Advokát

Kniha je příběhem bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl.

Dotisk r. 2011 a 2020 s jinými obálkami

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9619/big_advokat-C54-9619.jpg 4.3106

Kniha Advokát

Hana62

Kniha nezarmoutí ani nenadchne. Hlavní hrdina příliš dokonalý, pohybující se ve všudypřítomném korupčním chování, zločiny mezi špičkami politiků, policistů, advokátů... já jsem asi nenapravitelný optimista a věřím, že ve skutečnosti to tak hrozné není. Nebo tomu věřit chci.

Trudi806
04.11.2021

Jak tu někdo napsal, že je to taková hnusnější a drsnější realita. No já bych se trošičku bála nakolik je to přehnaný. Rozjezd pomalejší, těch odboček je dost a než něco začne dít, chvíli to trvá, ale pak to má spád a napětí a ráno jsem kvůli tomu zaspala, jak jsem nemohla přestat číst :)

Lily101
02.07.2021

Tato kniha se mi těžko hodnotí. Vcelku dost odrazuje od výkonu advokátního koncipienta, ale také je moc předramatizovaná. A závěr? No, ehm…je prostě věc autora, jak si knihu uzavře, ale když už takto, tak to chce asi pokračování.

ZuzanaZ83
29.05.2021

Kniha skutečně děsí a nutí k zamyšlení. Zároveň ale není východisko, není černá a bílá. Zároveň oceňuji odvahu. Knížka se četla vlastně sama, skvělý spád vás přiměje číst až do konce.

RobinT
04.05.2021

Nedočteno. Nechal jsem se nalákat anotací a spletl se. Byť nebo právě proto, že pan Láska má zkušenost coby ex policista je kniha pro mě nevěrohodná. Pracuji v advokacii, dělám ex offo obhajoby, stýkám se s policisty atd. Vylíčení světa advokátů, policie apod. je jako z nahlouplé šablonovité americké detektivky. Všichni advokáti jsou arogantní šovinistická prasátečka, chodí do práce po desáté, chlastají v kanceláři už od rána, mají prsaté nahlouplé asistentky. Hlavní hrdina je sice udatný rek, který byl odejit od policie protože šlápl na kuří oko vlivným lidem (tady jasně cítím autobiografickou sebeidealizaci autora), ale jinak typický čecháček, co si dle hesla "morálka je subjektivní" obhajuje svoje drobné podvůdky, lži a jiná selhání. Nesedl mi ani jazyk, jakým je kniha psána. Žádné zásadní odhalení se nekoná, kniha povšechně konstatuje, že všichni jsou úplatní, zkorumpování, morální mrzáci, alkoholici, lenoši a sexisté. Kniha se veze na vlně současných nálad a jen dokrmuje obecné předsudky. Silně jsem poznával styl románů Vekslák od Frýborta, ale i ten byl uvěřitelnější. Vadí mi šablonovitost. Proto 2 hvězdy.

branislav1814
28.12.2020

Není to žádný výjímečný literární počin. Úvody kapitol mně neskutečně iritovali. Příběh, postavy, zápletka, závěr, styl takovej průměr. Četl jsem to přes svátky "po probuzení", neurazilo, dalo se to číst, ale ani neokouzlilo.

Update: Jak tak teď čtu předchozí komentáře, svým názorem jdu docela proti proudu. To se omlouvám, ale opravdu jsem čekal o hodně víc.

Blahorodi
23.12.2020

Za mne skvěle napsané, myslím si, že prostředí je vystiženo dobře, byť těch obálek se při každém jednání asi bude vyměňovat méně… alespoň doufám. Bavil mne už začátek některými braný jako rozvleklý, jak se v podstatě outsider snaží prokousat do oboru a jak při tom získává první ostruhy a ztrací naopak na svědomí. Některé hlášky nebo slovní výměny mě rozesmály, napětí také slušné. Snad jen jediná věc mě štve už několik detektivek, je to ohromné, pro mne rozčilující klišé – když někomu na poslední chvíli vezou řekněme pizzu a někdo jiný to zjistí a honem tomu někomu volá, aby mu popřál dobrou chuť, ale ten někdo zrovna dělá něco důležitého, ó, jaká náhoda, takže se na telefon jen podívá a nezvedne to. No a pak mu pizza samozřejmě nechutná.

Jiparis
08.10.2020

Zajímavý pohled do zákulisí toho, jak se u nás (a asi i jinde) vyšetřuje. Je to sice beletrie, ale stejně mě to nutí k zamyšlení, co je fikce a co pravda. První část mě nezaujala, ve druhé to mělo spád.

Rychlopalba
Rychlopalba