Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348859/bmid_panenka-43W-348859.jpg 4 311 118

Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Baby Doll , 2016

kneslova
10.10.2017 5 z 5

Dobře zpracované, výborně napsáno, pro mne za 5 hvězdiček

bara1447
09.10.2017 4 z 5

Začátek byl super, mělo to spád a byla jsem napnutá co se bude dít dál. Zbytek knihy už se však pomalu táhnul a byla jsem trošku zklamaná. Naštěstí to všechno zachránil nepředvídatelný konec, což já u knihy vždy velmi oceňuji, když se stane něco, co opravdu nečekám.

zuzana2599
06.10.2017 4 z 5

Na mě Panenka zapůsobila nejvíc na začátku. Řekla jsem si "ach", to bude pecka, thriller jak vyšitý :-) Pak jsem měla pocit, že čtu spíše psychologický román a mé nadšení z knihy trošku uvadlo. Celkový dojem pak vyspravil závěr, který byl nečekaný a ostrý jako břitva.
Jinak se příběh četl dobře, za dva večery jsem se s hrdiny rozloučila.

1825
02.10.2017 5 z 5

Neskutecne me chytla!!! Doporucuji

Acinore
30.09.2017 5 z 5

Mělo to spád, člověk ví na čem je hned, nemusí rozplítat sto stránek a pořád tápat.. Děj šlape, člověk přestane vnímat okolní svět, za den přečteno :) a dobrý konce miluju..

alithea
30.09.2017 2 z 5

To nejlepší, na celé knize, je pravděpodobně anotace. Čtenář se z ní dozví o knize téměř vše. Dalo by se namítnout, že román má zaujmout po emoční stránce - bohužel, ani to není tak docela pravda.
Příběh jako takový má velice zajímavý potenciál. Čekala jsem pořádnou nálož pocitů - vztek, slzy a snad i napětí. Popis knihy to ostatně slibuje. Jenže ono tak nějak na žádné drama nedojde. Nejzajímavější části příběhu jsou odbyté na pár stránkách. A postavy, které by to tak nějak měly táhnout, se chovají přinejmenším zvláštně. Navíc, vše popisují se zvláštním chladným odstupem.
Jedna hvězdička za anotaci. Druhá za Abbyinu závěrečnou jízdu - ta jediná ze mě dokázala něco vymáčknout.

Knižní střípky
28.09.2017 5 z 5

Panenka byla pro mě z psychologického hlediska opravdu děsivá. Autorka udělala moc dobře, že se zabývala dějem PO, protože toto opravdu je velmi zajímavé. Je vůbec možné po osmi letech v zajetí navázat tam, kde jste skončili? Samozřejmě, že ne. Uběhlo osm let a vše je jinak. Knihu nešlo odložit. Byla výborná. Přiznám se, že ten konec jsem si představovala trochu sama, upřímně cca od poloviny knihy jsem se obávala, že se něco takového stane a nepřála jsem si takové ukončení, ale je autorčina věc, jak se rozhodne knihu ukončit. I přesto byla kniha velmi vydařená.

1casper
27.09.2017 5 z 5

Už anotace slibovala napínavý thriller. Nelhala.

Kniha mě naprosto pohltila, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah.
Příběh Lily, která byla unesená v 16 a po osmi letech se jí podařilo utéct, nemá ani chvilenku, kdy vás nechá vydechnout.Děj je napínavý a čtivý až do konce. Doslova.

Při poděkování jsem si všimla, že autorka je sama z dvojčat, proto asi i skvěle popsané pocity sester - dvojčat.
Doporučuji.

sabca
27.09.2017 5 z 5

Knížka se četla dobře od samého začátku až do konce. Zajímavý příběh dvojčat, kdy jedna z nich byla v 16 letech unesena a až po 8 letech se jí podařilo únosci uniknout. Děj byla zajímavý a napínavý. Doporučuji

zdehan
21.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila nutila vás číst stále dál.Stojí za přečtení.

JustWomen
20.09.2017 4 z 5

Čtivé, docela napínavé, začátek se mi líbil, asi by mě více zajímal děj před útěkem, než po něm. Podle anotace jsem čekala víc, přesto doporučuji.

perpe2a
17.09.2017 5 z 5

Dočteno. Kniha se čte krásně, plynule, žádné nudné prostoje. Nechybí trochu napětí, ale hlavně vás emočně dostane. Stále přemýšlím, co by kdyby... se to stalo mně. Moc se mi líbila a vřele doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

Danago
13.09.2017 5 z 5

Tak tato knížka je zatím to nejlepší , co se mi tento rok dostalo do ruky!
Nic jsem od ní nečekala , vzala jsem si ji jen náhodou a o to větší bylo překvapení.
Příběh je napínavý od první stránky až do poslední. Já jsem knížku prostě nemohla odložit a byla jsem do děje tak vtažená, že jsem snad chvílemi ani nedýchala.
Útěkem to teprve všechno začíná! Tato věta knihu skvěle vystihuje. Protože většinou si myslíme, že útěkem to zlé skončí , ale co následuje po útěku? S takovým pojetím příběhu jsem se ještě nesetkala. A že život po útěku není vůbec jednoduchý , to knížka velice výstižně popisuje. Já ji moc doporučuji. Za mě to byla bomba.

MíšaS.
08.09.2017 5 z 5

Já mohu knihu jen doporučit. Je výborně napsaná a nepustí Vás dokud jí nedočtete do konce. A že je to konec. Naprosto mě překvapil. Ale chápu to.
Nejvíc mě děsí to, že takové věci se dějí i ve skutečném světě a nikdo s nimi nic nezmůže...

peko
07.09.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Střídaní kapitol z pohledů všech "hlavních" postav mi maximálně vyhovuje. Samotný příběh? Napínavý až do konce. Anotace slibuje - útěkem to teprve všechno začíná! A opravdu. Peklo, na které se nemůže nikdo dopředu připravit. Následný hyenismus a lynč lidí, médií.... Člověk si vůbec nedokáže přestavit, jak jednání brutálního psychopata "zacvičí" nejen s obětí, ale se všemi blízkými, rodinou ...... Knihu určitě doporučuji.

Paja1709
01.09.2017 3 z 5

Priznam se ,ze jsem podle Anotace cekala neco jineho.Namet knihy byl dobry ,ale myslim ze autorka toto moc nezvladla.Chybelo tam spoustu veci co by mel dobry Thriller mit.Clovek u cteni nemusel vubec premyslet proste jen cetl a cekal jak to dopadne.

jana3099
27.08.2017 5 z 5

Hodně a velmi dobře čtivý příběh - zařadila bych spíše do psychologických žánrů, kde nahlížíme do života unesené Lily a lidí ji nejbližších, a vidíme velké změny v jejich životech , které tímto zásahem přišly ........

janahuba
25.08.2017 4 z 5

Mám z této knihy takové rozporuplné pocity. Knihu bych spíš ohodnotila tak 3,5*. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Je čtivá, celkem napínavá. Je zajímavé pro změnu číst, co se děje poté, co oběť uteče od svého únosce. Většinou čtu knihy, co následuje před únosem a pak v průběhu věznění. To byla příjemná změna. Avšak anotace od knihy slibuje něco, o čem kniha dle mého názoru není. Takže opravdu moc nevím, co o knize říct, určitě za přečtení stojí, ale byla jsem trochu zklamaná, jelikož jsem měla větší očekávání.

prvotina smrt útěk thrillery dvojčata týrání únosy

2018  87%Za zdmi
2017  79%Panenka