Zapomenutá

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138209/zapomenuta-138209.jpg 3.8204

Forgotten (2012)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

marara
předevčírem

Čtivá, ale jednoduchá kniha o tom, jak je důležité občas se ve svém životě zastavit, rozhlédnout a zamyslet, jestli jdu po cestě, kterou opravdu chci jít. A o romantických začátcích lásky.

Vendulik
předevčírem

Kniha mě malinko zklamala. Kniha Manžel na objednávku byla špičková ale tato druha byla celkem o ničem.

barbora0749

knihu som nedocitala, nezaujala ma

Chmelda1975

Dobře se četla,milá odlehčená četba,od začátku mi bylo jasné,jak to dopadne a jsem ráda,že to tak opravdu dopadlo :)

ZdeSpim

Příjemné čtení... Zajímavý příběh.

Kekik
25.12.2018

Příběh je psán humorným stylem, který mám ráda.

Začalo to naraženou zadnicí, a naraženou zadnicí to i končí. Ovšem mezi tím Emma musí překonat pár překážek, a já jsem ráda, že jsem byla u toho.

Schamila
18.12.2018

Skutečně pohodové čtení a fajn příběh, který nakonec moc dobře skončí.

konicekbily
05.12.2018

Určitě je to dobré oddechové čtení, zdaleka to není pouze "červená knihovna", ale je to kniha s dobrou zápletkou.

dzejkbeltygros
18.10.2018

Takhle knížka byla fajn. Nic víc, nic míň. Tak trochu jsem, už podle obalu, čekala nějakou přesládlou romantiku, ale té tam moc nebylo. Naopak mě překvapilo, že tam bylo napětí ohledně případu, který Emma řešila a ukázka z reality, jak to vlastně většinou chodí. Četlo se to lehce a samo. Určitě můžu doporučit.

adela2230
15.09.2018

Velmi poutavá kniha, četla se hodně dobře a nějak jsem se nemohla odtrhnout. Velmi dobrý je i námět knížky.

xena2711
09.09.2018

Letní příjemná oddechová knížka. Čtivě psaná, přečtená za dva večery. Ideální na dovolenou..

Lilly4
27.07.2018

Pro mě velké zklamání. Sice jsem čekala jednoduchý příběh a tady to v úvodu vypadá dobře, ale pak se napětí rozmělní a vlastně je to nevýslovná nuda, která by šla napsat třemi větami. Nic převratného se tam nestane, ve vnímání hlavní postavy se nic zásadního nemění, naznačené záhady zůstávají nerozluštěné. Dokonce ani není "zapomenutá", jen si lidé myslí, že zemřela v důsledku přírodní katastrofy. Velký omyl a ztráta času, ale naštěstí koupeno v Levných knihách. Nicméně také poputuje do antikvariátu, protože hezké na této knize je pouze jméno její autorky.

Denisa232623
18.06.2018

taková oddechovka která je jednou za čas potřeba.

Annkag
16.06.2018

Kniha,ktorá ma fascinovala námetom.Byt zapomenutá,pre všetkých blízkych mrtvá musí byt samo o sebe velmi tažké.Čo však dalej s tým,ked sa vrátite,zistíte že vo vašom byte žije niekto iný,v práci vás nahradila krava ktorú ste nenávideli a prakticky i v posteli?
Dominik mi bol od začiatku úplne sympatický.Bavil ma jeho pohlad na situáciu,ktorá sa mu vrútila do života ako záplavová vlna od okamihu ked otvoril dvere bytu,ktorý si prenajal.
Samozrejme že každému muselo byt hned jasné že títo dvaja-Emma a Dominik-nakoniec budú spolu a že k vzájomnému pochopeniu bude viest strnistá cesta...ale?

...prečo ju vlastne matka do tej Afriky poslala?Nejako som to v knihe nenašla alebo som zle čítala?
Jedna z mála oddychových knižiek pri ktorých som naozaj velmi rada že som si ju kúpila a mala možnost prečítat.

inkatenysek
10.06.2018

Po všech nedávných, náročných tématech byla Zapomenutá příjemnou změnou. Pro mě je to nenáročná oddechovka, u které jsem nemusela moc přemýšlet a mohla jsem si v klidu vychutnávat příběh o lásce, vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka, plnění posledního přání, nových začátcích, objevování sama sebe a rivalitě v právnické branži. Nechybí ani menší kriminální zápletka, jež se vyřeší až téměř nadpřirozenou cestou....

Kniha je napsána celkem čtivě. Přečetla jsem ji za necelý týden. Musím ocenit, že autorka nezabíhala až do zbytečných detailů, takže každá dějová linka byla tak akorát dlouhá, díky čemuž děj rychle plynul.

