Kavárnička v Kábulu

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám. Snad i proto pomáhá mladé afghánské dívce, kterou tíží tajemství, jež by mohlo obrátit životy všech vzhůru nohama. Deborah Rodriguezová přináší ve svém debutu jiný obraz Kábulu a jeho obyvatel, než jaký známe z televizních zpráv. Je to příběh o běžném životě běžných lidí, o nezištném přátelství a velké lásce, kterou máme často přímo pod nosem, aniž bychom si to uvědomovali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247542/big_kavarnicka-v-kabulu-IG7-247542.jpg 3.9368

Malá kavárnička v Kábulu 1.

Vydáno: , Argo

The Little Coffee Shop of Kabul, 2011

Kniha Kavárnička v Kábulu

Hugoline

Musím dát za pravdu většině komentářů níže, že konec byl přespříliš sladký. Nicméně knížka mě bavila, Afghánistán je pro mě země vzdálená a nepoznaná. Přiznám se, že toho o ní moc nevím a knížka mě nabádala k dohledávání informací a fotografií míst, o kterých postavy vyprávějí.

Kerberos

Knihu jsem poslouchala, Afghánistán je nebezpečná země a ženy to tam mají těžké. Přátelství Američanky s místními se dá ještě uvěřit, ale ten konec jak z červené knihovny už ne.

PetK

Hodně ženská kniha, ve smyslu ženských témat, pohledu na svět i jistého zromantizování prostředí a života v Kábulu (aspoň myslím teda). Na čtení bych to asi nedala, bylo to na mě přece jen trochu moc sladké, ale jako audio to bylo fajn.

Jessica007

Pěkná knížka do horkých dnů. O životě žen v Afghánistánu, ženy to tam rozhodně nemají jednoduché. A konec jsem uvítala.

KatyM.

Kniha se sice dobře četla, ale nemyslím si, že takto idylické to v Afganistánu je a už vůbec ne pro ženy a cizince. Pokračování knihy si odpustím.

JankaV80

Chtěl jsem něco nenáročného, odpočinkového. Kniha rozhodně není jedno - pořád jsem si u ní říkala, jaký mám štěstí, že jsem se narodila v České republice a ne v Afghánistánu. Příběh pěti žen o různých národnostech, které spojuje jedná kavárna (i když ona je to víc, než jen kavárna) v Kábulu. Každá žena má svůj příběh, který je něčím zajímavý. A tak člověku nedá, i když je mu jasné, že takto to asi reálné v Afghánistánu nechodí, nečíst stále dál.

š.m.i.k
26.12.2020

Mentalitu Afghánistánu asi nikdy nepochopím a jsem opravdu ráda, že si o tom všem můžu "jen" číst. Je mi jasné, že oproti knize je skutečné prostředí mnohem drsnější, ...jen tady zvolila autorka milosrdně (na můj vkus až násilně) růžový konec.

libuna60
09.11.2020

Dobře napsáná kniha, čtivá, nedá se odpoutat. Zajímal mě život v této zemi, vztahy ženy a muže a je to zde popsáno, že si člověk udělá alespoň trochu představu. Milostné příběhy jsou trochu jako z červené knihovny, ale nevadilo mi to. Půjčila jsem kamarádce a má stejný názor a obě si myslíme, že stojí za přečtení.