ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Tak tahle kniha mě velmi překvapila. Příběh průkopníka lobotomie a jeho manželky. Příběh o tom, jak cesta do pekla je lemována dobrými úmysly.
Kniha je velmi čtivá, setkává se zde touha pomáhat pacientům, citlivost a empatie, zároveň až slepá touha dokázat vlastní pravdu, třeba i přes mrtvoly.
Postava doktora Roberta Aptera je inspirována skutečným lékařem Walterem Freemanem.

16.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Tohle bylo moc dobré. Příběh tří spolužaček, které měly sny o své budoucnosti. Dnes, v 45 letech, čelí realitě. Autor popisuje jeden týden jejich životů.
Postupné vyprávění týdne z pohledu jednotlivých hlavních hrdinek se mi moc líbilo. Kniha je plná drsné reality, ale i smíření a naděje.

13.01.2024 4 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Oproti první knize je tahle více osobní. Náhled do soukromí a tak trochu hlavy pana Etzlera je rozhodně zajímavý. Nesoudím, jeho život jsem nežila. Na pozadí toho všeho se opět odehrávají bizarní a děsivé příběhy.

12.01.2024 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Další skvělý příběh autorky. Tentokrát vypráví příběh dvou žen, které se snaží uniknout svému životu. Na letišti si vymění letenky a jejich osudy se tím zásadně změní.

08.01.2024 4 z 5

Rozsudek smrti vykonán Rozsudek smrti vykonán Petr Šámal

Zajímavě zpracovaná kniha o známých i pro mě dosud neznámých popravách u nás. A o tom, co jim předcházelo. Některé exekuce dokazují, že trest smrti může být i zneužit. Na závěr i názory na trest smrti z úst nejpovolanějších.

31.12.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tohle knihu zkouším opakovaně a pro mě teda bohužel fakt není. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu generátor náhodných slov. Vím, že tohle dílo je děsně uctívané, ale já se do řady nadšenců nepřipojuji.

28.12.2023 2 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Velmi zajímavý román o tom, co se může stát, když věříme chytrým aplikacím a přístrojům. A co znamená platit svými daty...
Tak trochu moderní 1984.

26.12.2023 4 z 5

Ženy za mřížemi Ženy za mřížemi Petr Šámal

Velmi zajímavý vhled do prostředí ženské věznice. Autor vedl rozhovory s vězeňkyněmi i pracovnicemi věznice.
Některé odsouzené vzbuzují soucit, jiné nechápavé kroucení hlavou nebo i nechuť.

22.12.2023 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Jess přijede za svým bratrem do Paříže. Jenže Ben tam není. Jess pátrá, kam se poděl a odhaluje tak tajemství nájemníků domu.
Kniha má zajímavý námět, jen by se mi četla lépe, kdyby měla tak o 100 stran méně. Takhle mi to přišlo dost natahované, poměrně často mi ujížděla pozornost.

20.12.2023 3 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

Spokojenost. Krátké svižné kapitoly vyprávěné střídavě z pohledu 4 hlavních postav. Zápletku tak trochu čekáte, ale to vůbec ničemu nevadí. Kniha jako tato je prostě čistá lehká oddechovka a možná i výtah ze čtecí krize.

12.12.2023 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Svižná kniha plná akce, zápletek, ale i humoru. Autor popisuje hodného padoucha i zlého policajta. Žádná z postav není příliš detailně popsána, ale to by v tomhle případě bylo spíše ke škodě.
Tenhle příběh je z poličky nenáročného čtení, ale bez jakékoliv výtky nebo dehonestace.

10.12.2023 4 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Soubor několika záhadných zločinů z území dnešní České republiky, které se nikdy nepodařilo objasnit.
Kniha je psaná lehkou formou, obsahuje však množství faktů, rozhovorů i fotodokumentace.

06.12.2023 5 z 5

Zloději tváří Zloději tváří A. M. Shine

Tak tohle fakt nešlo. S touhle knihou jsem se trápila týden, přečetla 120 stran, ale fakt mě to nebavilo.

04.12.2023 1 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Velmi silný i smutný příběh Kristy, matky, dcery a manželky.
Kristy se po letech, kdy sama vychovává syna Ryana, zase zamiluje. Ale tohle není konec samoty a pohádka, tohle je začátek pekla.

30.11.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Další a poslední příběh z Kostky. Kniha je opět plná humorných situací a neuvěřitelných dialogů.
Kniha je o něco slabší než předchozí, ale logicky uzavírá celou sérii. Tu rozhodně doporučuji.

19.11.2023 4 z 5

Môj život s Jojom Môj život s Jojom D. Budzak (p)

Tak tohle byl nářez, který budu ještě dlouho rozdýchávat.
Prvních 250 stran jsem se vlastně konstantně smála. Autor vypráví příběhy z kolejí, se spolužáky dělali strašné vylomeniny. Druhá část knihy vypráví o novém shledání nejlepších přátel. Já jsem věděla, o čem kniha je, takže jsem vlastně nechtěla číst dál. Ale četla. A posledních asi dvacet stran už jsem brečela.
Kniha je úžasná. Lidská, opravdová, prostě skvělá.

15.11.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Další díl o podivném osazenstvu Kostky. Tahle krátká dílka mě baví. Co čekám, to dostanu. Parádní oddechovka plná humoru.

06.11.2023 4 z 5

Reality Show Reality Show Anne Freytag

Tohle je kniha se skvělým potenciálem a celkem slušnou a neotřelou myšlenkou. ALE množství postav, u kterých jsou ještě dvě různá jména, přebíhání v časových rovinách a nedotažený konec mě fakt nebavily. Na film by to možná stálo za to, ale jako kniha mě tenhle příběh dost zklamal.

05.11.2023 2 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Zajímavě vystavěný thriller o zmizení jedné týrané manželky a pátrání po ní. Kniha je vyprávěna z pohledu tří hlavních postav.
Jiné knihy od autorky jsem zatím nečetla, ale určitě se o nich podívám. Tohle je tak za 3,5*.

29.10.2023 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Zajímavý psychothriller. Nicméně hlavní hrdinka mě dost štvala a děj byl až příliš překombinovaný. Celou dobu mě čtení tak trochu štvalo. Celkově průměr.

26.10.2023 3 z 5