ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Pro mě fajn knížka s poutavým příběhem a spoustou akce. Trochu typicky je shnilé jablko uvnitř policie a hlavní hrdina je Chuck Norris a Harry Hole v jednom. Aspoň ale nechlastá... Upřímně ale, co ještě na detektivkách vymýšlet? Pro mě byla kniha čtivá a splnila očekávání.

06.07.2021 4 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Druhý případ inspektora Hecka. Opět velmi dobře propracovaný, plný akce a lehkého humoru. Násilí je popisováno drsně, ale pořád tak nějak v mezích. Tenhle konkrétní případ je pak plný napětí a docela překvapivé je i rozuzlení. Za mě velmi dobře, otevírám třetí díl.

04.07.2021 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Asi jsem čekala něco jiného. Nemohu upřít zajímavou zápletku a prostředí. Nicméně po dočtení jsem si říkala, že kdyby knížka měla o 50 nebo 100 stran méně, tak by to asi bylo tak akorát.

29.06.2021 2 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Dle mého názoru vlastně hodně vykradená A. Christie s jasným pachatalem od prvních stránek. Plusem je, že se kniha čte velmi rychle. Jinak na mě ale kniha působí tak, že autorka nestíhala napsat knihu v terminu, tak narychlo sepsala tohle. Spíš tedy zklamání.

26.06.2021 1 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Opět silné téma. Až děsivé, jak se tohle fakt může v tak velké a rádoby moderní zemi, jakou Amerika je, dít. Tyhle knihy ve mně vzbuzují vždy vděčnost za zemi, ve které žijeme.
Do zhruba půlky mi hodně vadilo střídání časových linií, nicméně vnímáno jak celek po přečtení mi to takto dává smysl.

24.06.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Vlastně moc nevím, co psát. Velmi těžké téma. Hlavní hrdinka mi však s použitím veškerého mého soucitu neuvěřitelně lezla na nervy. Možná je to jen tím, že jsem v realitě naštěstí nepřišla do kontaktu s touto problematikou. Jinak psáno jednoduše a čtivě.

21.06.2021 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Výborná kniha, skvělé čtení. Je o ren typ kingovky, kde den plyne svižně a nedonutil mě přeskakovat nebo ztrácet pozornost.
Před časem jsem viděla i seriál a některé věci jsou jinak, prostě "na motivy".

14.06.2021 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Zvláštní, temná a děsivá knížka o hluboké psychické nemoci a jejím dopadu na mladou dívku a její okolí. Tady nejde napsat, jestli se líbila. Téma to prostě nedovoluje. V kontextu věku autorky a zařazení Young Adult až mrazí.

08.06.2021 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Jeden z nejlepších krimi thrillerů, co jsem za poslední dobu četla. Místy jsem se popravdě ztrácela a poslední část jsem četla velmi pomalu, ale dohromady to si sebe skvěle zapadlo.

05.06.2021 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

První díl mě úplně nenadchl, ale zaujal mě drzostí hlavní hrdinky. Tenhle díl pro mě byl jedno velké "Proč?". Příběh pro mě nebyl ani zajímavý, ani šokující, vlastně takové nic. Dvě hvězdy jen proto, že jsem knihu přečetla během pár hodin a sloužila mi jako předěl mezi dvěma různými thrillery.

03.06.2021 1 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Celkem podařený napínavý román s děsivou tématikou. Hlavní postavy mi úplně nesedly, ale celkově byla kniha čtivá.

02.06.2021 3 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Kniha skutečně děsí a nutí k zamyšlení. Zároveň ale není východisko, není černá a bílá. Zároveň oceňuji odvahu. Knížka se četla vlastně sama, skvělý spád vás přiměje číst až do konce.

29.05.2021 5 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Pro mě velmi zajímavý příběh. Neobvyklé a poutavé je vyprávění ze strany "pachatele", jeho nadřazené postoje a názory. Ne, není sympaťák. Ale knížka se moc dobře čte. Doporučuji jako lehké, rychlé a zajímavé čtení.

27.05.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Velmi dobrý a obsáhlý postapo román o společnosti žijící v silu, o vůli a zlovůli mocných. Kniha popisuje nemilosrdnost těch, kteří se chtějí dostat výš, a o síle těch, kteří chtějí přežít a dosáhnout životního klidu.

21.05.2021 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Opravdu velkolepý rozsáhlý román o historii Palestiny a Židů. Román přináší na pozadí fiktivních osob velmi zajímavá fakta a informace. S ohledem na dění kolem Palestiny a Izraele v roce 2021 jde i velmi zajímavý vhled.

18.05.2021 5 z 5

Paroháč Paroháč Jan Cimický

Zajímavá myšlenka děje, zápletka a ukončení příběhu. Místy mi kniha ale přišla příliš rozvláčná a občas jsem přeskakovat stránky.

14.05.2021 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super kniha s Erikou.
V poslední době se pouštím do různých žánrů podle doporučení a podcastů. Ne vždycky jsem nadšená.
Ale Bryndza je prostě jistota. Příběhy s Erikou mají všechno. Napětí, děs, vtip, akci, logiku. Tak akorát míra brutality. Příběhy jsou chytré a rychle a skvěle se čtou. Opět i zde krátké kapitoly, který dávají knížce ještě více švihu.
Doporučuji všem jako oddechovku, první četbu thrillerů nebo i jako restart po čtecí krizi.

13.05.2021 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Vlastně moc nevím, co psát jako hodnocení. Nenadchne, neurazí. Relativně neotřelá zápletka. Ale myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem to bylo.

11.05.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Tahle kniha mě vlastně po celou dobu rozčilovala. To téma je beze sporu neuvěřitelně náročné a velmi velmi závažné. Rozhodně souhlasím s rozhodnutím Lily. Jenže tohle těžké téma je pro mě zastíněné pozlátkem bohatství a finanční bezstarostnosti. A takhle velmi často pozadí domácího násilí nevypadá.

08.05.2021 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Naprosto neuvěřitelné, děsivé a poutavé čtení. Vzhledem ke složitosti tématu a její aktuálnosti mi to přijde trochu moc, ale tohle byla pecka! Obdivuju autorku, jak moc práce si s románem dala, jak moc se do tématu ponořila.
Rasismus je téma, které neustále rezonuje a je nesmírně aktuální, živé a asi velmi těžko řešitelné. Nemyslím, že se dá jen tak vyřešit, možná i proto při čtení a dočtení této knihy ještě dlouho budu mít pocit lehké marnosti. A to vše navíc v zemi, kde se obvykle s touto tématikou, oproti USA, tak moc nesetkáme.
Celkově hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla a Jodi musím číst dál a víc!

07.05.2021 5 z 5