Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti

Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60968/pratele-milenci-a-jine-nerozvaznosti-60968.jpg 3 34 15

Vtipný a inteligentní román o radostech a strastech moderního manželství a zá­lud­nosti starých přátelství z pera autor­ky bestselleru Tajný život takové normál­ní matky, který byl nadšeně přijat čtenáři i kritikou. Samovi a Lauře Diamondovým – a stejně tak i jejich přátelům – se s blí­žící se čtyřicítkou život už dávno nezdá tak jednoduchý jako před lety, když se seznámili. Zatímco neuroložka Laura by ráda pracovala jen na poloviční úva­zek a pořídila si třetí dítě, pro jejího man­žela Sama je podobná představa naprosto děsivá a hodlá tomu jednou pro­vždy zabránit. Ani Janey Dartová, bý­valá volnomyšlenkářka a nyní reno­movaná podniková právnička, nepro­žívá zrovna snadné období. Sice se jí po letech ko­nečně podařilo citově od­poutat od muže, jehož považovala za svou život­ní lásku, stíny její minulosti ji ovšem neopouštějí. Zato Jonathan Sleet, nejlepší přítel Sama Diamonda a majitel stylové res­tau­race, je na vrcholu kariéry: právě vydal novou kuchařku a chystá se na­táčet televizní seriál o vaření. Jenom se mu jaksi nedaří odolávat pokušení v po­době krás­né mladé ženy. A tak není di­vu, že jeho kdysi okouzlující man­žel­ka Han­nah si na jejich rodinné ekofarmě v Suffolku najde jiné rozptýlení. Jonathan je však odhodlán svést všech­­ny své přátele po dlouhých letech dohromady a v rámci oslav svých čtyři­cátých narozenin naplánuje společnou dovolenou. Jenže když se sejde šestice starých přátel, kteří mají za sebou dvě desetiletí spletitých osudů a vzájemných vztahů a provází je i nějaké to tíživé a někdy choulostivé tajemství z minulosti, může se takový společně strávený týden poněkud zvrtnout… Fiona Neillová, novinářka a spi­sovatelka, pracuje pro London Times Maga­zine. Dříve působila jako editorka Marie Claire a zahraniční korespondentka v Jižní Americe. Dětství strávila v Norfolku, dnes žije s manželem a třemi dětmi v Londýně. Její první román Tajný život takové normální matky, jenž se v žebříčku Sunday Times udržoval po mnoho měsíců v prv­­ní desítce neprodávanějších knih, byl vy­dán ve třiadvaceti zemích světa. Fiona Neillová má za sebou už jednu veleúspěšnou knihu – vtipnou sondu do světa mateřství nazvanou Tajný život takové normální matky. Její další román je ve všech ohledech stejně zábavný a na­bitý až nepříjemně trefnými postře­hy… Skvělé čtení . Times Zábavný román Fiony Neillové je sondou do moderního man­želství… Postavy jsou popsány tak skvěle, že čtenář má pocit, že se minimálně s jedním z těch lidí už někdy předtím setkal. Vogue Vtipný pohled na radosti a strasti moderního manželství. Daily Express Kvalitní literatura pro ženy v té nejlepší formě: skvěle na­psaný román se zajímavými a věrohodnými postavami. Byla přímo radost ho číst. Daily Mail Fantastický nový román Fiony Neillové nepotřebuje žádné zbytečné nerealistické přísady či za vlasy přitažené zápletky, naopak vzbuzuje ve vás pocit, že to všechno je natolik reálné, že by se to klidně mohlo odehrávat přímo před vašima očima, v okruhu vašich nejbližších přátel. Heat Vtipné a inteligentní vyprávění o šesti nekonvenčních přá­telích, kterým táhne na čtyřicítku… Při čtení tohoto zábav­ného příběhu o komplikacích, jaké mohou v milostných i přátelských vztazích nastat, si rozhodně přijdou na své i svobodní a bez­dětní. Easy Living ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Rybka Publishers

Friends, Lovers and Other Indiscretions

absa2611
12.04.2023 3 z 5

Nevím, jak knihu popsat, prakticky se tam nic moc nedělo. Prostě odpočinková četba, konverzační vztahový román.
2 a 1/2 *

yonda
27.08.2019 2 z 5

Po přečtení autořiny prvotiny ,jsem byla trochu zklamaná, ale úplně špatné to není.

mayinka
09.09.2018 1 z 5

Bylo nebylo par lidi... potkali se a vyspali spolu... pak se dobre kamaradili vsichni spolecne. Nevim nevim... asi v kniznim pribehu ano, ale realita, to mi moc nejde uverit.
Knihu jsem mela pujcenou z knihovny jiz v roce 2010 a po osmi letech jsem ji cetla znovu. A vlastne ve me nezanechala ani vzpominku z kdysi. Tak uz se k ni vracet nebudu.

intelektuálka
05.06.2018 3 z 5

Tak nevím....

