Až na dno

Až na dno https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1710/bmid_az-na-dno-6Xo-1710.jpg 4 362 55

Poklidný život čtyřicetileté Joanne Hunterové, dokonalé manželky a milující matky, se náhle rozpadá. Téměř po dvaceti letech ji opouští manžel, přestává si rozumět se svou nejlepší přítelkyní Evou, jež jí byla od dětství oporou, a navíc se stává terčem výhrůžných anonymních telefonátů. Nepředvídaný sled událostí strhne Joanne z jejích nebeských výšin a zdá se, že není nic, co by ji při tomto pádu až na dno mohlo zachytit, a nikdo, kdo by rozevřel ochrannou náruč. Najednou je odkázaná pouze na sebe. A neodbytný, chraplavý - ani mužský, ani ženský - hlas v telefonu ji neustále děsí: „Teď jsi na řadě ty…“... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Deep End , 1986

absa2611
22.02.2024 1 z 5

Ztráta času. Tak bych popsala zážitek ze čtení této knížky.
Knihu jsem náhodou našla v knihobudce a teď už chápu, proč se jí předchozí vlastník zbavil.
Příšerná obálka mě neodradila (Ikar, 1996). Bohužel...
Nejdřív jsem čekala, kdy mě příběh začne bavit a když jsem pochopila, že nezačne, těšila jsem se, až to budu mít za sebou.
Děj by se dal vecpat do deseti stran; přišlo mi, že si autorka dala za cíl napsat 300 stran, proto jednoduchou zápletku "vycpala" zmatenou "vatou".
Pro mě bylo Až na dno první a zároveň poslední setkání s autorkou.
Dále mě na knize štval český překlad plný gramatických chyb a zvláštních výrazů.
Dávám jednu hvězdičku. Ze slušnosti...

slaska77
17.11.2023 4 z 5

Ale jo, takový standard autorky, která rozehraje děj takovým způsobem, že čtenář neví, co je skutečnost a co se děje jen někomu v hlavě. Počáteční zápletka je zcela banální, krize středního věku, motiv zelené vdovy a jak z toho ven. Jako čtenář pracujete s verzí od psychopata venku až po psychopata uvnitř, boční dějové linky vám tam vnáší další podezření a v určitý moment to tak nějak všechno zapadne do sebe. Za mě na odpočinek fajn.

evaxyz
11.07.2023 odpad!

Velké zklamání, nudné celé dlouhé pasáže. Nakonec jsem přeskakováním přečetla tak třetinu. Konec byl zkratka vytržená z červené knihovny.

Leena
14.06.2023 3 z 5

Autorka to umí líp, tohle patří k těm slabším dílům.
Nudilo mě to, ale nevzdávám, čtu až do konce:-)

Jasmi427
17.07.2022 5 z 5

Taka jednorazovka. Vlastne ako vsetko. Ale ak chces oddych je to ono

HYPNOS88
24.01.2022 1 z 5

Asi bych neměl problém s tím, že je to literatura pro ženy. Pravda, zkusil jsem to proto, že to má titulek "thriller" a "stalking". Ale od přeskakování naprosto nudných odstavců, jsem dospěl k přeskakování naprosto nudných stran. Což se mi snad v životě nestalo.

LadyCarousel
27.11.2021 3 z 5

Hlavni hrdinka pusobila misty naivne, misty jsem i verila, ze takove zeny existuji a nemohla jsem se rozhodnout, jestli by se mohlo nebo nemohlo stat, ze bych takto dopadla. Kazdopadne po pulce knihy jsem byla naprosto presvedcena, jak to dopadne a posledni stranky me vyvedly z omylu.

sonkovaj
26.04.2021 5 z 5

Krásná kniha. Má všechno, co má správná detektivka obsahovat. Z děje tedy často mrazí, ale zápletka a napětí až do poslední stránky. Konec překvapivý. Plný počet hvězd.

MartinaP1984
11.01.2021 4 z 5

Příběh zajímavý, knížka se čte dobře, ale konec byl hodně uspěchaný.

cori
26.11.2020 3 z 5

Typická hrdinka Joy Fieldingové (pěstěná žena v domácnosti s úspěšným manželem a krásnými dětmi) se musí vyrovnat s odchodem manžela, kterého postihla krize středního věku a musí si srovnat priority, a výhrůžnými telefonáty tzv. předměstského škrtiče. Samozřejmě vše dobře dopadne, jak se sluší a patří na červenou knihovnu.

evvva
27.10.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, hltáte stránku za stránkou v očekávání velkolepého rozuzlení...které sice příjde, ale oproti spádu v ději, tak nějak slátané narychlo, aby už už bylo hotovo...vzhledem k vývoji a gradování jsem nakonec čekala přece jen víc...

georginaa
20.09.2020 5 z 5

Někdy život ubíhá tak stereotypně, že člověk ani nevnímá žít sám pro sebe. Odkládá své já na druhou kolej a přizpůsobuje to vše rodině, až je najednou konec. Neurčité náznaky ani nevnímá, dokud se něco zásadního nestane. V tomto příběhu manžel co se chce rozvést, který měl všechno a sám vlastně nevěděl co chce. Joanna, která se musí vzchopit a najít zase sebevědomí o které přišla. Akčnosti se dostane díky telefonickým výhružkám, které Joanně přinášejí strach, ale zároveň posilují její touhu se svým životem něco udělat.

