Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348859/bmid_panenka-43W-348859.jpg 4 311 118

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Baby Doll , 2016

Zoy
15.12.2017 3 z 5

Námět knihy mi přišel zajímavý, musí být strašné něco takového zažít. Četla jsem na toto téma i jiné knihy. Ale...........bylo to pro mne malé zklamání. I když téma zajímavé, napsáno to bylo nudně, žádné překvapení co bude za dalších deset stránek, všechno to šlo nemastně-neslaně. No a jak jsem knihu četla, tak jsem ji i dočetla. Konec knihy a žádné překvapení

ritz
13.12.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, celkem čtivě napsané.

Ben Nevis
08.12.2017 2 z 5

Kniha je krásnou ukázkou, jak se dá zabít zajímavé téma. Místo thrilleru nabízí pohled na psychotickou rodinu, které se vrátila ztracená dcera. Protagonistky jsou s každou další stránkou méně sympatické, žádná myšlenka není pořádně rozvedena a když se v závěru konečně blýská na nějakou akci, autorka se postará, aby nic takového nehrozilo.

mack12
06.12.2017 2 z 5

Kniha mi přišla čtivá a to bylo jediné její štěstí, že jsem ji dočetla :) Děj mi přišel navzdory kritice zajímavý, ALE! hlavní problém jsem viděla v tom, že příběh je od začátku do konce "hysterický". Samé objímání, slzy, hádky...to mě tedy hodně zklamalo...čekala jsem více napínavého vyprávění spíš v žánru thrilleru a ne červené knihovny.

Astonius
24.11.2017 1 z 5

Bohužel jsem dočetla lehce za polovinu a musela jsem odložit. Podtitul, že "útěkem to teprve začíná" evokoval napětí a dobrodružství, ale to jsem v knize nenašla - šlo o předvídatelný příběh vyprávějící, co se děje poté, kdy se oběť dostane ze zajetí - tedy popis lékařských vyšetření, zájmu policie a veřejnosti, jen povrchní povídání obsahující samozřejmě vzpomínky na celý čin, takže se čtenář dozvídá, jak to bylo. To je nutné v knize tohoto typu, ale vše bylo podané nudně a vlažně, tak, že to nevyvolalo žádné soucítění, chybí gradace děje. Nejlepší na knize byla první kapitola popisující právě útěk - ale jakmile Lili otevřela pusu po návratu domů, veškerá naděje na zajímavý příběh vzala za své. Celý problém toho příběhu je psychologie postav - velmi nevěrohodné chování takřka všech zúčastněných, až mi to přišlo, jako by knihu napsal někdo velmi mladý nebo někdo velmi nevyzrálý. Nebavilo mě to a absolutně jsem to neprožívala, příběhu jsem nijak nevěřila a hlavní oběť únosu, se kterou bych měla mít soucit, mi byla ze všech nejprotivnější. Dočtení by mi zabralo ještě asi dva večery, které jsem již nechtěla promarnit něčím takovým, proto odloženo.

Šánka
22.11.2017 5 z 5

Podle anotace jsem sice čekala trošku něco jiného, ale vůbec nevadí. Spíše než thriller bych řekla, že je to psychologický román (ty já moc ráda) a opravdu vydařený o tom, co bylo po.....
Je to hodně drsný pŕíběh, vyprávěný z pohledu více osob, což mi ale vyhovovalo. Můžeme se tak lépe vcítit, jak velmi události zasáhly a měly devastující účinky na celou rodinu i blízké.
Četlo se rychle a i napětí bylo určitě dostačující, ano, za mne výborná kniha.

Bella09
19.11.2017 5 z 5

Výborná kniha. Četla se lehce a stále mě udržovala v mírném napětí. Liší se od ostatních knih o únosech. V této knize autorka píše o událostech které následují po útěku od únosce. Je pravdou, že jsem čekala více napětí a zvratů. Slibně zněla věta, že si únosce budoval celých 8 let alibi. Čekala jsem kdy to přijde a ono to vůbec nepřišlo. Pokud vyjde další kniha od autorky, určitě si ji přečtu.

rybizka
18.11.2017 3 z 5

Kniha mě zlákala svou anotací,která slibuje nevšední pohled na téma únosu. Začátek mě navnadil a očekávala jsem parádní psychothriller,ale následně jsem dostala průměrný román. Nemůžu upřít čtivost,líbilo se mi že příběh byl vyprávěn více postavami a to dodávalo knize trochu jiný rozměr. Škoda jen,že to bylo tak rychlé, že autorka nešla více do hloubky.

Dresia
11.11.2017 3 z 5

Průměr. Docela mě to zklamalo, nic nového.

josska
08.11.2017 4 z 5

Knížka mě bavila,pěkně se četla,byla i napínavá a konec mě překvapil

lenkaBajza
06.11.2017 3 z 5

Po přečtení první kapitoly jsem se zaradovala - kniha pro mě.
Jenže s dalšími kapitolami nadšení postupně opadalo. Uvítala bych, kdyby byl příběh vyprávěn jen z pohledu jedné osoby - Lily. Kapitoly očima matky Eve, popis jejich milostných pletek...zbytečné.
Hlavní hrdinka ztrácela postupem mé sympatie.
A závěr mi nějak nejde zhodnotit, to, co provedla Abby prostě také být nemuselo.
Ale kniha se dobře a rychle četla, oceňuji nápad zpracovat "staré téma" trochu jinak. Ale není to kniha, která by mne zasáhla a v budoucnu po ní sáhla znovu.

silhavaemilka
31.10.2017 5 z 5

Kniha je zajímavá vykreslením psychologie postav. Nikdo si neumí představit co takoví lidé musí prožívat a v podstatě s tím žít již pořád.

zbožňuju_knihy
29.10.2017 3 z 5

Za mne to tedy tak skvělé nebylo. Poslední dobou je hit psát z pohledu více postav, už to začíná být trochu ohrané. Podtrženo, sečteno, čekala jsem víc. Hodnocení na každém, já nedoporučuji. Už kvůli tomu červenému konci.