Tato kniha mi toho moc nedala. Přátelé a milenci a naopak...
Setkání po letech a odhalení tajemství...

Nevím, zda bych problémy ve vztahu řešila s psychoterapeutem,
tady je potřeba vyjasnit si to mezi sebou.

Kerberos
01.07.2017 3 z 5

Taková oddechovka třeba na dovolenou.

evelýny
26.04.2016 5 z 5

Příběh, kdy se s přátel stávají milenci, z milenců přátelé. Příběh, ve kterém všichni přátelé mají svá tajemství a pro některé se ta tajemství stávají větším břemenem než pro ostatní. Tajemství jsou pomalu odkrývána formou vzpomínek všech protagonistů a tím se kniha stává napínavější. Nutí vás číst a číst, dokud neodkryjete to poslední tajemství. Ale co pak s tím, Lauro a Same? Konec knihy je tak trochu nejasný.
Kniha mě donutila přemýšlet a pro mě opravdu plný počet bodů, i když není tak zábavná jako Tajný život takové normální matky. Na tenhle příběh rozhodně nezapomenu. Nad některými rozumovými úvahami však můj rozum zůstal stát.

alisie
27.12.2015 5 z 5

Kniha vybraná podle názvu při brouzdání mezi regály a trefila jsem se přímo do černého. Poutavé čtení nejen na Vánoce, spletitý příběh s neuvěřitelným koncem a tohle všechno mě dokázalo pohltit, našla jsem se v tom, kniha co padla přesně tam, kam měla.

trdlo1
05.05.2015 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, jelikož se tam prolínají příběhy mnoha postav, člověk se v tom ztrácí

smuma
01.03.2015 1 z 5

Vtipný a inteligentní...vtipné mi to nepřišlo, spíš smutné...k popukání byl Jacek a východoevropské monstrózní kravíny - je fajn si uvědomit, jak nás vnímají ostatní národy

Zdenka21
14.08.2014 5 z 5

Je to jako číst o partě svých přátel. A tak trochu jsem ráda, že se podobné věci nedějí jen u nás ...

Ivana B.
04.03.2013 4 z 5

Kniha mi byla milou průvodkyní několik večerů. Nevím, zda to bylo tématem „krize středního věku“ nebo o proměnách vztahů a hledání v životě. Pro mě měla kniha kouzlo všedních starostí a představovala výpověď o snaze žít svůj život, jak nejlépe dokážeme. Líbilo se mi, že každý v knize měl nějakou kaňku a nějaké pozitiva, které mi byla blízká. Pointa na konci mi přišla vtipná.

KKlara
10.07.2012 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, ale ničím mě neobohatila. Je to takové prázdninové čtení. Je hezky napsaná, i jsem se těšila, až ji vezmu zase do ruky, ale nic z ní ve mně nezůstalo.

dkáťa
01.11.2011 odpad!

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Jednoduchý příběh skupiny lidí, kteří se v myšlenkách vracejí do minulosti. Kniha se dala číst, nicméně mi v ní chyběla nějaká výraznější zápletka. Rozhodně se nedá říct, že bych se od ní nemohla odtrhnout.

G.I.Jane
15.05.2011 5 z 5

Při prvním pohledu na knihu mě odrazovaly dvě věci: křestní jméno autorky (Fiona - mám husí kůži ze Shreků) a potom ódy na toto dílo na zadní straně přebalu knihy.Po přečtení knihy musím opět konstatovat: "Nedělej úsudek z prvního dojmu!". Prakticky obyčejný, jednoduchý příběh malé skupinky lidí - přátel, ale rozvedený do řady niterností, nálad, pohledů a psaný s obrovským nadhledem a optimismem k životu samému. Jelikož autorkou je žena, tak přece jenom ženský vliv malinko převládá a ocenění bude jistě převažovat u čtenářek, nicméně muži jsou zde vylíčeni pěkně ve své nahotě, vcelku pozitivně a hlavně se základním faktem, že jejich pohled na život je zkrátka jiný, byť všichni toužíme prakticky po tomtéž. Takže to hodnotím směrem k autorce jako velké plus. I přes jednoduchost příběhu má děj spád, čtivost a napětí, velmi rychle čtenáře vtáhne s pocity vlastního prožitku nebo snad navození jistého odrazu v zrcadle - s nimi jsem prožila návrat do útlého mládí, do životních kopanců........Před autorkou smekám kloubouk, dar psát knihy jistě má.

apfelbirne
27.01.2011 4 z 5

Četla jsem i po Tajném životu... a je o trochu slabší - možná ne úplně mé téma. Ale to nic nemění na tom, že je čtivá, vtáhne do děje a žijete s ní.

Fiona Neill
britská, 1966
2007  68%Tajný život takové normální matky
2009  64%Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti

Kniha Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti je v