Až na dno

Až na dno https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1710/bmid_az-na-dno-6Xo-1710.jpg 4 364 55

Poklidný život čtyřicetileté Joanne Hunterové, dokonalé manželky a milující matky, se náhle rozpadá. Téměř po dvaceti letech ji opouští manžel, přestává si rozumět se svou nejlepší přítelkyní Evou, jež jí byla od dětství oporou, a navíc se stává terčem výhrůžných anonymních telefonátů. Nepředvídaný sled událostí strhne Joanne z jejích nebeských výšin a zdá se, že není nic, co by ji při tomto pádu až na dno mohlo zachytit, a nikdo, kdo by rozevřel ochrannou náruč. Najednou je odkázaná pouze na sebe. A neodbytný, chraplavý - ani mužský, ani ženský - hlas v telefonu ji neustále děsí: „Teď jsi na řadě ty…“... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Deep End , 1986

Teresita
05.02.2019 3 z 5

Může obsahovat lehké spoilery. Tak neskutečně hloupou a neschopnou hlavní hrdinku jsem snad ještě neviděla. Chová se jako by jí bylo maximálně patnáct, nic neumí, nemá žádné zájmy, kamarády ani názory. Pořád nekde něco zapomíná a na počkání každému vykecá kód alarmu. Pořád jen uvažuje nad tím, že už je stará (je jí 41), pozoruje své tělo a přitom se obléká jako stará panna a sedí doma na zadku. Chlubí se tím, že ma jen jednu kamarádku, kterou od malička poslouchá na slovo. Tato její kamarádka je taky dost nesympatická a sebestředná. Chápu, že má nějaký problém, ale zdá se mi to teda dost přehnané. Čekala jsem, že za tím bude něco víc. Vrah mi až tak překvapivý nepřišel, většina postav šla buď jednoduše vyloučit nebo se naopak naopak nabízela sama, takže by to vůbec nebylo překvapivé. Zbytečně mnoho popisů snů, představ, úvah na úkor uspěchaného konce. Na konci jsem nechapala ani jednoho z manželů, ze se rozhodli, tak jak se rozhodli.

Lavender756
04.09.2018 4 z 5

Velice rychle jsme se začetla a nakonec přečteno jedním dechem. Na jednu stranu oddechová kniha, na druhou plná zvratů a napětí.

hanka616
14.08.2018 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, trochu jsem měla problém s vrahem, protože jsem musela přemýšlet kdo to vlastně je...

MT23
30.07.2018 5 z 5

Kniha byla moc hezky napsaná, napínavá od začátku až do konce. Od knihy jsem na začátku moc nečekala, takže pro mne byla příjemným překvapením. :)

megan35
13.04.2018 3 z 5

Ale jo,docela ušla,čekala jsem trochu víc,vadilo mě například,že o vrahovi se v celé knize skoro vůbec nezmiňuje a člověk se musí rozpomenout kdo že to vlastně je.

tess.de.veles
06.11.2017 2 z 5

Hrozně moc mě to nebavilo....,ale četla jsem....až asi u dvousté stránky jsem přeskočila na předposlední kapitolu....a dozvěděla se, jak to vše bylo...Kdyby tohle byla první kniha od Joy....nesáhla bych už nikdy od ní po jiné....naštěstí není, a tak snad příště budu mít více štěstí na dobrou knížku ....

moudivlacek
05.11.2017 5 z 5

Mně zas příběh přišel jako velmi slušný psychologický román. Kdo nezažil psychickou šikanu, tak tomu to přijde nereálné. Ale mohu vás upozornit, že to si nezadá ani s násilím. Člověk neustále čeká úder a neví odkud, nejhorší je, když vám nikdo nechce uvěřit.
Jsou tu dvě kamarádky, jedna je vždy v pozadí Joanne a druhá průbojná Eva, i teď Eva chce pozornost všech a je z ní klasický hypochondr, když prodělala potrat. Joanne zas někdo volá a vyhrožuje smrtí a znásilněním. Ale Eva je přece na tom hůř, navíc Joanne ztrácí manžela, který si chce rozmyslet, zda rozvod či ne a co vlastně chce.
Obdivovala jsem Joanne, která nakonec pochopí, že jestli má žít, musí pro to sama něco udělat, nakonec je to její muž, který má strach, že o ni přijde. A to je v tomhle případě moc dobře.
A navíc Joanne dostane vraha, a i muž pochopí, kde je jeho místo. Eva zas, že když se odejde léčit, muž a přátelé ji neodsoudí, ale podpoří.
Moc pěkné.

micha-ella
01.09.2017 3 z 5

Tento příběh, co už jich autorka vymyslela, mi přijde jak spíchnutý horkou jehlou, hodně nepravděpodobný. Před ním jsem přečetla Jane utíká - nebe a dudy.

oleg
18.08.2017 3 z 5

Toto byla jedna ze slabších knih od této autorky,jinak ji mám moc ráda,ale tady jsem na rozpacích,no přečetla jsem ji a tím zůstane ležet v knihovně,dále ji nebudu doporučovat.......

olcab
09.07.2017 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře, jenže mě dost nudila i když jsem ji nakonec dočetla. Nevím, ale od Joy jsem četla vážně zajímavější knihy. Tři hvězdy dávám za styl psaní, námět za dvě.

lenka70
19.10.2016 1 z 5

Zvláštní námět a kniha chvílemi až děsivá....

knihomolka525
05.07.2016 5 z 5

Joanne odhaluje své nitro až na dřeň

majík1
04.07.2016 5 z 5

Od autorky asi nejlepší kniha

edith79
20.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších od Joy. Absolutně nepředvídatelný konec. Já jsem byla nadmíru spokojená.

mamba27
07.03.2016 4 z 5

Kniha se četla moc hezky, jen jsem možná čekala hlubší "dno". Byla to má první kniha této autorky, určitě ne poslední.

SonaH
16.02.2016 4 z 5

Napínavé čtení na dovolenou, o ženě, která je donucena najít samu sebe - změnit vzhled, najít si práci a zároveň si zachránit svůj život.

Leniiis
21.11.2015 3 z 5

První knížka od této autorky a trosku zklamání. Podle komentářů jsem čekala bůh ví co a pro me průměrná knížka bez nějaké větší zapletky s divnym koncem.

Kamienkova33
26.10.2015 4 z 5

Mňa kniha naopak nesklamala :-) Celý čas som rozmýšľala, kto za tým všetkým bude... záver mi bol jasný od začiatku, ale páchateľa som netušila :-) Za mňa odporúčam :-)

Aneta13
30.04.2015 3 z 5

Také mě kniha bohužel zklamala, nejdřív byla hodně napínavá a byla jsem zvědavá kdo bude ten co ji zastrašuje. Čekala jsem , že to bude úplně někdo jiný, někdo jí blízký, o to víc mě to zklamalo.

Handulenka
28.04.2015 3 z 5

Zatím nejhorší kniha co jsem od ní četla.Od Joy si už hodně dlouho nic nepřečtu.Byla jsem zrovna nemocná, lítala jsem od doktora k doktoru a tato kniha mě prohloubila moji depku.Celou dobu o ničem a závěr na 2 stranách:-(