Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348859/bmid_panenka-43W-348859.jpg 4 311 118

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Baby Doll , 2016

hayalet
29.03.2019 3 z 5

Kniha se čte poměrně rychle, má spád. Líbí se mi styl psaní jednotlivých kapitol. Možná bych ocenila i více stran, protože rozuzlení přijde poměrně dost brzy. Trochu mi při čtení vadil ten klidný přístup Lily ke všemu, zatímco ostatní kolem ní šílejí. Závěr jsem ovšem nečekala a překvapil mě. Vynechala bych ještě oslovení "kuřátko", to mi lezlo už po pár stranách opravdu na nervy. Hodnotím jako průměr a souhlasím, že jde spíše o psychologický román. A ještě si nemůžu pomoct, ale obálka se mi nelíbí, připomíná mi špetku Texaský masakr.

kiki11
18.03.2019 4 z 5

V první polovině knihy se nic moc nedělo, pořád jsem čekala na něco, co trochu rozproudí děj a dočkala jsem se toho až skoro na konci. Líbilo se mi, že byla kniha napsána z pohledu více postav, bavil mě pohled Ricka - je zajímavé nahlédnout do hlavy psychopatovi. Jako celek se mi líbila, ale od thrilleru očekávám něco jiného. Jako psychologický román je ale fajn.

oluskace
07.03.2019 5 z 5

Wau.. Nemám slov. Ani odložit nešla. Pořád jsem musela číst dál a dál až nakonec takový konec. To jsem nečekala. Obdivuji Abby za to co dokázala udělat pro sestru. A holčičku Sky jsem si zamilovala. Určitě si knihu přečtu víckrát

Colombina
17.02.2019 5 z 5

Super. Od prvni do poslední strany jsem hltala text. Přečteno za 2 dny.

Ivulka432
03.02.2019 5 z 5

Tak to byl fičák! Od prvního řádku na první stránce napínavé a já musela číst a číst. Mně se to moc líbilo a nenechalo mě to v klidu. Pět* :-)

Verisvlckova
25.01.2019 5 z 5

Mě kniha velmi bavila, přečteno za dva dny.

Libušš
25.01.2019 odpad!

Já vám nevím...
V knize jsem se dostala, řekla bych, docela daleko, k tomu milníku, kdy se děj láme a následně jí odložila. Prostě mě to nějak nebavilo, "nechytlo," jak se říká. Nemám v úmyslu se ke knize vracet, přesto člověk nikdy neví.
Vzhledem k tomu, že se kniha drtivé většině líbíla a stále líbí, jsem si jí objednala. Bohužel, nijak mě nenadchla. Každý máme jiné chutě a z důvodu nedočtění, nebudu hodnotit.

Bee240
23.01.2019 5 z 5

Za mě naprostá bomba , přečetla jsem jedním dechem cca za sedm hodin , musela jsem vědět jak to dopadne. Patří mezi mé oblíbené.

ArwenAragorn
11.12.2018 5 z 5

Výborný psychologický thriller s dokonale vykreslenými postavami, který na mě hodně zapůsobil. Panenku považuji za jednu z nejlepších knih v tomto žánru.

lucie2371
08.12.2018 5 z 5

Kniha byla napínavá od samého počátku a četla se sama ♥ Konec mě překvapil
Doporučuji!

micha-ella
24.10.2018 4 z 5

Lehký románek o nelehkých osudech. Všechno trošku nadsazené a trošku jinak, než byste očekávali. Bavilo mě to.

martinaandulka
21.10.2018 4 z 5

Byla jsem moc zvědavá jak autorka napsala knihu na téma únos,znásilnování... .Kniha se mi četla dobře,ale některé věci mi přišli přehnané a nepravděpodobné,jako z červené knihovny.Jinak toto téma je dobré připomínat,protože bohužel se to stává a ne vše dpadne dobře!

Veru.Viti
17.09.2018 4 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka. Bez přečtení anotace jsem se do ní pustila a nelituji. Bavil mě děj a byla jsem zvědavá jak to celé nakonec dopadne. Musím žíct, že jediné co mě zklamalo byla poslední stránka. Nebo dvě. Ten úplný konec mi k té knize příliš neseděl. Ale to je čistě můj pocit. Jinak kniha čtivá a napínavá. Doporučuji.

Toňula
13.09.2018 4 z 5

Četla jsem i lepší thrillery ,ale můžu říct, že vzhledem k tomu, že knihu jsem si vypůjčila naprosto nahodile a nevěděla, co od ní čekat, mě nijak nezklamala. Příběhy vyprávěné pohledem více osob mám ráda, i tady pomohl odhalit motivy chování jednotlivých hrdinů a činily tak děj zajímavějším.. Mohu jen doporučit.

Janynka
28.08.2018 5 z 5

Skvělá! Přečteno za den, nešla odložit. Napínavá, měla spád, bezvadně napsaná.

Melaanie
16.08.2018 4 z 5

Hodně zajímavý příběh, který sleduje příběh hrdinky po tom, co se jí povedlo utéct od jejího věznitele. V knize sledujeme vyprávění její, které se prolíná s vyprávěním její rodiny a i jejího věznitele. Tato kniha stojí za přečtení, je zde popsáno, jak není jednoduché se s něčím vyrovnat a jak to co se stalo Lily narušilo vše kolem ní.

sarkaditt
21.07.2018 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla od začátku do konce. Těžko jsem ji odkládala, nemám k ní jedinou výtku. Rozhodně doporučuji přečíst.

Allla9
13.07.2018 5 z 5

Kniha má spád, má napětí, má všechno, co od knížek očekávám.

márčina
24.06.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, děsivé téma. Podle toho, že jsem ji celý den neodložila, soudím, že je čtivá, ale podruhé už se do ní nepustím. :)

slecnapeta
25.05.2018 1 z 5

Tak skvělé téma a tak strašná knížka. Absolutně nesympatické postavy, nepřesvědčivý děj, opakující se pasáže (pořád dokola zmiňovaný fakt, že jsou Lily a Abby dvojčata, jak se mají neuvěřitelně rády, udělaly by pro sebe cokoliv,..). Čekala jsem, že postupně se kniha zlepší a už se nemůže stát žádná uhozená událost, ale k mému překvapení se děly až do konce.

prvotina smrt útěk thrillery dvojčata týrání únosy

2018  87%Za zdmi
2017  79%Panenka