Zapomenutá

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138209/zapomenuta-138209.jpg 3.7180

Forgotten (2012)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Lilly4

Pro mě velké zklamání. Sice jsem čekala jednoduchý příběh a tady to v úvodu vypadá dobře, ale pak se napětí rozmělní a vlastně je to nevýslovná nuda, která by šla napsat třemi větami. Nic převratného se tam nestane, ve vnímání hlavní postavy se nic zásadního nemění, naznačené záhady zůstávají nerozluštěné. Dokonce ani není "zapomenutá", jen si lidé myslí, že zemřela v důsledku přírodní katastrofy. Velký omyl a ztráta času, ale naštěstí koupeno v Levných knihách. Nicméně také poputuje do antikvariátu, protože hezké na této knize je pouze jméno její autorky.

Denisa232623

taková oddechovka která je jednou za čas potřeba.

Annkag

Kniha,ktorá ma fascinovala námetom.Byt zapomenutá,pre všetkých blízkych mrtvá musí byt samo o sebe velmi tažké.Čo však dalej s tým,ked sa vrátite,zistíte že vo vašom byte žije niekto iný,v práci vás nahradila krava ktorú ste nenávideli a prakticky i v posteli?
Dominik mi bol od začiatku úplne sympatický.Bavil ma jeho pohlad na situáciu,ktorá sa mu vrútila do života ako záplavová vlna od okamihu ked otvoril dvere bytu,ktorý si prenajal.
Samozrejme že každému muselo byt hned jasné že títo dvaja-Emma a Dominik-nakoniec budú spolu a že k vzájomnému pochopeniu bude viest strnistá cesta...ale?

...prečo ju vlastne matka do tej Afriky poslala?Nejako som to v knihe nenašla alebo som zle čítala?
Jedna z mála oddychových knižiek pri ktorých som naozaj velmi rada že som si ju kúpila a mala možnost prečítat.

inkatenysek

Po všech nedávných, náročných tématech byla Zapomenutá příjemnou změnou. Pro mě je to nenáročná oddechovka, u které jsem nemusela moc přemýšlet a mohla jsem si v klidu vychutnávat příběh o lásce, vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka, plnění posledního přání, nových začátcích, objevování sama sebe a rivalitě v právnické branži. Nechybí ani menší kriminální zápletka, jež se vyřeší až téměř nadpřirozenou cestou....

Kniha je napsána celkem čtivě. Přečetla jsem ji za necelý týden. Musím ocenit, že autorka nezabíhala až do zbytečných detailů, takže každá dějová linka byla tak akorát dlouhá, díky čemuž děj rychle plynul.

Doporučuji všem, kteří mají rádi nenáročné čtivo nebo příběhy o lásce. Myslím si, že je to vhodný titul na čtení o dovolené.

P.S. : Zapomenutá je dalším počinem autorky Manžela na objednávku.

xindl007

Kniha se rozhodně dá číst. Taková pohodová oddechovka, jak již bylo zmíněno níže. Ale proč hlavni hrdinku poslala její matka do Afriky jsem jaksi nezjistila.

Irsaf

Kniha me bavila. Tesim se na další od autorky.

tinka1974

když jsem si knihu vybírala, chtěla jsem oddechovku na zahradu. A trochu mě zklamala. S tímto tématem by se dle mého dalo pracovat daleko lépe

novakovaterka22

Kniha se mi libila. Ale hlavni vysvetleni se nedostavilo. Proto hodnotim jako takovy prumer :)

Jass

V záchvatu prudké potřeby odpočinku jsem znovu otevřela Zapomenutou a přiznávám, že můj pohled na věc se poněkud změnil. Knížka se mi pořád líbí, o tom žádná, ale přiznávám, že celkově byl ten příběh poněkud únavný. Vztah hlavních protagonistů byl z mého pohledu totiž trochu nevyrovnaný a celkově prapodivný. Přišlo mi, že jejich vztah vzniknul na základě osobních rýpavých otázek a sexy tanečních scénách. Jinak tam bylo prázdno... Asi bych měla být potěšená, že jejich vztah nezabíral celou knihu, ale kupodivu... uvítala bych víc. A celý ten vývoj... nic nic něco málo nic nic nic tak na to skočíme nic nic nic......... nic nic nic žili šťastně až do smrti... Možná jsem zkrátka zrovna měla náladu na něco krapet jiného. Přes všechnu tuhle kritiku jsem se ovšem od knihy nedokázala odtrhnout a ze své knihovny ji rozhodně nevyhostím.

Martink@

Vybrala jsem si tuhle knihu jako zpestření mezi thrillery. V knihovně jsem po ní sáhla na poslední chvíli a dobře jsem udělala. Trefila se mi do nenáročné nálady. Nebyl to zas takový slaďák, za což jsem ráda. Pravda je, že některé linie děje nebyly objasněné, ale nějak mě to nevadilo. Celkově knížku hodnotím jako takové oddechové, pohodové čtivo, za jeden den bylo hotovo. :-) Účel splnila a od této autorky si ráda přečtu něco dalšího...

keiko33
13.11.2017

Zaujimava tema pribehu. Prijemne oddychove citanie, ktore skonci ako inak stastne.

jiripa
12.09.2017

Knihu jsem namáhavě dočetla. Stále až do konce příběhu jsem čekala nějaké rozuzlení. Třeba proč matka tak chtěla, aby Emma navštívila Afriku, nebo jestli se setká se svým otcem. Příběh ve mě budil trošku chaos, spousta věcí nakousnutých a nic nedokončeno. Jsou knihy, ke kterým se rádi vracíte a přečtete je několikrát, ale tahle rozhodně mezi ně patřit nebude.

intelektuálka
19.08.2017

Příjemné letní čtení...