Izu
27.10.2017 1 z 5

Vydržela jsem číst do 150stránky.Pak jsem koukla na konec.Dobře jsem udělala.

J_D
27.10.2017 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, dobře se četla, ale chyběla mi hloubka, abych se dostatečně ponořil. V knize se střídají pohledy jednotlivých postav, což se mi libí, jenže zde je to tak nějak vyprávěné z dálky. Podobně je vyprávěna např. kniha "Ta přede mnou", kde třeba jedna z postav popisuje, jak v průběhu těhotenství potratila, člověk by si řekl, že se to stává a je to docela běžné, ale to je posané tak osobně, procítěně, že jedno oko (ani moje) nemohlo zůstat suché, to je docela jiný level vyprávění. Ale vratím se k panence. Ze začatku dobré, bál jsem se o hrdinku, že to bude opravdu psycho o tom, jak to únosce, místní pan někdo, navlíkne, že si holka únos vymyslela a byla u něj dobrovolně, jak bude těžké dokázat pravdu. Nakonec vůbec ne, je to prostě o tom, co se s lidmi stane, když ztratí někoho blízkého a kam až jsou ochotni zajít. Těžko bez spoileru popsat, co mi vadilo. Možná jen autorka nechtěla mít knihu moc tlustou, ale vidím hodně promarněných příležitostí. Dál SPOILER. Např. podle toho, jak autorka únosce líčila, že všecko plánoval, připravoval, těžko pak uvěřit, že by vůbec něco přiznal, měl dobrou pověst a slušnou šanci se vyvlíknout, navíc pak ty další oběti, to bylo zbytečně navíc, nijak nevysvětlené, třeba kde je držel, měl jako víc takových chat, nebo jsem přeskočil stránky? No toto... konec SPOILERU. Prostě docela nevyvážené, některé kapitoly výborné, někde slabší. Jako když někdo točil film, došly peníze a navíc umřel režisér, nejlepší scény už byly hotové, jenže si nikdo na pokračování netroufal, tak chybějící scény dotočil investor a vrchní osvětlovač s chlápkem, který původně vozil pizzu. I přes nedostatky za přečtení určitě stojí.

vladka1695
26.10.2017 3 z 5

Kniha mě nalákala tím, že se děj odehrával až "po", což nebývá v knihách až tak moc často.
Ale čekala jsem něco úplně jiného. Napětí a zvraty nečekejte, toto nebylo zvládnuto vůbec. Přišlo mi to všechno popisováno hrozně rychle a povrchně. Takže ve finále je z toho klasika s průměrným dějem, něco se stalo a vy už pak jen prostě čtete a čekáte, jak to celé dopadne.

Nixa
19.10.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha! Panenka určitě patří mezi ty nejlepší psychothrillery co jsem zatím četla. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet jaký má život žena, která uprchne ze zajetí a tady je to skvěle popsané. Lily utekla a myslela si, že se vrátí přesně tam, kde jí život věznitel ukradl, ale bohužel. Bylo mi jí a její rodiny moc líto... Hlavní postavy mi byly sympatické a ten konec? Konec byl opravdu moc překvapivý, nečekala jsem to.

zdenkapt
17.10.2017 4 z 5

Trochu jsem čekala víc dramatických situací, ale kniha se čte lehce. Oddychovka

lenka.g
13.10.2017 3 z 5

Začátek výborný, druhá půlka se ale trochu zvrhávala v červenou knihovnu. Nicméně přečtení rozhodně nelituju a dávám ****

Jane417
11.10.2017 5 z 5

Knihu "Panenka" určitě řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos přečetla. Dokonalý psychologický thriller! Hlavní hrdinka Lily Riserová uteče se svou dcerou Sky ze zajetí psychopatického Ricka, který ji věznil osm let a který je otcem malé holčičky. Venku najde Lily to, co tenkrát ztratila, najde svobodu a je šťastná, ale ne vše je tak jako před únosem... vrátí se ke své rodině, ale rodina už je jiná... někdo chybí, někdo je navíc. Vrátí se k milované sestře - svému dvojčeti, ale sestra už je jiná... zradila Lily ve chvíli, kdy si začala vztah se sestřinou láskou Wesem. Sžít se se všemi po tolika letech odloučení není jednoduché. Ke všemu se Lily stále děsí... co kdyby se Rick vrátil!? Ten se totiž tak snadno a lehce nevzdává! Třešničkou na dortu, tohoto psychothrilleru, je konec příběhu. Zdá se, že už všechno nějak dopadlo a skončilo, ale neskončilo. Zvládne Lily obyčejný život nebo "panenka" udělala velkou chybu?

prvotina smrt útěk thrillery dvojčata týrání únosy

2018  87%Za zdmi
2017  79%Panenka