Doporučuji všem, kteří mají rádi nenáročné čtivo nebo příběhy o lásce. Myslím si, že je to vhodný titul na čtení o dovolené.

P.S. : Zapomenutá je dalším počinem autorky Manžela na objednávku.

xindl007
10.06.2018

Kniha se rozhodně dá číst. Taková pohodová oddechovka, jak již bylo zmíněno níže. Ale proč hlavni hrdinku poslala její matka do Afriky jsem jaksi nezjistila.

Irsaf
09.06.2018

Kniha me bavila. Tesim se na další od autorky.

tinka1974
22.04.2018

když jsem si knihu vybírala, chtěla jsem oddechovku na zahradu. A trochu mě zklamala. S tímto tématem by se dle mého dalo pracovat daleko lépe

novakovaterka22
12.03.2018

Kniha se mi libila. Ale hlavni vysvetleni se nedostavilo. Proto hodnotim jako takovy prumer :)

Jass
14.02.2018

V záchvatu prudké potřeby odpočinku jsem znovu otevřela Zapomenutou a přiznávám, že můj pohled na věc se poněkud změnil. Knížka se mi pořád líbí, o tom žádná, ale přiznávám, že celkově byl ten příběh poněkud únavný. Vztah hlavních protagonistů byl z mého pohledu totiž trochu nevyrovnaný a celkově prapodivný. Přišlo mi, že jejich vztah vzniknul na základě osobních rýpavých otázek a sexy tanečních scénách. Jinak tam bylo prázdno... Asi bych měla být potěšená, že jejich vztah nezabíral celou knihu, ale kupodivu... uvítala bych víc. A celý ten vývoj... nic nic něco málo nic nic nic tak na to skočíme nic nic nic......... nic nic nic žili šťastně až do smrti... Možná jsem zkrátka zrovna měla náladu na něco krapet jiného. Přes všechnu tuhle kritiku jsem se ovšem od knihy nedokázala odtrhnout a ze své knihovny ji rozhodně nevyhostím.

Martink@
12.02.2018

Vybrala jsem si tuhle knihu jako zpestření mezi thrillery. V knihovně jsem po ní sáhla na poslední chvíli a dobře jsem udělala. Trefila se mi do nenáročné nálady. Nebyl to zas takový slaďák, za což jsem ráda. Pravda je, že některé linie děje nebyly objasněné, ale nějak mě to nevadilo. Celkově knížku hodnotím jako takové oddechové, pohodové čtivo, za jeden den bylo hotovo. :-) Účel splnila a od této autorky si ráda přečtu něco dalšího...

keiko33
13.11.2017

Zaujimava tema pribehu. Prijemne oddychove citanie, ktore skonci ako inak stastne.

jiripa
12.09.2017

Knihu jsem namáhavě dočetla. Stále až do konce příběhu jsem čekala nějaké rozuzlení. Třeba proč matka tak chtěla, aby Emma navštívila Afriku, nebo jestli se setká se svým otcem. Příběh ve mě budil trošku chaos, spousta věcí nakousnutých a nic nedokončeno. Jsou knihy, ke kterým se rádi vracíte a přečtete je několikrát, ale tahle rozhodně mezi ně patřit nebude.

intelektuálka
19.08.2017

Příjemné letní čtení...

Naďulka
13.08.2017

Napětí a obsahově zajímavé pouze v úvodu knihy, pak už jen nic neříkající obsah. Čekala jsem víc.

katkavasik2908
23.05.2017

Na začátku jsem se musela do děje nějak dostat a pak už to byla jízda. Hlavní hrdinka byla skvělá, nebyla to taková naivní holka, které jsou v hodně knihách. Čtení jsem si užila a rozhodně knížku doporučuji! :)

MOu598
16.05.2017

Čtivě napsané, v ich formě. Místy zdlouhavé.
Čekala jsem víc a také něco jiného.

jitka7
13.01.2017

Bohužel jsem se prostě nemohla začíst do příběhu. Knihu jsem četla několik týdnů a mezitím i jiné. Takže ani nemám co hodnotit. Kniha mě prostě nezaujala.

cukrovka
05.09.2016

Taková oddechovka, která neurazí. Myslela jsem, že tam bude více zamyšlení nad smyslem života.

Liduka
01.09.2016

Musim říci, že Manžel na objednávku byl daleko lepší. Zřejmě jsem čekala asi něco trochu jiného. Každopádně, jak jsem tak pochopila, tak matka poslala Emmu do Afriky proto, aby se zamyslela nad svým hektickým životem, trochu zpomalila a nestarala se pouze sama o sebe.

romantika

Catherine McKenzie