Zero - Oni to vědí

Vědí, co děláte... Pohybujete se v síti, z níž není úniku... Londýn. Při honičce je zastřelen mladý chlapec. Novinářka Cynthia Bonsant pátrá po příčině jeho smrti a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Pouze jeden člověk před Freemee varuje: ZERO – nejhledanější internetový aktivista na světě. Jak se Cynthia začíná blížit pravdě, stává se sama kořistí. Ale ve světě smartphonů a kamer na každém kroku je velmi těžké se skrýt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353105/zero-oni-to-vedi-1E7-353105.jpg 3.8278
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Omega

Zero, 2014

Kniha Zero - Oni to vědí

Noname007

Elsberg mě jako obvykle nezklamal. Knihou jsem byla nadšená a přečetla jsem ji za dvě odpoledne jedním dechem. Pocit, že by se nás to mohlo brzy také týkat mě trochu zamrazil. Skvěle napsané dílo. Rozhodně doporučuji!

Renatka11

Marc Elsberg mě uz podruhé, po Blackout, zaujal zajímavým námětem, které už v dnešní době nepůsobí jako scifi, ale jako něco velmi reálného. O to víc mě pak ale v obou případech zklamal tím, jak dobrý námět zazdil krkolomným a příliš akčním dějem a hromadou postav, z nichž ani ty hlavní na mě nepůsobily sympaticky přesvědčivě nebo reálně.

JaniMa

(+ SPOILER) Kniha mi neobvykle sedla. Děj mě celkem rychle pohltil a Cynthia mi byla od začátku sympatická. Jen je škoda, že se z ní v jednu chvíli stala až přespřílišná superhrdinka. Možná, že to k takovým knihám patří, ale v tomto případě to trochu pokazilo navozenou atmosféru.
Z trojice Blackout-Zero-Helix je to moje první čtení a soudě podle příspěvků ostatních, mám ještě na co se těšit.

Briv

Zrovna platím u pokladny (já ze zvyku vždycky v hotovosti) a prodavačka se mě ptá na věrnostní kartu - nemám a nechci ji... Mám ale dotykový telefon, využívám spoustu apps. Taky asi o mě ví ledacos. Vzpomenu si na Zera.
Kam až nás moderní technologie zavedou? Platby kartou se staly naprosto běžné, plastové kartičky už nepotřebujeme, vše je nahrané v mobilu, reklamy vybíhají "šité na míru" přímo nám. Sociální sítě o nás ví naprosto vše a ještě ochotně tam dáváme spoustu informací navíc.
Knížka, i když mi nepřipadala úplně úžasná, mě hlavně vedla k zamyšlení.
Děj se sice začne vyvíjet slibně, ale později mi přijde, že to občas pokulhává. Na závěr knihy jsem měla trochu pocit, že autor úplně neví, jak dál. Ale za téma k zamyšlení dávám 4*.

mysina82

Po skvělém Blackoutu obrovské zklamání. Knížku jsem několikrát chtěla odložit a dočetla jsem ji opravdu jen silou vůle. Téma zajímavé, ale absolutně nevytěžené. Nečte se vůbec dobře (často nepřehledné a matoucí přeskakování mezi postavami), děj je rozvleklý a nudný. Stále čekáte, kdy TO přijde, ale bohužel se nedočkáte.

duben

Nudil jsem se skoro první půlku knihy, 3 hvězdy místo dvou jsem dal jen proto, že alespoň konec knihy byl celkem napínavě napsaný, i když dost předvídatelný. Zatímco Blackout byl strhující a Helixt nic moc, tak tohle mi skoro přišlo nesjlabší. I když závěr byl zase mnohem napínavěji napsaná než závěr Helixu. Ovšem kromě blackoutu bych asi nedoporučil ani jedno. Ostatně už jen to, že jsem tu knihu měl rozečtenou skoro rok a ne a ne se dokopat jí nějak dočíst o něčem jasně svědčí. No jsem rád, že to mám za sebou a můžu se vrhnout na lepší knihy.

Jenda75

Kniha mě zpočátku nudila, ale později se děj rozběhl a začetl jsem se do něj. Musím říct, že i když vím, jak jsem sledováni přes různé technologické a digitální věci, tak jsem se zhrozil. Stačí málo lidí, kteří toho mohou zneužít a jsou schopni postavit mezi přáteli barieru, kterou je oddělí. Dávejme pozor na technologie, které používáme.

Bethanee

Myslím, že se jedná o aktuální téma, donutí to zamýšlet, jak nakládáme se svými daty. Čte se výborně.