zajaty, mě to nudilo. Téme bylo ale dobré. Jsem maratonec, tak popis odhodlání k běhání se mi líbil.

Didi15
17.10.2020

Téma bylo fajn, zajímavě vystavěný příběh. Někdy jsem si i zasmála. I když úplně postapokalypticke tema nemam rada, bylo to takove příjemné čtení :-)