ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Velmi dobrá kniha o zrádcích a vraždění v dobách dávných. Autor se pochopitelně nevyhýbá ani popisu tortury. Hlavní postavy jsou velmi osobité. V ději jsem se občas lehce ztrácela, ale brzy zase našla.
Kniha spojuje děs a hrůzy v opravdu surovém formátu s vtipem a humorem.
Za mě spokojenost a určitě sáhnu po dalších dílech.

14.10.2021 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Příběh o tom, co se stane, když najednou přestane fungovat elektřina. V knize jsou popisovány životy mnoha lidí, organizovaných bývalým plukovníkem a historikem Johnem. Společnost se musí přizpůsobit novým podmínkám, hladu, nemocem i útokům jiných skupin.
Jde o zajímavý postapo román pojatý velmi syrově a naturalisticky. A ano, Amerika z toho prostě dýchá.

11.10.2021 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na tuto knihu jsem narazila vlastně omylem a náhodou. A velká paráda. Luc a Ava jsou super tým se svými plusy i mínusy. Příběh velmi dobře vystavěn se skvělým závěrem. Také série vypadá, že bude skvělá. A rozhodně ji chci přečíst celou.

10.10.2021 5 z 5

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

Mně se příběh sympatického detektivního dua moc líbil. Zajímavá zápletka, bez zbytečné morbidnosti. I přes pozadí vážného tématu je v knize i pro mě velmi osvěžující dávka humoru. Druhý díl si rozhodně chci přečíst.

07.10.2021 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Velmi příjemná young adult distopie o společnosti ovládané lidmi majícími moc nad kyslíkem. Kniha vypráví o třech teenagerech a střídavě z jejich pohledu. Quinn je syn prémia, je z nejvyšší vrstvy. Jeho kamarádka Bea naopak patří k těm nejnižším. A krásná Alina, která patří k POTKANům, odboji mimo kapsuli. V příběhu se objevují klasické young adult motivy - láska, smrt, přátelství i naděje. Proč ne? Od toho tahle literatura je. Určitě si chci přečíst i druhý díl.

04.10.2021 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Tragédie a utrpení. Příběh na pozadí super rezonujícího tématu obchodu s dětmi. Ale fakt jen na pozadí. Celou dobu je to jen o super skvělé, dokonalé, chladnokrevné a téměř všemi opovrhující hlavní postavě, která dovolí policistům ji zachránit. Když nesouzníte s hlavní postavou, je to vždycky těžké. Ale tohle bylo aspoň pro mě naprosto nemožné.

02.10.2021 odpad!

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha narozdíl od filmu je plná technických detailů a postupů, které se zdají někdy nadbytečné, ale dávají smysl. Deníkové záznamy Marka jsou taky plné humoru, nadhledu i vůle žít. Jednoznačně super počin.

29.09.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mě velmi zdařilá kniha na oddech. Nejde úplně o psychothriller typu "nejde odložit", ale zápletka a pointa mají něco do sebe.

25.09.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Naprosto strhující příběh. Autorovi se podařilo napsat knihu, ve které budete mít několikrát pocit, že víte, o co jde. A několikrát zjistíte, že nevíte. To celé je zabalené do silné atmosféry spojené s dětmi. Za mě jedna z nejlepších knih minimálně za letošek, která ve mně bude ještě nějakou dobu rezonovat.

22.09.2021 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Pro mě je Fitzek jeden z nejlepších autorů thrillerů. Tohle byla opět naprostá pecka plná napětí a lidskosti hlavního hrdiny. Kapitoly krátké a s otevřenými konci, takže se kniha nedala odložit. Za mě prostě paráda.

18.09.2021 5 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Nejsem čtenář scifi. Nedávno jsem slyšela rozhovor s panem Neffem, tak jsem se rozhodla jeho tvorbu zkusit. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Místy jsem se malinko ztrácela, což bylo dáno i časovými skoky, ale rozhodně mě Kuba Nedomý dost zaujal a já můžu doporučit i těm, co tenhle žánr nebo českou literaturu úplně nemají načtenou.

16.09.2021 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Já vlastně nevím. Líbila se mi historická linka. Ta současná na mě býka moc plochá nejasná. Nejen ani založením duchař. Nicméně druhému dílu šanci dám.

10.09.2021 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Rozsáhlá kniha, která se četla docela dobře. Příběh byl pro mě plný napětí, hororových prvků i fantasy. Poselství na konci knihy mě úplně neoslovilo, ale v tomto případě mi to nevadilo, ani mi nechybělo.

27.08.2021 3 z 5

Nevinný Nevinný John Grisham

Strašlivě děsivé. Nevinní lidé jsou označeni za vrahy a málem popraveni. Hrozné je, že jistě nejde o jediné tab takové případy a mnozí jiní skutečně o život přišli. A byť Ron Williams celu smrti přežil, o život vlastně přišel. O dopadu na rodiny nemluvě.

20.08.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nejsem cílová skupina Liane Moriarty, ale tohle se mi fakt líbilo. Příjemně jiný pohled na bohaté paničky a jejich životy.

18.08.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Temný román s prvky hororu vyprávějící o temném místě i lidech. Knihy C. J. Tudor mám ráda a ani tahle nezklamala.

17.08.2021 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Příběh ženy, která vyrůstala v Severní Koreji. Vypráví o hladomoru, vymývání mozků, vězení a krutostech režimu. Autorka popisuje i svůj vztah k rodině a útěk ze země s miminkem. O autorce samotné se mnoho zjistit nedá, jelikož používá jen pseudonym, aby nehrozila svou rodinu v Severní Koreji.... Děsivé čtení o naprosto neuvěřitelných zvěrstvech, která se skutečně dějí.
Čtu a četla jsem knihy o koncentračních táborech, holocaustu, válce. Přes veškerou úctu to jsou knihy o minulosti. Tahle kniha popisuje současnost. Za mě bezkonkurenčně kniha, která mě nejvíc zasáhla.

11.08.2021 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Velmi zdařilá kniha. V podstatě je zřejmé, jak to dopadne, nechybí překvapení. Příběh se velmi dobře čte, má tempo i spád.

08.08.2021 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Zvláštní, temné, ale v podstatě docela dobře čtivé dílo. I po přečtení ve mně kniha vzbuzuje otázky. Nic a nikdo není černobílé.

07.08.2021 3 z 5

Milenci a zloději Milenci a zloději Stan Parish

Thriller, který mě vlastně docela bavil. Hlavní hrdina Alex je muž ve středních letech se zálibou v bojových sportech. Prostě takový ten hrdina se zápornou profesí a kladnými povahovými rysy. Knížka samotná má spád a zavede čtenáře do prostředí nebezpečných gangsterů a jejich přátel a intrik. Největší akce se odehrává na posledních cca 60 stránkách, konec mi pak po tom napětí vykouzlil úsměv na tváři.
Za mě kniha, co má spád, je zajímavá dějem, prostředím i pointou.

04.08.2021 4 z 5