Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14451/nordickou-blondynu-jsem-nikdy-nelizala-14451.jpg 2 63 15

Podtitul: Pornogroteska za časů terorismu. Lesbická hrdinka a homosexuální menšina obklopená nepřející, tupou, zlou a zvrácenou většinovou heterosexuální společností. V předchozí autorčině próze radila jedna z postav spisovatelce: „Vraž tam cynismus a spoustu sexu, jinak to nikde neudáš“. A autorka se touto radou řídí i zde, a to měrou opravdu vrchovatou. Rozhodla se, svými slovy: „... zobrazit svět, kde je každému všechno úplně jedno. Kde vše je jen hra. Politika propojená s deviací, zabíjení roztomilé, pedofilie běžná.“ – a zřejmě tak tuto společnost opravdu vidí. Knihu nazvala v podtitulu „pornogroteskou“. „Porno“ je snadno rozpoznatelné, groteskně pak má zřejmě vyznít chování většinové společnosti: Všechny heterosexuální postavy jsou osoby tupé, primitivně zákeřné, přízemní, nevzdělané a především – každá trpí nějakou sexuální zvráceností, kterou autorka dosti podrobně vylíčí. V samém závěru pak jedna z heterosexuálních postav naráz drasticky vyvraždí většinu homosexuálních postav knihy.... celý text

kamigava
05.04.2024 1 z 5

(SPOILER) Po jednom extra hutném filozofické díle jsem si chtěla zarelaxovat u něčeho lehčího a vyhrála to Nordická blondýna. Přišlo mi to provokativní a klidné zároveň. Obzvlášť pasáže kdy Jolanta je v kanclu knihovny považuji za klidné ale zbytečné. Pak se najednou ocitneme v tom pajzlu nebo u někoho doma a proběhnou orgie do detailu vylíčené. Nebere si to servítky, když má autorka chuť na sex, tak o něm začne prostě psát. Nejvíc mi chyběla asi postava Dýmky, která brzo umřela. Škoda jen, že se mi to vyspojlerovalo hned v názvu kapitoly. Líbilo se mi na ní, jak přidávala anglická slova do vět. Největší hajlajt bylo, když tam po sobě začali házet hovnama. To jsem si říkala, že bych do takového podniku nikdy nešla, i když měl vyznít punkově a proti systému. Ještě pogo tomu akorát chybělo s hovnama po těle no. :D Nejlepší hláška: “Kudly do kundy Škoda jen že v závěru tou heterosexuální osobou byl ten Tobík, který vybombardoval ten celej pajzl. Nemuseli ho také nazývat transkou. Ten konec mi ale přišel moc zbrklý. Mohlo to trochu gradovat. Koneckonců nic nového mi tato kniha kniha nedala jako to filozofické dílo mě to nijak neobohatilo, proto dávám 1/5.

karolina5333
09.02.2024 3 z 5

I don't know co si o tom myslet. Četlo se to fakt dobře, něco je hnus, ale taky v tom vidím nějaké paralely.

HH77
04.01.2024 odpad!

Knihu jsem si stáhla do čtečky, neb byla zdarma a hodila se do výzvy. Přečetla jsem však jen pár stránek. Nezajímavá obsahem, příliš mnoho sprostých slov. Ze čtečky jsem si ji pak hned smazala.

absa2611
15.03.2023 odpad!

Kdybych na to náhodou nenarazila v e-knihách ke stažení, kdyby to (ač e-kniha) nemělo žlutou obálku, což se mi hodí do Výzvy a kdybych nebyla zvědavá na to, co se skrývá za názvem, nemusela jsem ztrácet asi třičtvrtěhodinu svého času.
Nečtěte to. Nemá to cenu. Porno to není, neužijete si, sloh děsný, styl to nemá vůbec žádný, nepobavíte se, nedá se to číst.
Odpad!

Hanys_
09.03.2023 1 z 5

Zvláštní. Šilené. Nechutné. Perverzní. Anevímcoještě. Četlo se to rychle, na druhou stranu to fakt nemá moc nějaký děj. Nějaká divná víska plná pedofilů a různých individuí. Tohle vydat chtělo odvahu.

