Zero - Oni to vědí

Vědí, co děláte... Pohybujete se v síti, z níž není úniku... Londýn. Při honičce je zastřelen mladý chlapec. Novinářka Cynthia Bonsant pátrá po příčině jeho smrti a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Pouze jeden člověk před Freemee varuje: ZERO – nejhledanější internetový aktivista na světě. Jak se Cynthia začíná blížit pravdě, stává se sama kořistí. Ale ve světě smartphonů a kamer na každém kroku je velmi těžké se skrýt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353105/big_zero-oni-to-vedi-1E7-353105.jpg 3.8316
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

Zero. Sie wissen, was du tust, 2014

Kniha Zero - Oni to vědí

DivnýJanko

kniha ma prekvapila, v mori informačných techlonógií, ktorým viac či menej rozumieme, nám isto občas uniká vo všednosti schovaná dlhodobá pointa technokratickej torty od ktorej máme zamastené tváre a tupučký výraz šťastia, že aktualizácia prebehla úspešne... ako píše autor všetko v príbehu je reálne až na príbeh, tu by mali ľudia spozornieť, metadáta, vieme čo to je a čo sa s nimi deje? v životopise E.S. Permanentný záznam vám jemne naznačí našu nevededomosť, ako sa hovorí, ani nevieme, že nevieme. táto kniha robí úžasnú prácu. iste pomalý rozbeh sa niekomu kto je vychovaný na výbuchoch v tretej minúte filmu, môže komplikovať čítanie ale mal by vydržať a prejúsať sa až na katarzný koniec. autorovi týmto ďakujem za to že ma príjemne prekvapil, presne ako ma prekvapilo odstránenie mojej prvej recenzie, ďakujeme mocnému cenzorovi

Maxeen

Za mě má knížka perfektní a aktuální námět, ALE nějak jsem se nedokázala pořádně začíst, místy jsem se i nutila do čtení. Nakonec jsem knihu odložila, přečetla dvě jiné, a zase se k ní vrátila. Nebyla to špatná kniha, jenom nebyla dostatečně dobrá, aby mě vtáhla do děje a udržela mou pozornost. Škoda, těšila jsem se.

veronika0269

Napínavé, dobře napsané. Mne to bavilo víc než Blackout

bigbabe

Oproti první knize autorova trošku slabší respektive vlažný začátek a přepálený konec, ale opět výborné téma a přečteno na dva dechy.

Flowirs

Opět výborné čtení od tohoto autora!

Karoll_ina

Kniha k zamysleni, jak moc sme ovlivneni socialnimi sitemi a vsemi aplikacemi v chytrych zarizenich, ktere kazdy den pouzivame.

DericCaster
29.11.2021

Tato kniha mi ležela docela dlouho v knihovně. Blackout se mi od autora velmi líbil, ale tuto jsem pořád, díky nejen zdejším hodnocením, odsouval do pozadí. Nyní ale vím, že to bylo zbytečné. Pravda, kniha má opravdu pomalejší rozjezd, ale není to nic zásadního a druhá půle knihy to zas napravila. Zpracování témetu se mi líbilo a po sedmi letech od vydání je čím dál víc cítit, že utopie vlastně může být už i realitou...

Alex.rrr
16.11.2021

(+ SPOILER) Blackout byl mnohem lepší. Zde se příběh divně táhnul, pasáže byly o ničem, a ač bylo v příběhu celkem málo postav, tak jsem někdy měla problém poznat, jestli se jedná o člena FBI nebo koho a ne málo jsem koukala dozadu na rejstřík jmen. Příběh novinářky se dcerou, která prodává svá data aplikaci. Její supernadaný spolužák, organizace it hackerů, která kontaktuje novinářku. Za mě moc toto nee.