Až na dno

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poklidný život čtyřicetileté Joanne Hunterové, dokonalé manželky a milující matky, se náhle rozpadá. Téměř po dvaceti letech ji opouští manžel, přestává si rozumět se svou nejlepší přítelkyní Evou, jež jí byla od dětství oporou, a navíc se stává terčem výhrůžných anonymních telefonátů. Nepředvídaný sled událostí strhne Joanne z jejích nebeských výšin a zdá se, že není nic, co by ji při tomto pádu až na dno mohlo zachytit, a nikdo, kdo by rozevřel ochrannou náruč. Najednou je odkázaná pouze na sebe. A neodbytný, chraplavý - ani mužský, ani ženský - hlas v telefonu ji neustále děsí: „Teď jsi na řadě ty…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1710/big_az-na-dno-6Xo-1710.jpg 4.1317
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Deep End, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Až na dno

LadyCarousel
27. listopadu

Hlavni hrdinka pusobila misty naivne, misty jsem i verila, ze takove zeny existuji a nemohla jsem se rozhodnout, jestli by se mohlo nebo nemohlo stat, ze bych takto dopadla. Kazdopadne po pulce knihy jsem byla naprosto presvedcena, jak to dopadne a posledni stranky me vyvedly z omylu.

sonkovaj
26. dubna

Krásná kniha. Má všechno, co má správná detektivka obsahovat. Z děje tedy často mrazí, ale zápletka a napětí až do poslední stránky. Konec překvapivý. Plný počet hvězd.


MartinaP1984
11. ledna

Příběh zajímavý, knížka se čte dobře, ale konec byl hodně uspěchaný.

cori
26.11.2020

Typická hrdinka Joy Fieldingové (pěstěná žena v domácnosti s úspěšným manželem a krásnými dětmi) se musí vyrovnat s odchodem manžela, kterého postihla krize středního věku a musí si srovnat priority, a výhrůžnými telefonáty tzv. předměstského škrtiče. Samozřejmě vše dobře dopadne, jak se sluší a patří na červenou knihovnu.

evvva
27.10.2020

Čtivé, napínavé, hltáte stránku za stránkou v očekávání velkolepého rozuzlení...které sice příjde, ale oproti spádu v ději, tak nějak slátané narychlo, aby už už bylo hotovo...vzhledem k vývoji a gradování jsem nakonec čekala přece jen víc...

georginaa
20.09.2020

Někdy život ubíhá tak stereotypně, že člověk ani nevnímá žít sám pro sebe. Odkládá své já na druhou kolej a přizpůsobuje to vše rodině, až je najednou konec. Neurčité náznaky ani nevnímá, dokud se něco zásadního nestane. V tomto příběhu manžel co se chce rozvést, který měl všechno a sám vlastně nevěděl co chce. Joanna, která se musí vzchopit a najít zase sebevědomí o které přišla. Akčnosti se dostane díky telefonickým výhružkám, které Joanně přinášejí strach, ale zároveň posilují její touhu se svým životem něco udělat.

jeny-v
30.05.2020

Tak nevím, co k této knize napsat. Rozporuplné pocity připisuji tomu, že její vydání je už 15 let staré a napsání ještě starší. Dnešní knihy a jejich obsah se ubírá úplně jiným směrem. Příběh po dvaceti letech rozpadající se rodiny Joanny a Paula a jejich dvou dcer Robin a Lulu, kdy touto dobou začíná volat neznámý hlas Joanně - "teď jsi na řadě ty". V sousedství bydlí její dávná přítelkyně Eva s manželem Brianem, která se potýká s psychickými problémy. Stala se z ní sobecká, ulhaná manipulátorka a Joanna si uvědomuje, že je čím dál méně témat, která by se svou nejstarší a nejbližší přítelkyní chtěla probírat. Paul, který zjistí ve 42 letech, že je pro něho manželství svazující, odstěhuje se a nechává Joannu napospas událostem. Ani závěr nevyzněl pro tuto knihu příznivě, ale dočetla jsem.

Bubík20
21.03.2020

Fieldingova je jednou z mych oblibenych autorek. Jsem schopna jeji knihy precist za jediny vecer. Nejinak tomu bylo i ted. Zapletka s volajicim anonymem byla z meho pohledu hodne napinava - do posledni chvile jsem netusila, kdo by za tim mohl stat. Co me ale trochu zklamalo byl konec - asi jsem cekala nejaky wow efekt a ne ze se akorat ukaze na nejakeho pracovnika v socialnich sluzbach (proc zrovna on, proc si vybral zrovna Joanne, co ho k tomu vedlo atd..).
Popravde, chovani Evy taky nahanelo dost strach.
Soubezna zapletka s manzelem, ktery nevi co chce me spis nudila a dalo se cekat, ze pribeh bude mit stastny konec a on si to nakonec vsechno uvedomi a vrati se zpatky.

1