Návrat do kavárničky v Kábulu

V malé kavárně ve válkou rozervaném Kábulu svedl osud dohromady pět žen z jediného důvodu: aby pomáhaly – jedna druhé i všem ostatním. Volné pokračování Kavárničky v Kábulu přivádí na scénu staré známé postavy i nové tváře. Zakladatelka kavárny Sunny se po návratu do Spojených států snaží marně zapadnout do běžného života a nepřestává snít o návratu do milovaného Afghánistánu. Shea se naopak na své afghánské kořeny po prožitém traumatu usilovně snaží zapomenout. Jasmína, které teď kavárna patří, se snaží pomáhat dívkám a ženám, kterým hrozí stejný osud, jemuž ona jen o vlásek unikla. Zara, zaslíbená násilníkovi, jehož v životě neviděla, přichází do kavárny, aby zde našla útočiště. A Háladžán, babička, která dál porušuje všechna pravidla, se potají učí řídit… Nechte se znovu pohltit silou přátelství a oddanosti, lásky a ztráty na místech, která jsou od sebe tak vzdálená a přece k sobě mají blíž, než byste čekali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318085/big_navrat-do-kavarnicky-v-kabulu-xPm-318085.jpg 3.786

Malá kavárnička v Kábulu 2.

Vydáno: , Argo

Return to the Little Coffee Shop of Kabul, 2016

Kniha Návrat do kavárničky v Kábulu

Ve.Tr
07.07.2020

Očekávala jsem větší dobrodružství, knížka nebyla špatná,ale oproti prvnímu dílu nudnější.

13werka
29.05.2020

Pokračování "Kavárničky" mi přišlo díky tomu, že se střídavě odehrávalo ve dvou prostředích čtivější. A byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne jak s kavárničkou, jak skončí příběh Zary i na to, jestli Sunny nakonec zakotví na ostrově u vína...

essterkaa
27.04.2019

Docela příjemné čtení, ale kniha mě do děje nevtáhla.

iveta3689
16.04.2019

Prijemne cteni. Kniha se cte lehce, autorka se opet vyhnula kontroverznim stanoviskum, ani nezduraznila stinne stranky zivoty v Afghanistanu. Nezobrazuje tak komplexne zivot v danr oblasti, ale to snad ani clovek od romanu neceka.

sycek
13.03.2019

Kniha se mi líbila.

Congo
25.07.2018

pokračování mé oblíbené knihy Kavárnička v Kábulu. Opět hezké čtení, i když zase člověk asi trochu musí své priority přehodnotit, když vidí, že ten život, co má není samozřejmostí a jen se docela uměl dobře narodit.

gossipavlina
16.03.2018

Pro mě bylo radostné se opět setkat se Sunny, Jasmínou Haladžán a dalšími. I když už to o kavàrničce samotné moc nebylo. Knížka mě přesto bavila a přečetla jsem ji se stejným potěšením jako první díl.

dlabikk
13.03.2018

První díl byl rozhodně lepší, dáno asi tím prostředím, ale toto pokračování nebylo špatné.