ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Setkání spolužáků po letech. Šest spolužáků, dva páry úspěšných manželů Ali a Mike a Jodi a Cal, nedostudovaná Karen, věčný tulák Bill. A Karen je znásilněná.
Velmi povedený thriller, který se dotýká závažných témat a zároveň postupně odkrývá minulost i současnou realitu.
Ačkoliv jsem tušila, kde je pravda, četla se mi kniha velmi dobře a rozhodně doporučuju.

25.10.2023 4 z 5

Tohle byla vlastně úplně nepřekvapivě prostě paráda. Knížky rozhovorů pana Moravce jsem přečetla všechny, takže nebylo o čem. Skvěle vedený rozhovor s velmi sympatickým lékařem, který poskytuje i spoustu nových poznatků. Tleskám!

22.10.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Vlastně nevím, co si myslet. Zajímavý námět o životě ve firmě a o tom, jak zaměstnavatel může ovládat své lidi. Děsivé scény mi přišly až absurdně bizarní. Konec bez konce. Nepochopila jsem, co tím chtěl autor říci....

21.10.2023 3 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Dobře vystavěný thriller s nádechem detektivky. Matt je mladý muž, který přijde o celou svou rodinu, vyjma bratra, který sedí za vraždu. A najednou se zdá, že smrt rodiny má s bratrem hodně společného.
Příběh je zajímavý i tím, že tu nejsou obvyklá detektivní a thrillerová klišé. Hlavní zápletka se nemíchá s žádným velkým citovým problémem ani skrytými démony.
Tahle knížka mi dlouho ležela v knihovně. Myslím, že nemá a neměla takové promo a asi jsem ji koupila v nějaké akci. A musím říct, že je to škoda. Tohle rozhodně stojí za přečtení.

17.10.2023 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Thriller psaný střídavě z pohledu tří hlavních postav. Příběh má to správné napětí, čtenář tak mění názor, kdo je vlastně vinen, proč, co se stalo. Ve druhé třetině byla trochu hluchá část, 50-100 stran mohlo klidně nebýt. Nicméně gradace, vyjasnění zápletky i konec stály za to.

13.10.2023 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Z autorových knih, které jsem přečetla, za mě byla tahle nejslabší. Kniha jako taková je celkem čtivá. Nesedla mi hlavní postava, především ale zápletka i zakončení příběhu mi přišly tak strašně málo uvěřitelné, že nemůžu hodnotit víc jak třemi hvězdami.

08.10.2023 3 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Aaron po tragické smrti své manželky Allison zjišťuje, že svou ženu vlastně vůbec neznal. Vydává se tak po jejich stopách pátrat po jeho minulosti i po tom, čím se celá léta zabývala.
Kniha je velmi zajímavá. Jen tedy rozhodně nejde o horor.

04.10.2023 4 z 5

Pavučina klamstiev Pavučina klamstiev Julie Clark

Přečteno v angličtině a velká pecka a doporučení. Meg je podvodnice, Kat nepříliš šťastná novinářka, která už deset let mapuje Meginy kroky. A nyní se setkávají...
Fakt super zpracované. Předchozí knihu od autorky jsem zatím nečetla, ale tohle určitě doporučuju. Obzvláště těm, kdo mají rádi S. Lapenu.

02.10.2023

Nádherně pošetilá snaha Nádherně pošetilá snaha Hank Green

Příběh navazující na předchozí díl. Tentokrát dochází k vytvoření nového virtuální reality, kterou všichni milují. Ale zdá se, že tahle skvělá vychytávka nebude úplně bezpečná.
Příběh je vyprávěn střídavě z pohledu různých hlavních postav. Kniha mě nechytla tak jako první díl, ale přesto velká spokojenost.

29.09.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Série rozhovorů se sedmi Severokorejci, kteří se dostali ze své země. Oceňuji různorodost respondentů. Co mi však chybělo, bylo třeba i krátké zakončení každého rozhovoru tím, jak se jednotliví lidé začlenili do společnosti, ve které žijí dnes.

24.09.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Čtivě, stručně, ale přesto výstižně popsané hlavní události od roku 1948 do roku 1989. Knihu doplňují rozhovory s pamětníky.
Bylo by fajn navázat i knihou o událostech po roce 1989/1990.

Autorčin styl mě baví, poslouchám i její podcast a znám její knížky.

24.09.2023 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Tohle mě bohužel vůbec nebavilo. Strašně těžko jsem se prokousávala filozofickými úvahami a lyrikou celého příběhu. Závěr knihy rozhodně nemůžu ocenit.

21.09.2023 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha vypráví příběh dvou rodin, které zjistí, že jejich teď už dvouletí synové byli v porodnici vyměněni. A to, co se ze začátku jevilo jako děsivá zpráva, se změní v noční můru.
V průběhu čtení jsem byla celou dobu mírně rozčílená, nechtěla jsem věřit, že by se tohle mohlo stát. Hlava na mě řvala "Dost, nečti to!". Dočetla jsem. A nelituju. Myslím, že právě to autor chtěl. Napsat příběh, který vzbudí emoce.

20.09.2023 4 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Velmi znepokojivý psychothriller. Příběh Sophie, která ztrácí sama sebe. Do jejího života vstoupí plachý Frantz. A najednou zjistíte, že je všechno jinak.

19.09.2023 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Autorka píše neuvěřitelně čtivě. Knihu jsem začala číst v sedm večer a skončila v půl druhé ráno.
Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

18.09.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Poslední díl série s policistkou Jude a jejím kolegou Uriahem. Opět s zde řeší těžké téma, nicméně v tomto závěrečném díle se dostaví i naděje. Celá série je skvělá, rozhodně doporučuji.

17.09.2023 4 z 5

Autobiografie tohoto herce je plná alkoholu, prášků, žen a psychických problémů. Nehodnotím Mattova rozhodnutí, ani jeho přístup k životu.
Co se týče čtivosti, rozhodně jde o velmi dobře napsanou knihu.
Ale rozhodně bych chtěla být jeho terapeutem. Za několik milionů dolarů dospěl Matthew až kolem padesátky k tomu, že chce a může být šťastný. Trochu smutné, snad plné naděje.

13.09.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tom miluje svou ženu Karen, ale má tajemství. Karen miluje Toma, ale má obrovské tajemství. Jednoho večera Karen zvedne telefon, sedne do auta a skončí v nemocnici. A pak je nalezen zastřelený muž. Karenina kamarádka Brigid vstupuje do celého dramatu a nevědomky ovlivní celé vyšetřování.
Tak nějak od začátku tušíte, o co půjde. Ale kniha se fakt dobře čte, takže hodnotím jako lepší 3*.

11.09.2023 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Carl se náhodou dostane k dvacet let starým vraždám, které už byly uzavřeny a viník je za mřížemi. Nicméně se zdá, že všechno je mnohem komplikovanější.
Carl dostal k ruce kromě již známého Asada ještě velmi svéráznou Rose.
Samotný příběh vypráví o zvrhlých vraždách, zároveň o smutném životě bezdomovkyně Kimmie.
Celkově hodnotím jako průměr, nebylo to špatné, ale necítila jsem potřebu knížku co nejdříve otevřít, nebo nepřestat číst.

10.09.2023 3 z 5

Další díl z rodiny šlechticů z Ameriky na českém hradě Kostka. Tentokrát se příběh věnuje pokusu o krádež, vraždu, ublížení na zdraví a dalším kriminálním činům, které se odehrály v den úmrtí princezny Diany.
Tyhle knihy jsou taková párhodinová jednohubka, ale pořád mě nesmírně baví.

07.09.2023 4 z 5