Návrat do kavárničky v Kábulu

V malé kavárně ve válkou rozervaném Kábulu svedl osud dohromady pět žen z jediného důvodu: aby pomáhaly – jedna druhé i všem ostatním. Volné pokračování Kavárničky v Kábulu přivádí na scénu staré známé postavy i nové tváře. Zakladatelka kavárny Sunny se po návratu do Spojených států snaží marně zapadnout do běžného života a nepřestává snít o návratu do milovaného Afghánistánu. Shea se naopak na své afghánské kořeny po prožitém traumatu usilovně snaží zapomenout. Jasmína, které teď kavárna patří, se snaží pomáhat dívkám a ženám, kterým hrozí stejný osud, jemuž ona jen o vlásek unikla. Zara, zaslíbená násilníkovi, jehož v životě neviděla, přichází do kavárny, aby zde našla útočiště. A Háladžán, babička, která dál porušuje všechna pravidla, se potají učí řídit… Nechte se znovu pohltit silou přátelství a oddanosti, lásky a ztráty na místech, která jsou od sebe tak vzdálená a přece k sobě mají blíž, než byste čekali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318085/navrat-do-kavarnicky-v-kabulu-xPm-318085.jpg 3.960

Malá kavárnička v Kábulu 2.

Vydáno · Argo

Return to the Little Coffee Shop of Kabul · 2016

Kniha Návrat do kavárničky v Kábulu

essterkaa

Docela příjemné čtení, ale kniha mě do děje nevtáhla.

iveta3689

Prijemne cteni. Kniha se cte lehce, autorka se opet vyhnula kontroverznim stanoviskum, ani nezduraznila stinne stranky zivoty v Afghanistanu. Nezobrazuje tak komplexne zivot v danr oblasti, ale to snad ani clovek od romanu neceka.

sycek

Kniha se mi líbila.

Congo
25.07.2018

pokračování mé oblíbené knihy Kavárnička v Kábulu. Opět hezké čtení, i když zase člověk asi trochu musí své priority přehodnotit, když vidí, že ten život, co má není samozřejmostí a jen se docela uměl dobře narodit.

gossipavlina
16.03.2018

Pro mě bylo radostné se opět setkat se Sunny, Jasmínou Haladžán a dalšími. I když už to o kavàrničce samotné moc nebylo. Knížka mě přesto bavila a přečetla jsem ji se stejným potěšením jako první díl.

dlabikk
13.03.2018

První díl byl rozhodně lepší, dáno asi tím prostředím, ale toto pokračování nebylo špatné.

Ivanule
05.02.2018

Tak přečteno,a musím říct,že mě kniha překvapila:) Trošku jsem si myslela,že bude se Sunny vrátí do Kábulu a bude dál provozovat svou kavárničku,ale ono ne.Ale to nevadí,kniha se mi moc líbila,děj se nakonec odehrával na vinařské plantáži v Americe,Sunny si našla nové přátele,a v Kábulu to se taky děly velice zajímavé věci,a teda Ahmed,nejdřív jsem si říkala,kam se poděl se svými názory a pak mile překvapil:)

bigben
11.12.2017

První díl byl více napínavý, akčnější a zvratový. Druhý díl je takový větší klídek, pohodička i když začíná smutnou událostí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Deborah Rodriguez
americká, 1964