Hokkejka
18.02.2023 5 z 5

A mě to bavilo.

lukas9656
27.12.2022 4 z 5

Kdo zná Pelcovo "A bude hůř...", musel zajásat, protože v Ivance našel tenhle mistr skvělou následovnici. Samozřejmě, pokud budete knihu posuzovat podle míry obscénnosti, pak skončíte u jedné hvězdy a tenhle skvost odložíte po prvních deseti stranách. Pokud si ale dokážete vychutnat téměř magický jazyk - a nejen když provádí cunnilingus nesčetným Jolantiným partnerkám - a taky až kabaretní nádech, hlavně v druhé půlce (knihy, ne nesčetně penetrovaných zadků), tak vám knížka učaruje: antisystémový pohled mladé lesbické punkerky na svět a její vnitřní prožívání lidské malosti tady působí jako osvěžení i po mnoha letech od svého vzniku. Když se po desítkách bouřlivých vyvrcholení konečně dočkáte toho knižního, budete jen nevěřícně kroutit hlavou.

Nicole_picole
21.12.2022 odpad!

ODPAD! HNUS! Pokud autorka nebyla pacientem psychiatrické léčebny, vřele jí to doporučuji. Fakt hnus tohleto. Nechápu, že to někdo vydal.

RMarkéta
01.12.2022 3 z 5

Název je sám o sobě dost provokativní. Svérázný příběh pro dospělé, který je dost ulítlý a pro některé jedince i přes čáru. Sama jsem na té hranici balancovala. Přečetla jsem čistě ze zvědavost o polední pauze, protože jde o jednohubku. Používání anglických slovíček mi ze začátku hodně vadilo, ale na druhou stranu velmi dobře ukazovalo inteligenci jednotlivých figur. To tedy bylo panoptikum. Mě to všechno přišlo jako jedna velká noční můra, ze které jsem se na štěstí probudila. Divné a hnusné to tedy bylo.

daPhytCZ
20.11.2022 3 z 5

Syrový příběh psaný dost netradičním jazykem. Ano, je to "divný a hnusný", jak tu někteří zmiňují, ale tento prostředek slouží k realistickému vykreslení specifické subkultury a daří se mu to celkem dobře.

Doubravka1975
02.12.2020 1 z 5

Knížka půjčena od známé a byla jsem upozorněna, že je to divný a hnusný. Ale tak já se potřebuji přesvědčit sama :):)
Už na začátku se mi zvedal kufr a dál nechci prozrazovat, ale odkládám nedočtené.
Tak je to pornogroteska, obálka i název mluví také za všechno a byla jsem varována před obsahem, tak hodnotím jednou hvězdičkou. Jinak bych asi dala odpad.

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Dostala jsem ji jako dárek. A celkem mě to oslovilo. Sama bych si ji asi nekoupila, ale jinak je to velmi zajímavá kniha.

ChrisSparrow
13.05.2013 5 z 5

Mě tahle kniha ohromě oslovila. Na používání angličtiny jsem si musela chvíli zvykat, ale potom už to nebyl žádný problém. Byla to jedna z knih, které jsem hltala a na konci zůstala zírat s otevřenou pusou. Zanechala ve mě obrovský dojem, nějak jsem si v tom našla hlubší smysl.

miawallacova
14.03.2013 3 z 5

četla jsem to před čtyřmi roky, není to sice nejlepší lesbická kniha v této galaxii, ale v období rozchodu mi zvedla naladu

ichinose
26.02.2012 2 z 5

Já se moc omlouvám, ale tato knížka mě prostě neoslovila. Ano, má podtitul "pornogroteska", takže si všichni dokážeme představit, jaký námět by asi měla mít, ale i u tak laděné knížky a obzvášť od Svatavy jsem čekala víc. Dáma a švihadlo byla skvělá, výborně napsaná a "náročnější". Snad mě tu nikdo slovně nenapadne. Ale každopádně, pište dál, Svatavo! :)

homosexualita sexualita lesby, lesbismus LGBT, queer, LGBT+

Svatava Antošová
česká, 1957
2005  48%Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala
2004  66%Dáma a švihadlo
1990  69%Ta ženská musí být opilá!
2007  60%7edm 2007
1989  86%Říkají mi poezie

Kniha Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala je v