Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348859/bmid_panenka-43W-348859.jpg 4 311 118

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Baby Doll , 2016

LenkaGonn
01.04.2020 4 z 5

První co mě napadne k hodnocení této knihy je rozhodně, že je velice čtivá. Příběh se podobá lehce knize Pokoj. Přesto se mi tato kniha velice líbila. Kapitoly, které byly popisované z pohledu všech postav dodaly příběhu na zajímavosti. Bylo zajímavé sledovat vývoj rodiny a přítele hlavní hrdinky. Dokonce tam byl i moment překvapení. Konec byl na mě možná trochu moc sladký.

monci6485
25.03.2020 4 z 5

Taková jednohubka na dva dny. Chvilku čtivé, chvilku nudné, až moc zbytečných keců, konec přeslazený.. Příběh jako celek není špatný, proto dávám 4.

veronika9761
17.02.2020 5 z 5

Paradni kousek, byt tema je dost temny.

LuluBird179
10.02.2020 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla. Bylo zajímavé příběh číst z pohledu všech hlavních postav. Doporučuji přečtení.

peitho.1
15.01.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale čekala jsem více thrillerové čtení, toto bych označila spíše jako psychologický román o vyrovnávání se s následky věznění a týrání a to jak u oběti, tak u jejích blízkých. Nicméně mi tam cosi chybělo, abych mohla dát plný počet *, možná nějaký nečekaný zvrat nebo překvapení?

kacka66
13.01.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka, dobře se četla ????

Kerberos
10.12.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem,velmi smutný příběh a konec mě překvapil ,to jsem tedy nečekala.

VeronikaSas1
20.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Už se mi dlouho nestalo, že bych přečetla knihu za 3 dny. Byť od začátku bylo jasné, kdo za vším stoji, tak cela kniha mela spád a velmi dobře se četla.

Heli20
13.11.2019 5 z 5

Super čtení!

koki.veru
05.11.2019 5 z 5

Super knížka,hodně silný příběh. Nechápu,jak někdo mohl toto prožít jako Lily. Prožívala jsem s ní každou stránku :-)

Luciáš01
13.10.2019 4 z 5

Kniha, po které jsem sáhla, když jsem už nevěděla, co číst. Favoriti došli, tak jsem si řekla, že zkusím knížku, jež mi tu už nějakou dobu leží, ale ještě na ni nepřišla řada.

Příběh vypráví o Lily, která byla před 8 lety unesena, a v jedné chvíli, po celé té dlouhé době, se jí naskytne příležitost, kdy může zkusit uprchnout. Lily se tento odvážný a riskantní útěk podaří a vysvobodí se ze zajetí, jež by jen málokterý člověk přežil. Jenže svět venku se za těch 8 let poměrně změnil, na Lily čeká mnoho překvapení a má před sebou dlouhou cestu k tomu, aby mohla opět začít žít normální život. Nakonec pochopí, že ani po svém zdařilém útěku nemá ještě úplně vyhráno…

Kniha se mi líbila, četla se sama, některé části zápletky byly velké překvapení, jiné docela předvídatelné. Téma jako takové za mě super. Líbilo se mi, že kniha je psaná z pohledu více hlavních postav, jejichž vyprávění na sebe navazuje. Děj se nijak netáhl, měl spád. Trochu se mi nelíbilo, že působil, jako když slepíte několik příběhů, které se mohou stát různým lidem, do příběhu jediné osoby. Proto děj působí trochu nereálně.

Vladísek
16.09.2019 5 z 5

Tento příběh bych asi nezařadila mezi thrillery, spíše se jedná o psychologický román, jakousi sondu do života a vztahu sester - dvojčat, do jejichž poklidného dospívání a pubertálních starostí vstoupila událost v podobě únosu jedné z nich. Mě osobně kniha rozhodně nenudila, spíše naopak, krátké kapitoly, každá vyprávěná pohledem někoho jiného, se dobře četly. Má-li čtenář rád oddechové příběhy, ve kterých jsou nosným tématem rodinné vztahy a nečeká-li nic přehnaně brutálního, kniha by se mu líbit mohla.

IvcaIvet
30.08.2019 2 z 5

Za mě nic moc.. Dočetla jsem, ale musela jsem se přemáhat. Do půlky jsem doufala, že přijde určitý zvrat, ale bohužel nic nepřišlo. Tak jsem se prokousala ke konci, který ve mě taky nic nezanechal. Zkrátka zklamání.

Naďulka
18.08.2019 4 z 5

Výborná knížka

leucantha
05.08.2019 4 z 5

Kniha měla spád, zajímavou zápletku a vůbec...byla zkrátka dooost dobrá

anája
29.07.2019 5 z 5

Vůbec si nemyslím, že by byl konec, nebo děj knihy předvídatelný. Naopak i po přečtení mnoha knih jsem netušila, jak vše dopadne a přečetla jsem knihu jedním dechem. Byla napsána tak, jak by se skutečně mohl odvíjet příběh u lidí, kteří mají své city k sobě tak vyvinuté a empatické, že dokážou vycítit co mají udělat.

Bibi23
09.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělá

Libušš
04.07.2019 odpad!

Koupila jsem knihu na základě doporučení jedné známe. Obsahově mi přišla kniha zajímavá, tudíž jsem se nebránila. Již od prvních stránek je kniha předvídatelná, úporně se snaží být dechberoucí a po 100 přečtených stranách jsem ji znechuceně odložila...

pavlinka0250
24.05.2019 5 z 5

A mě se to líbilo. Napínavá kniha, která mě nutila číst dál a dál.
Doporučuji a dávám bez rozmyslu 5*

jasmína
04.05.2019

Tato kniha mě bohužel moc nezaujsls, ač reklama na obalu zněla hodně lákavě.....

Rozhodně ale doporučuju autorčinu druhou knihu Za zdmi !!

prvotina smrt útěk thrillery dvojčata týrání únosy

2018  87%Za zdmi
2017  79%Panenka