Panenka

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348859/panenka-43W-348859.jpg 3.9148

Baby Doll (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Allla9

Kniha má spád, má napětí, má všechno, co od knížek očekávám.

márčina

Zajímavá kniha, děsivé téma. Podle toho, že jsem ji celý den neodložila, soudím, že je čtivá, ale podruhé už se do ní nepustím. :)

slecnapeta

Tak skvělé téma a tak strašná knížka. Absolutně nesympatické postavy, nepřesvědčivý děj, opakující se pasáže (pořád dokola zmiňovaný fakt, že jsou Lily a Abby dvojčata, jak se mají neuvěřitelně rády, udělaly by pro sebe cokoliv,..). Čekala jsem, že postupně se kniha zlepší a už se nemůže stát žádná uhozená událost, ale k mému překvapení se děly až do konce.

MarieH

Také mám rozporuplné pocity, částečně se mi knížka líbila, ale je tam dost nepřesvědčivých pasáží a ten konec je jako z komiksu. Dávám 3 hvězdičky .

Denisa232623

Nejsem si jistá jak knihu hodnotit. Líbil se mi příběh, který byl silný a Lily je velmi statečná žena, která ve svém věku zažila muka jaká si nikdo z nás nedovede představit. No na druhou stranu kniha byla taková táhlá a v podstatě se tam nic nedělo. Tedy nemohu říct, že by mě kniha bavila ani nudila. Dost průměrná kniha od které jsem určitě čekala více napětí a rychlejší spád.

stju

Příběh unesené Lily mě zaujal nejen zvoleným tématem, ale i stylem autorčina psaní. Sama jsem z dvojčat (stejně jako autorka), takže jsem rozuměla i specifickému vztahu obou sester. Co mi trochu vadilo, bylo náhlé zjištění, že Rick zároveň unesl další dvě dívky. Při poměrně podrobném popisování jeho rodinného i pracovního života, včetně života v chatě, kde věznil unesenou Lily, bych čekala i zmínku o této součásti jeho života. Připadalo mi, že tato informace jakoby "spadla z nebe" trochu se záměrem ještě přitvrdit v popisu Rickova patologického chování. Ale celkově je kniha zajímavá a čtivá.

eva3695

Osobně si myslím, že to je skvělá knížka. Člověk u příběhu zažije zděšení a prozření, co jsou někteří lidé schopni udělat. Můj obdiv získala Lily, která se snaží žít "normální" život, potom, co jí 8 let věznil Rick (její učitel angličtiny). Rick mi připadal jako velmi slizký muž už jen z toho chování, a myslím, že trest jaký nakonec dostal byl pro něj nedostačující... Pokud máte rádi krimithrillery, tak doporučuji!!!

biairicia

3 nebo 4 hvězdy? Jelikož se kniha těžko odkládala, dávám nakonec 4. Téma knihy je děsivé a nikdo by toto nechtěl zažít. Kniha je čtivá a příběh se Vás dotkne. Už jsem v rukách držela lepší knihy, ale i tak si mě tato celkem získala. Líbila se mi oddanost dvojčat a jejich sesterská spřízněnost, ač to bylo svým způsobem již za hranicí. Oceňuji psaní z úhlu pohledu více postav, tak nějak to četbu okoření. Epilog je milým zakončením.

Rodaw

PANENKA
Lily se spolu s dcerou Sky podaří utéct z vězení, kde byla 8 let. Držel ji tam její únosce - oblíbený učitel ze střední školy - který ji během té doby znásilňoval, bil a týral. Sky je jejich společná dcera, která absolutně netuší, co je skutečný život. Nyní se do něho i spolu s maminkou vrací...
Knížka vypráví, co se děje, když se člověk po tak dlouhé době naprostého teroru vrátí zpátky do civilizace, do normálního života. Řeší, zda je vůbec ještě možné žít "normálně" a nebo je vše zatraceno... Jak jedna událost dokáže zdevastovat životy a v podstatě i zničit (a nebo minimálně ovlivnit) budoucnost. Ovšem kromě toho je tu pořád naděje, že bude líp...
Od knížky nečekejte nervy-drásající thriller, dle mého jde spíše o psychologické drama. Prvky napětí tu jsou a hlavně to děsivé, co se stalo a my víme, že se stalo, se táhne celou knihou, ale v podstatě to zlé bylo vykonáno a v knížce se spíš řeší, co dál.. Jak vrátit život do starých kolejích a nebo se k nim alespoň co nejvíc přiblížit. Příběh je psaný z pohledu více postav, díky tomu to bylo dynamické a rytmické. Moc se mi líbilo, že tu byly i kapitoly z pohledu Ricka (učitel, který Lily věznil a otec Sky - jejich dcery) a my jsme díky nim mohli nahlédnout do hlavy šílence... Chytrého šílence, do kterého by to rozhodně nikdo neřekl, protože působil jako šarmantní, okouzlující až neodolatelný muž..
Knížku doporučuji, moc se mi líbila. Jen jak jsem psala - jde o hodně psychologický počin, ovšem určitě stojí za to. :-)

