Kavárnička v Kábulu přehled

Kavárnička v Kábulu
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247542/bmid_kavarnicka-v-kabulu-IG7-247542.jpg 4 448 448

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám. Snad i proto pomáhá mladé afghánské dívce, kterou tíží tajemství, jež by mohlo obrátit životy všech vzhůru nohama. Deborah Rodriguezová přináší ve svém debutu jiný obraz Kábulu a jeho obyvatel, než jaký známe z televizních zpráv. Je to příběh o běžném životě běžných lidí, o nezištném přátelství a velké lásce, kterou máme často přímo pod nosem, aniž bychom si to uvědomovali.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Little Coffee Shop of Kabul , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kavárnička v Kábulu. Přihlašte se a napište ho.

IvaKo
21.05.2024 5 z 5

Čtivě napsaný příběh z exotického prostředí, ve kterém nechybí přátelství, láska, ani napětí. Popis afghánských reálií, zejména neskutečně těžkého života žen, je opravdu působivý. Znovu jsem si uvědomila, jaké štěstí máme, hlavně my ženy, že žijeme v této části světa.

absa2611
20.02.2024 5 z 5

Pěkná knížka, jako bonus poslechnuta v moc povedené audioverzi. Těším se, až si přečtu pokračování.

_Knihomolka_
13.02.2024 2 z 5

"Ženy jsou jako čajové šálky; nikdy nevíte, jak jsou silné, dokud je neponoříte do vařící vody."
Příběh nebyl nijak zvláště vymyšlený, naopak se mi více líbil styl jeho převyprávění a příležitost oprášit si to, s čímž jsem již dříve byla v souvislosti s Blízkým východem srozuměna. Nejvíce mi však v knize nesedl závěr, který byl dle mého uvážení moc pohádkový a celkově nepřiměřený tamějším poměrům.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Kavárnička v Kábulu v seznamech

v Právě čtených9x