Až na dno

Poklidný život čtyřicetileté Joanne Hunterové, dokonalé manželky a milující matky, se náhle rozpadá. Téměř po dvaceti letech ji opouští manžel, přestává si rozumět se svou nejlepší přítelkyní Evou, jež jí byla od dětství oporou, a navíc se stává terčem výhrůžných anonymních telefonátů. Nepředvídaný sled událostí strhne Joanne z jejích nebeských výšin a zdá se, že není nic, co by ji při tomto pádu až na dno mohlo zachytit, a nikdo, kdo by rozevřel ochrannou náruč. Najednou je odkázaná pouze na sebe. A neodbytný, chraplavý - ani mužský, ani ženský - hlas v telefonu ji neustále děsí: „Teď jsi na řadě ty…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1710/big_az-na-dno-6Xo-1710.jpg 4.1317
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Deep End, 1986

Kniha Až na dno

LadyCarousel
27. listopadu

Hlavni hrdinka pusobila misty naivne, misty jsem i verila, ze takove zeny existuji a nemohla jsem se rozhodnout, jestli by se mohlo nebo nemohlo stat, ze bych takto dopadla. Kazdopadne po pulce knihy jsem byla naprosto presvedcena, jak to dopadne a posledni stranky me vyvedly z omylu.

sonkovaj

Krásná kniha. Má všechno, co má správná detektivka obsahovat. Z děje tedy často mrazí, ale zápletka a napětí až do poslední stránky. Konec překvapivý. Plný počet hvězd.

MartinaP1984

Příběh zajímavý, knížka se čte dobře, ale konec byl hodně uspěchaný.

cori
26.11.2020

Typická hrdinka Joy Fieldingové (pěstěná žena v domácnosti s úspěšným manželem a krásnými dětmi) se musí vyrovnat s odchodem manžela, kterého postihla krize středního věku a musí si srovnat priority, a výhrůžnými telefonáty tzv. předměstského škrtiče. Samozřejmě vše dobře dopadne, jak se sluší a patří na červenou knihovnu.

evvva
27.10.2020

Čtivé, napínavé, hltáte stránku za stránkou v očekávání velkolepého rozuzlení...které sice příjde, ale oproti spádu v ději, tak nějak slátané narychlo, aby už už bylo hotovo...vzhledem k vývoji a gradování jsem nakonec čekala přece jen víc...

georginaa
20.09.2020

Někdy život ubíhá tak stereotypně, že člověk ani nevnímá žít sám pro sebe. Odkládá své já na druhou kolej a přizpůsobuje to vše rodině, až je najednou konec. Neurčité náznaky ani nevnímá, dokud se něco zásadního nestane. V tomto příběhu manžel co se chce rozvést, který měl všechno a sám vlastně nevěděl co chce. Joanna, která se musí vzchopit a najít zase sebevědomí o které přišla. Akčnosti se dostane díky telefonickým výhružkám, které Joanně přinášejí strach, ale zároveň posilují její touhu se svým životem něco udělat.

jeny-v
30.05.2020

Tak nevím, co k této knize napsat. Rozporuplné pocity připisuji tomu, že její vydání je už 15 let staré a napsání ještě starší. Dnešní knihy a jejich obsah se ubírá úplně jiným směrem. Příběh po dvaceti letech rozpadající se rodiny Joanny a Paula a jejich dvou dcer Robin a Lulu, kdy touto dobou začíná volat neznámý hlas Joanně - "teď jsi na řadě ty". V sousedství bydlí její dávná přítelkyně Eva s manželem Brianem, která se potýká s psychickými problémy. Stala se z ní sobecká, ulhaná manipulátorka a Joanna si uvědomuje, že je čím dál méně témat, která by se svou nejstarší a nejbližší přítelkyní chtěla probírat. Paul, který zjistí ve 42 letech, že je pro něho manželství svazující, odstěhuje se a nechává Joannu napospas událostem. Ani závěr nevyzněl pro tuto knihu příznivě, ale dočetla jsem.

Bubík20
21.03.2020

Fieldingova je jednou z mych oblibenych autorek. Jsem schopna jeji knihy precist za jediny vecer. Nejinak tomu bylo i ted. Zapletka s volajicim anonymem byla z meho pohledu hodne napinava - do posledni chvile jsem netusila, kdo by za tim mohl stat. Co me ale trochu zklamalo byl konec - asi jsem cekala nejaky wow efekt a ne ze se akorat ukaze na nejakeho pracovnika v socialnich sluzbach (proc zrovna on, proc si vybral zrovna Joanne, co ho k tomu vedlo atd..).
Popravde, chovani Evy taky nahanelo dost strach.
Soubezna zapletka s manzelem, ktery nevi co chce me spis nudila a dalo se cekat, ze pribeh bude mit stastny konec a on si to nakonec vsechno uvedomi a vrati se zpatky.