Naďulka
13.08.2017

Napětí a obsahově zajímavé pouze v úvodu knihy, pak už jen nic neříkající obsah. Čekala jsem víc.

katkavasik2908
23.05.2017

Na začátku jsem se musela do děje nějak dostat a pak už to byla jízda. Hlavní hrdinka byla skvělá, nebyla to taková naivní holka, které jsou v hodně knihách. Čtení jsem si užila a rozhodně knížku doporučuji! :)

MOu598
16.05.2017

Čtivě napsané, v ich formě. Místy zdlouhavé.
Čekala jsem víc a také něco jiného.

jitka7
13.01.2017

Bohužel jsem se prostě nemohla začíst do příběhu. Knihu jsem četla několik týdnů a mezitím i jiné. Takže ani nemám co hodnotit. Kniha mě prostě nezaujala.

cukrovka
05.09.2016

Taková oddechovka, která neurazí. Myslela jsem, že tam bude více zamyšlení nad smyslem života.

Liduka
01.09.2016

Musim říci, že Manžel na objednávku byl daleko lepší. Zřejmě jsem čekala asi něco trochu jiného. Každopádně, jak jsem tak pochopila, tak matka poslala Emmu do Afriky proto, aby se zamyslela nad svým hektickým životem, trochu zpomalila a nestarala se pouze sama o sebe.

ruzovka
26.07.2016

Kniha se ke mně dostala se zpožděním z Levných knih.
Informaci , proč maminka nasměrovala Emmu do Afriky jsem taky neobjevila , což nechápu.
Příběh nebyl špatný , taková oddechovka , přečetla jsem rychle .
Jak tu padlo , pohodové čtení, ale netřeba se k němu vracet .
R.

Canney
06.04.2016

Tahle knížka je perfektní pro čtení v MHD. Je čtivá a zajímavá, ale zase ne tolik, abych se nedokázala odtrhnout od příběhu, když potřebuji vystoupit. Také nevadí, když vám bude někdo číst přes rameno (věřte nebo ne, ale tohle se mi stává docela často). Není v ní totiž žádná "lechtivější" scénka. Zapomenutá je plná takových klišé momentů a na můj vkus je jich tam možná trochu moc.

warca
12.02.2016

Jak už tu psali někteří, kniha bude i u mě brzo zapomenuta a maximálně si vzpomenu na obálku, ale příběh mě už nenapadne. Pohodové čtení, ke kterému se není potřeba vracet :)

Dandy1
07.12.2015

Příběh je dobrý, ale klasický boj o místo ve firmě, zrazená láska a nová láska, kterou si hrdinka ani moc neuvědomuje, dělá z knihy obyčejnou předvídatelnou tuctovku. Není důvod se k této knize vracet a tak bude brzy u mě zapomenutá, tak jak to píše její název.

Neami2
23.10.2015

Kniha zajímavá, příběh na můj vkus málo podobný realitě, nicméně nemůžu nic vytknout.

Leniiis
01.10.2015

Knížka vubec nebyla o Africe, to už tu je psáno několikrát. Čekala jsem, že tam vyplyne na povrch proč tam matka hlavní hrdinku poslala, což je tam i několikrát zminováno, že to chce vědět i hlavní hrdinka, ale nedozvěděli jsme se to. Knížka byla odhozena na uroven obyčejné pruměrné knížky, která se sice dobře četla, ale v životě si na ni už nevzpomenete nebo ji nevezmete do ruky.

evelýny
15.09.2015

Kniha je velmi vtipně napsaná. Při čtení vás napadne, že člověk se někdy v životě ztratí, aniž by odletěl na druhý konec světa a ztratil se tam doopravdy. Z mého pohledu je však příběh uspěchaný a překombinovaný. Zápletka, kdy hlavní hrdinka - advokátka- bravurně vyřeší případ s ukradeným obrazem, mě již ani nepobavila. Tři hvězdičky za vtipnost.

Aiwa
21.07.2015

Pár faktů než knihu vezmete do ruky – anotace je celkem zavádějící, není to o Africe, v podstatě jde o červenou knihovnu, k čemuž se nepřizná ani obálka. Celý příběh připomíná takové ty filmy à la Harlequin edice, kterými nás komerční televize krmily v pátek nebo sobotu večer. Příběh je plný klasických žánrových klišé. Měla přítele, ale nějak na ni zapomněl, měl přítelkyni, ale ta se s někým zapomněla. On je umělec (jak jinak), ona těžce vydělávající právnička, toužící po troše lásky. Ona má zlou a intrikánskou kolegyni, on má dost problémů sám se sebou. Do toho tady máme rádoby detektivní zápletku, páč geniální právnička nám převálcuje celé policejní oddělení, a hromadu překážek, které musí naši hrdinové překonat. Výsledek - plytký, povrchní románek s dobrým koncem, místy poněkud uspávající. Jestli si nepotrpíte na červenou knihovnu, tak se knize obloukem vyhněte.

ritz
19.06.2015

Pro mě romantiky až moc, jako oddechovka dobré.

Mon12
25.05.2015

Díky komentářům jsem věděla, že kniha neodpovídá anotaci - nenajdete zde popis života v Africe ani komplikovanější psychologický román, což by člověk třeba očekával a při četbě anotace se na to těšil. Je to opravdu jednoduchá romantická oddechovka, ale odpočinula jsem si u ní.

Yana-66
26.02.2015

Oddechová, klidná... snesla bych tam více romantiky :-)

romantika

Catherine McKenzie