Panenka

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348859/big_panenka-43W-348859.jpg 4289
Literatura světová, Thrillery

03.08.2021

Naprosto skvělý psychothriller. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji,

alexis818
24.06.2021

Kniha se mi velmi líbila, byla dobře napsaná, skvělé propracované postavy.

ddkk
21.06.2021

Trochu zvláštní kniha, kterou bych váhala označit jako psychothriller. Jde sice o zločin, ale žádné zvláštní vyšetřování se vlastně nekoná, mladá unesená dívka náhodou unikne sama i se svou dcerkou. Doslova osobně (ovšem za doprovodu policie) si přijede pro svého únosce, který se ani moc nebrání. Po osmi letech týrání a manipulacích se ho kupodivu nebojí a přede všemi na něj ukáže a obviní ho...

Celé se to vyvíjí na můj vkus dost nestandardně, je to vlastně nepříliš napínavý román o psychickém vývoji oběti a jejich blízkých, přičemž samotnému pachateli autorka moc místa nepopřává. A do toho se náhle, téměř před koncem, únosce sám dobrovolně přizná k dalším zločinům, bez vysvětlení a bez dalších okolností...

Je to takový průměrný příběh, který nezarmoutí ani nenadchne. U mne tudíž průměrné tři hvězdičky.

Katulinka69
25.04.2021

Tak jsem se trochu bála, že když to největší drama proběhlo hned na začátku mě knížka bavit nebude, ale bylo to fajn počtení.

petrulkaa
20.04.2021

Moc hezky napsaná kniha, i když jsem se ze začátku hodně přemlouvala, zda toto téma vůbec číst, nakonec jsem velmi ráda, že jsem to nevzdala. Vůbec jsem se nemohla od knihy odpoutat, příběh byl napínavý až do konce. Klidně bych brala pokračování.

Ivka_77
02.02.2021

Přiznám se, že mě kniha moc neoslovila, ze začátku to bylo lepší, pak už mě to moc nebavilo a ke konci jsem měla chuť některé kapitoly přeskakovat. Ale věřím, že své čtenáře, tedy spíše čtenářky :-) najde.

Jack Bauer
16.12.2020

Opět ukázka ženských myšlenkových pochodů, typický román pro ženy. Tohle čtení není pro mě, dočetl jsem jen díky velké čtivosti. Autorka píše sice hezky, ale asi mě nesedí její moc žensky zaměřený styl. Další knihu asi už číst od ní nebudu, jelikož na podobné téma je spousta lepších knih. Ke knize jsem se dostal díky knize „Za zdmi", která mě velmi nadchla, tak jsem sáhl po její prvotině, která je o hodně slabší, i tak jsem chtěl s knihou několikrát praštit. Celá kapitola u kadeřníka, neustálé objímání, samé ženské problémy. Stále jsem čekal kdy přijde „útěkem to teprve začíná" a ono stále nic. Abby mě docela lezla na nervy a závěr mě dost zklamal.

ZuzanaZ83
20.10.2020

Dobrý. Za mě docela uvěřitelný příběh se všemi postavami. Velmi čtivé a rozdělení kapitol podle postav taky pomohlo. Závěr vlastně předpokládatelný, což je ale ve spojitosti s tíživým tématem spíš dobře.