jeny-v
30.05.2020 3 z 5

Tak nevím, co k této knize napsat. Rozporuplné pocity připisuji tomu, že její vydání je už 15 let staré a napsání ještě starší. Dnešní knihy a jejich obsah se ubírá úplně jiným směrem. Příběh po dvaceti letech rozpadající se rodiny Joanny a Paula a jejich dvou dcer Robin a Lulu, kdy touto dobou začíná volat neznámý hlas Joanně - "teď jsi na řadě ty". V sousedství bydlí její dávná přítelkyně Eva s manželem Brianem, která se potýká s psychickými problémy. Stala se z ní sobecká, ulhaná manipulátorka a Joanna si uvědomuje, že je čím dál méně témat, která by se svou nejstarší a nejbližší přítelkyní chtěla probírat. Paul, který zjistí ve 42 letech, že je pro něho manželství svazující, odstěhuje se a nechává Joannu napospas událostem. Ani závěr nevyzněl pro tuto knihu příznivě, ale dočetla jsem.

Bubík20
21.03.2020 4 z 5

Fieldingova je jednou z mych oblibenych autorek. Jsem schopna jeji knihy precist za jediny vecer. Nejinak tomu bylo i ted. Zapletka s volajicim anonymem byla z meho pohledu hodne napinava - do posledni chvile jsem netusila, kdo by za tim mohl stat. Co me ale trochu zklamalo byl konec - asi jsem cekala nejaky wow efekt a ne ze se akorat ukaze na nejakeho pracovnika v socialnich sluzbach (proc zrovna on, proc si vybral zrovna Joanne, co ho k tomu vedlo atd..).
Popravde, chovani Evy taky nahanelo dost strach.
Soubezna zapletka s manzelem, ktery nevi co chce me spis nudila a dalo se cekat, ze pribeh bude mit stastny konec a on si to nakonec vsechno uvedomi a vrati se zpatky.

MalejTucnak
08.03.2020 2 z 5

Kniha nebyla vůbec čtivá. Četla jsem ji jenom proto, že autorku miluji. Vím, že má jinak úžasné knížky a tak jsem pořád doufala, že se děj rozjede. To se bohužel stalo až na posledních pár stránkách. Měla jsem ji rozečtenou několik měsíců. Vždy, když jsem se přemluvila a pár stran si přečetla, kniha mě natolik nudila, že jsem ji zase zavřela a dlouho se dokopávala k tomu ji znovu otevřít.

nikaxxx
04.03.2020 2 z 5

Joy Fieldingová kdysi dávno, alespoň co mi paměť sahá, patřila k mým nejoblíbenějším autorům. Dost možná byly právě její knihy prvními „dospěláckými detektivkami“, které mě nadchly. Několik let se mi žádné její dílo pod ruce nedostalo, proto jsem knihu Až na dno četla s pořádnou dávkou nostalgie. A to byl zřejmě jediný důvod, proč jsem ji také dočetla.
Žánr thrillerů v posledních letech získal nový rozměr, se kterým v porovnání je Až na dno taková oddechovka, zaměřující se více na pocity a životní útrapy opuštěné a vyděšené ženy, než na napínavou detektivní zápletku a dech vyrážející konec.
Román slušný, sonda do nejniternějších pocitů skvělá, námět zajímavý, thriller nudný. Určitě se plánuji seznámit s novější tvorbou Joy Fieldingové…

zimolka
22.11.2019 2 z 5

Tato kniha mě zase až tak nenadchla.Četla jsem od ní daleko lepší.

cukrovka
10.06.2019 3 z 5

Kniha mě zklamala. V příběhu se mi líbil vývoj hlavní hrdinky z uťápnuté puťky, která nechce nikoho zklamat v samostatnou, sebevědomou ženu. Jinak mi vše přišlo takové natahované. A já bych tedy rozhodně manžela, který si potřebuje rozmyslet jestli se mnou chce ještě být, zpět rozhodně nevzala.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Slušný psychologický román, hlavní hrdinka se dostává do situací, které bych nechtěla prožít .... Za mě fajn čtení :-)

dom.ini
17.02.2019 4 z 5

V této knize byla spousta věcí, které se mi z nějakého důvodu úplně nelíbily. Jednání hlavní hrdinky mi někdy připadalo velmi zvláštní, popisy snů a představ klidně i přes několikstran mi připadaly dost zdlouhavé a osobně bych je zkrátila tak na polovinu. Ale jako celem se mi kniha líbila a její čtení jsem si užila. Pro mě byla místy až mrazivá s dosti ponurou atmosférou, v určitých chvílích byla velmi napínavá a pak vám zase dala klidnou chvilku na odpočinek. Nebyla to nejlepší kniha, kterou jsem od Joy četla, ale podle mě za přečtení stojí a času stráveného její četbou určitě nelituji.