Zero - Oni to vědí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vědí, co děláte... Pohybujete se v síti, z níž není úniku... Londýn. Při honičce je zastřelen mladý chlapec. Novinářka Cynthia Bonsant pátrá po příčině jeho smrti a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Pouze jeden člověk před Freemee varuje: ZERO – nejhledanější internetový aktivista na světě. Jak se Cynthia začíná blížit pravdě, stává se sama kořistí. Ale ve světě smartphonů a kamer na každém je velmi těžké se skrýt......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353105/zero-oni-to-vedi-1E7-353105.jpg 3.8131
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Omega
Orig. název:

Zero (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Kniha Zero - Oni to vědí

Přidat komentář
Coolniczka12
13. července

Zajimave a hodne aktualni. Nicmene se mi to necetlo uplne lehce - preskakovani deje, v postavach jsem se dost ztracela.
Myslim si, ze by tohle tema mohlo byt zpracovano o fous lip.
Typ knihy, kterou si jednou prectete, ale uz se k ni znova nevratite.

eliska5154
12. července

Aktuální téma, hodně pravdivé ale styl jakým to bylo napsané mi nevyhovoval.

Googies
06. července

Zajimave a aktualni tema. Ale mela jsem celkem bordel v tech postavách, kdo ke komu patril apod.

Tereszka
19. června

Aplikace, chytré telefony, hodinky, sociální sítě jsou pro nás aktuálni témata. Určitě jste si během čtení vybavili ty protivné reklamy, které na nás v prohližeči vybíhají cíleně dle toho, co máme rádi a na co se díváme. A vlastně určitě každý, kdo využívá minimálně jednu ze zmíněných věcí se v knize najde.
Samotný příběh, mě ale tolik nebavil. Cynthia mi byla nesympatická a jelikož se zde prolínaly další vedlejší postavy, přišlo mi, že žádná z nich nebyla propracovaná a nedostala větší prostor. Bylo to celé moc rychlé a závěrečná honička nebyla ani trochu zajímavá a už vůbec né napínavá. Vlastně jsem necítila napětí celou knihu.

Simstr
14. června

Hmmm, nic moc. Prvních 100 stran jsem se rozhodovala jestli číst dál nebo odložit. Nakonec jsem vydržela a dočetla ale kniha mě moc nebavila. Nějak se mi těžko četla. Námět knihy dobrý, ale prostě nějak za mě ne :-) ...Něco podobného napsal Dave Eggers - Kruh. To mě bavilo víc.

DriftBooks
04. června

Zneužívání digitálních dat… velké téma dneška. Facebook, Google… a další velcí provozovatelé sosají data o všem, co se na netu šustne. A jejich roboti to analyzují. A následně to přetaví do reklam, nebo použijí jinak. Třeba k ovlivnění amerických voleb…

Nápad, že budeme s tímto sosáním dobrovolně souhlasit, že si za to necháme i něco zaplatit, a že si i necháme vnutit nějaký ten správný názor, nemá daleko od toho, co nás na internetu v dohledné době čeká. Svým způsobem už to vlastně funguje prostřednictvím různých registrací a kartiček – znáte to: kartičku máátéé, bodíky zbírátéé… Dobrovolně se zbavujeme svobody a prodáváme naše data za slevu na nekvalitní a už tak levný jídlo. Nebo za voucher na jednoprocentní slevu když na e-shopu nakoupíte minimálně za milion. Čína to dovedla k dokonalosti a prostě to svému lidu nakázala. Do roku 2020 by měl mít každý obyvatel Číny své sociální kreditní bodové hodnocení… Nebude to dlouhou trvat a budeme to chtít také. Dobrovolně… Digitální dystopie…

Legrační, jak se věci občas skládají do sebe – zrovna včera (12. 5.) jsem zaslechl v rádiu noticku, že v rámci jakéhosi průzkumu se zjistilo, že minimálně dvě třetiny respondentů je ochotno zpeněžit přístupy na své sociální sítě a další virtuální profily. Jinými slovy – lidé jsou ochotní bez problémů prodat svá data, svůj digitální život, své soukromí…

Příběh je tedy aktuální, a celkově je to řekněme slušně napsané. Žádná velká literatura. Nic svižně akčního. Nic, co vás donutí říci wow… Ale přečíst se to dá. A člověk se i nad některými věcmi přinutí zamyslet.

Johnysko
02. června

Skvělá knížka. Dokonale popisuje možné a klidně i reálné důsledky dnešní digitální doby. Autor občas použije techničtější pojem, který však záhy přiblíží i naprostým laikům. Zároveň také přidává velmi nápomocný slovník těchto pojmů a seznam postav, což se občas může hodit.

Super thriller jak má být. Vrátilo mě to po 15 letech ke čtení!

střapatá
26. května

Myšlenka dobrá, zpracování pokulhávalo. Přišlo mi, že čtu scénář k epizodě ze seriálu Black Mirror, avšak na rozdíl od seriálu neměla kniha takový ten "wow" přesah. Filmové zpracování by příběhu slušelo více, některé popisy scén mi přišly příliš kostrbaté a místy jsem se nudila. Honičky v kanálech byly už moc přitažené za vlasy, stejně jako závěr, proto dávám jen dvě hvězdy místo plánovaných tří. Nicméně Blackoutu dám časem možná ještě šanci.


Štítky

sociální sítě hackeři technické vědy počítače

Autor a jeho další knihy

Marc Elsenberg (p)
rakouská, 1967

Kniha Zero - Oni to vědí je:

v Právě čtených19x
v Přečtených166x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených6x
v Knihotéce113x
v Chystám se číst231x
v Chci si koupit98x