Evca2899

Skvělá kniha!
Přečetla jsem to jedním dechem. Neuvěřitelně silný příběh o tom co se děje "potom". Silná hlavní hrdinka, lidská a chybujici a neskutečně statečná. Ona i její rodina, klobouk dolů. Ja takhle na 8let přijít o dceru, tak mi buď hrabne, nebo skocim. Nikdo z nás si nic z toho co prožili nedokážeme představit!
Mě to přehnané teda nepřišlo vůbec.
Opravdu skvěle napsané...

krejzina

Knihu jsem přečetla na jeden nádech. Některé části byli krapet "přehnané" (pro ty, kteří se chystají číst, nebudu dále rozepisovat), ale i tak se mi kniha líbila. Byla napínavá až do samého konce:) Určitě doporučuji.

sabiburesova

Knižka mě bavila a měla jsem ji přečtenou hned :) doporučuji všem. Konec jsem čekala úplně jiný, proto jsem nadšená, že mě konec překvapil. :)

Dashow

Přečteno během jedné noci... nemohla jsem knížku odložit, naprosto mě pohltila. Mohu jen doporučit :-)

Anahk1

Velmi čtivý, zajímavý a zároveň velmi děsivý příběh.. kniha se mi moc líbila, mohu doporučit...

MiliKry

Knižka se mi líbila. Příběh, který se odehrává až po útěku hlavní hrdinky z "vězení", což bylo aspoň zase trošku odlišné. Pěkně napsáno, ale čekala jsem trošku víc.

alnahu

Dobrý psychologický thriler ,který je napínavý od začátku až do konce.Děsivý příběh Lily,která je unesena svým učitelem ,který si z ní chce udělat svoji hračku poslušnou Panenku.Lily se podaří utéct od svého věznitele ,ale již není sama má s ním malou dcerku Sky .A tím se teprve příběh začíná a rozvíjí se příběh dvojčat sester Lily a Abby.Na prvotinu velmi čtivě napsaná.

Marekh

Ačkoliv je to první kniha, kterou autorka napsala, tak je čtivá a dobře napsaná.

Příběh ženy, kterou drží její profesor ve sklepě po dobu 8 let. Během té doby ji ubližuje, znásilňuje, narodí se jí dcera. Ženě se podaří uprchnout a navrátit se k její rodině... Konec knihy byl překvapující, neočekával jsem takový konec.

Kniha se řadí do žánru thriller. Možná by někdo mohl očekávat od thrilleru více napětí, ale já jsem byl spokojený.

Zlatovláska

Tento titul mě zaujal svou anotací a velmi zajímavě zpracovaným přebalem... a já rozhodně nelituji, že jsem si ho koupila. Zásadně nesouhlasím s předešlými komentáři o jakémkoliv zklamání z této knihy či zvláštně zpracovaném tématu, atd. Autorka naopak téma velmi skvěle vypravěčsky zpracovala; kniha se četla lehce (pominu-li téma), její psychologické pojetí i dopad celého titulu je vynikající, k čemuž však přispěl i výborný překlad do češtiny.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem milovníkům psychologicky zpracovaných titulů. :-)

KIKI33

Čtivé, ovšem čekala bych větší spád a hloubku. Za mě spíše zklamání.

Kamienkova33

POZOR, SPOILER!
Knihy o unosoch mam preluskane asi všetky, minimálne väčšiu polovicu :) Táto sa ku mne dostala náhodou, zaujala hned na začiatku, lebo sa naozaj dobre čítala (aj napriek nie veľmi príjemnej téme). Je pravda, že niektoré veci sú trosku preexponovane a prehnane, niektoré reakcie postáv zostávajú nevysvetlene, ale okrem konca, ktorý má sklamal, hodnotim dobre.
Bodaj by všetky takéto príbehy takto končili (dobre, okrem niektorých detailov :-D)

Uan

Výborná. Četlo se samo.

