ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Žádné hluboké čtení to nebylo. Chvílemi jsem přemýšlela, proč tohle někdo napsal a vydal. Český překlad názvu knihy taky není úplně na jedničku. Každopádně byla to fajn pauza mezi thrillery a masakry, ke kterým se o to nadšeněji vracím. :-)

25.04.2021 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Čtivý příběh s několika překvapivými momenty. Zajímavá zápletka i děj. Nejde o nezapomenutelné veledílo, nicméně stojí za přečtení.

23.04.2021 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Rychlá a svižná oddechovka. Pojďme si říct, že tohle dílo nemělo hvězdné ambice. Jde o politickou satiru a nic jiného od toho také nelze čekat. Místy vtipné, místy absurdní. S ohledem na události z roku 2017 z pohledu čtenáře v roce 2021 se některé absurdity jeví jako absurdně přesné.

18.04.2021 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pro mě nové a neokoukané prostředí Irska. Příběh se ze začátku trochu táhnul, od druhé třetiny to mělo spád. V poslední části už bylo jasné, kdo je vrah. :-) Celkově ale dobrý začátek série a minimálně druhému dílu šanci určitě dám. Za mě lepší průměr.

17.04.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tahle série je totální pecka. Teď nezbývá než truchlit, protože je konec. Není moc knížek, které čtu opakovaně, ale k těmto se rozhodně zase vrátím.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Napínavá kniha, která nepustí. Děsivé, že příběh Máji je motivován skutečnou událostí. Za mě závěr trochu mimo, ale celkový dojem z knihy velmi silný.

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Na začátku jsem nevěděla, jestli jsem vybrala dobře. Velmi rychle jsem zjistila, že naprosto dobře. Hodně zajímavý děj i myšlenka samotná. Konec překvapení. Rozhodně doporučuji.

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Trochu young adult, trochu romantika. Za mě moc příjemná oddechovka se zajímavým příběhem o změně osudu nejen jednoho člověka.

15.04.2021 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Nemohla jsem se zbavit dojmu, že čtu modernější přepracovanou verzi 1984 v kombinaci se Zrcátkem od Olsberga. Kniha za mě nebyla špatná, nicméně tenhle směr dystopie už mi přijde trochu vyčerpaný, nebo aspoň tahle kniha mi moc nového nedala. Nicméně zajímavý počin, který se dá přečíst za pár dní.

15.04.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Shusterman je můj oblíbený spisovatel a opět nezklamal. Naprosto neuvěřitelně uvěřitelné téma. Kniha se čte sama.

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Docela podařená česká detektivka. Zajímavý děj i zápletka, hlavní hrdina sympatický. Jako v norských thrillerech má i on svoje temná místa. Ale nejde srovnávat a myslím, že o to ani autor neusiloval. Rozhodně si přečtu další knihy ze série.

15.04.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

No úplně wau efekt se nekonal. Knihu jsem přečetla docela rychle, ale místy jsem měla skoro chuť přeskakovat. Nicméně dalším knihám dám určitě šanci.

25.10.2020 2 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Dobrý. Za mě docela uvěřitelný příběh se všemi postavami. Velmi čtivé a rozdělení kapitol podle postav taky pomohlo. Závěr vlastně předpokládatelný, což je ale ve spojitosti s tíživým tématem spíš dobře.

20.10.2020 4 z 5