Z hovna bič

Co si asi tak může člověk slibovat od života, když ho osud obdaří ne zrovna přitažlivým zjevem, mizerným zrakem, předčasnou plešatostí a navrch jménem Daniel Richard Nixon (ne, po žádných příbuzenských vazbách nepátrejte, to jen Dannyho otec projevil svůj republikánský zápal)? Nejspíš nic moc. Takže žádný div, že je z Dannyho v osmatřiceti osaměle žijící muž se špatně placeným zaměstnáním, těžce závislý na alkoholu a nikotinu. A když pak v práci dojde k reorganizaci a jeho místo zruší pro nadbytečnost, je to už vyloženě na mašli. Na druhou stranu by mohlo být i hůř. Tak například Dannyho bývalý kolega Tim je momentálně z důvodu svedení nezletilé osoby (ačkoli sám tvrdí, že to bylo přesně naopak) na útěku před zákonem, a především před otcem dotyčné slečny, zástupcem šerifa Grizzoffskim, bývalým armádním sniperem s dlouhými prsty a touhou po krvi. Čeká na Dannyho nová úžasná kariéra v maloobchodním prodeji či v psychoterapeutické praxi? Najde konečně spřízněnou duši, s níž by kráčel životem? Je tou pravou oddaná katolička a milovnice koček Wenda, tajemná Abby, mladičká Olivia nebo bývalá spolužačka Lizzie? Na všechny tyto i další otázky vám odpoví nejnovější humoristický román C. D. Payna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356298/big_z-hovna-bic-Zod-356298.jpg 3.595
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Jota

The Unpleasant Poet, 2017

Kniha Z hovna bič

orson
27.05.2021

Takový vyčpělý Mládí v hajzlu po dvaceti letech. Čekal jsem něco víc, něco co má aspoň pointu nebo závěr. Celkově asi nejslabší kniha od autora, co jsem četl.

ZuzanaZ83
25.04.2021

Žádné hluboké čtení to nebylo. Chvílemi jsem přemýšlela, proč tohle někdo napsal a vydal. Český překlad názvu knihy taky není úplně na jedničku. Každopádně byla to fajn pauza mezi thrillery a masakry, ke kterým se o to nadšeněji vracím. :-)

TwoFace
08.04.2021

Velice příjemná knižní jednohubka, svižně psaná, čtivá, hořce zábavná. V Payneově portfoliu jedna z těch slabších, ale pokud je čtenář dosud nepolíben autorovou tvorbou, nic nepozná.

Tereza457
19.03.2021

Ač jsem to nečekala,kniha mě bavila od začátku do konce. Nečekané zvraty, lehký humor. Hlavní hrdina byl takový tragéd, ale byl to fajn příběh. Za mě super odreagování.

eltondo
12.08.2020

Nic moc. Danny si sice postupem času získal moje sympatie, ale nějaký výraznější vývoj a závěr mi tu chybí. Účast na zločinu v závěru - to byla zbytečná a za vlasy přitažená epizoda.
A nechápu ten český název (originál je The Unpleasant Poet = nepříjemný básník)

Shui-Xian
09.03.2020

Zatím to nejslabší, co jsem kdy od Payna četla.
Bavila mě Dannyho schopnost zchytralé improvizace a pár konverzačních perel (kde autor znovu jasně dokazuje, že psát umí mimořádně), ale víc pochválit nemůžu. I u odlehčeného příběhu na jeden-dva večery bych čekala více realističnosti. Navíc děj netáhne ani některá z četných postav-jsou to zkrátka jen nevěrohodné prototypy.
Hvězdička navíc za terapeutickou zápletku. Ta byla zajímavá, pestrá a chvílemi překvapivě jasnozřivá. Škoda, že netrvala o něco déle.

sarsevcikova
03.11.2019

Nebavilo mě to, možná v jiném období života, ale pro teď určitě ne.

slawa.cap
13.08.2019

Mám rád Paynovi knihy, jsou ztřeštěné, ale mají i něco nad čím se člověk musí zamyslet. Tady je to spíš o tom přemýšlení, než popadání se za břicho. Mockrát jsem se s Dannym celkem sžil a v lecčem se mu podobám, jen doufám nejsem takovej tragéd. Myslím, že každej chlap to tak aspoň trochu má :)
V knížce je míň humoru, než jsem u autor zvyklí. Teda humor tu je, ale dost melancholický a hořko-sladký. Je tu spoustu sexuálního napětí, jak to C.D. perfektně umí, ale i přes Dannyho prvotní chvástání ani jednou neskóruje.
Rozhodně se kniha nedá srovnávat s Mládím, možná tak s Dědictvím, ale i tak se mi líbila