Urbana
30.12.2017

Pěkně napsaná, dobře se četla, ale dle názvu jsem čekala něco víc.

petra.kind
20.12.2017

Bohužel i já se musím přiklonit k těm, které kniha spíš zklamala. Dokážu si představit několik možností, jak by se děj knihy mohl po útěku hlavní hrdinky vyvíjet, ale ta, kterou si autorka vybrala, mě nemile překvapila. Neřekla bych, že se jedná o thriller. Škoda.

Zoy
15.12.2017

Námět knihy mi přišel zajímavý, musí být strašné něco takového zažít. Četla jsem na toto téma i jiné knihy. Ale...........bylo to pro mne malé zklamání. I když téma zajímavé, napsáno to bylo nudně, žádné překvapení co bude za dalších deset stránek, všechno to šlo nemastně-neslaně. No a jak jsem knihu četla, tak jsem ji i dočetla. Konec knihy a žádné překvapení

ritz
13.12.2017

Zajímavý příběh, celkem čtivě napsané.

Ben Nevis
08.12.2017

Kniha je krásnou ukázkou, jak se dá zabít zajímavé téma. Místo thrilleru nabízí pohled na psychotickou rodinu, které se vrátila ztracená dcera. Protagonistky jsou s každou další stránkou méně sympatické, žádná myšlenka není pořádně rozvedena a když se v závěru konečně blýská na nějakou akci, autorka se postará, aby nic takového nehrozilo.

mack12
06.12.2017

Kniha mi přišla čtivá a to bylo jediné její štěstí, že jsem ji dočetla :) Děj mi přišel navzdory kritice zajímavý, ALE! hlavní problém jsem viděla v tom, že příběh je od začátku do konce "hysterický". Samé objímání, slzy, hádky...to mě tedy hodně zklamalo...čekala jsem více napínavého vyprávění spíš v žánru thrilleru a ne červené knihovny.

Astonius
24.11.2017

Bohužel jsem dočetla lehce za polovinu a musela jsem odložit. Podtitul, že "útěkem to teprve začíná" evokoval napětí a dobrodružství, ale to jsem v knize nenašla - šlo o předvídatelný příběh vyprávějící, co se děje poté, kdy se oběť dostane ze zajetí - tedy popis lékařských vyšetření, zájmu policie a veřejnosti, jen povrchní povídání obsahující samozřejmě vzpomínky na celý čin, takže se čtenář dozvídá, jak to bylo. To je nutné v knize tohoto typu, ale vše bylo podané nudně a vlažně, tak, že to nevyvolalo žádné soucítění, chybí gradace děje. Nejlepší na knize byla první kapitola popisující právě útěk - ale jakmile Lili otevřela pusu po návratu domů, veškerá naděje na zajímavý příběh vzala za své. Celý problém toho příběhu je psychologie postav - velmi nevěrohodné chování takřka všech zúčastněných, až mi to přišlo, jako by knihu napsal někdo velmi mladý nebo někdo velmi nevyzrálý. Nebavilo mě to a absolutně jsem to neprožívala, příběhu jsem nijak nevěřila a hlavní oběť únosu, se kterou bych měla mít soucit, mi byla ze všech nejprotivnější. Dočtení by mi zabralo ještě asi dva večery, které jsem již nechtěla promarnit něčím takovým, proto odloženo.

Šánka
22.11.2017

Podle anotace jsem sice čekala trošku něco jiného, ale vůbec nevadí. Spíše než thriller bych řekla, že je to psychologický román (ty já moc ráda) a opravdu vydařený o tom, co bylo po.....
Je to hodně drsný pŕíběh, vyprávěný z pohledu více osob, což mi ale vyhovovalo. Můžeme se tak lépe vcítit, jak velmi události zasáhly a měly devastující účinky na celou rodinu i blízké.
Četlo se rychle a i napětí bylo určitě dostačující, ano, za mne výborná kniha.

mia6318
19.11.2017

Výborná kniha. Četla se lehce a stále mě udržovala v mírném napětí. Liší se od ostatních knih o únosech. V této knize autorka píše o událostech které následují po útěku od únosce. Je pravdou, že jsem čekala více napětí a zvratů. Slibně zněla věta, že si únosce budoval celých 8 let alibi. Čekala jsem kdy to přijde a ono to vůbec nepřišlo. Pokud vyjde další kniha od autorky, určitě si ji přečtu.