ZuzanaZ83 Online ZuzanaZ83 komentáře u knih

Nádherně pošetilá snaha Nádherně pošetilá snaha Hank Green

Příběh navazující na předchozí díl. Tentokrát dochází k vytvoření nového virtuální reality, kterou všichni milují. Ale zdá se, že tahle skvělá vychytávka nebude úplně bezpečná.
Příběh je vyprávěn střídavě z pohledu různých hlavních postav. Kniha mě nechytla tak jako první díl, ale přesto velká spokojenost.

29.09.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Série rozhovorů se sedmi Severokorejci, kteří se dostali ze své země. Oceňuji různorodost respondentů. Co mi však chybělo, bylo třeba i krátké zakončení každého rozhovoru tím, jak se jednotliví lidé začlenili do společnosti, ve které žijí dnes.

24.09.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Čtivě, stručně, ale přesto výstižně popsané hlavní události od roku 1948 do roku 1989. Knihu doplňují rozhovory s pamětníky.
Bylo by fajn navázat i knihou o událostech po roce 1989/1990.

Autorčin styl mě baví, poslouchám i její podcast a znám její knížky.

24.09.2023 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Tohle mě bohužel vůbec nebavilo. Strašně těžko jsem se prokousávala filozofickými úvahami a lyrikou celého příběhu. Závěr knihy rozhodně nemůžu ocenit.

21.09.2023 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha vypráví příběh dvou rodin, které zjistí, že jejich teď už dvouletí synové byli v porodnici vyměněni. A to, co se ze začátku jevilo jako děsivá zpráva, se změní v noční můru.
V průběhu čtení jsem byla celou dobu mírně rozčílená, nechtěla jsem věřit, že by se tohle mohlo stát. Hlava na mě řvala "Dost, nečti to!". Dočetla jsem. A nelituju. Myslím, že právě to autor chtěl. Napsat příběh, který vzbudí emoce.

20.09.2023 4 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Velmi znepokojivý psychothriller. Příběh Sophie, která ztrácí sama sebe. Do jejího života vstoupí plachý Frantz. A najednou zjistíte, že je všechno jinak.

19.09.2023 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Autorka píše neuvěřitelně čtivě. Knihu jsem začala číst v sedm večer a skončila v půl druhé ráno.
Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

18.09.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Poslední díl série s policistkou Jude a jejím kolegou Uriahem. Opět s zde řeší těžké téma, nicméně v tomto závěrečném díle se dostaví i naděje. Celá série je skvělá, rozhodně doporučuji.

17.09.2023 4 z 5

Autobiografie tohoto herce je plná alkoholu, prášků, žen a psychických problémů. Nehodnotím Mattova rozhodnutí, ani jeho přístup k životu.
Co se týče čtivosti, rozhodně jde o velmi dobře napsanou knihu.
Ale rozhodně bych chtěla být jeho terapeutem. Za několik milionů dolarů dospěl Matthew až kolem padesátky k tomu, že chce a může být šťastný. Trochu smutné, snad plné naděje.

13.09.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tom miluje svou ženu Karen, ale má tajemství. Karen miluje Toma, ale má obrovské tajemství. Jednoho večera Karen zvedne telefon, sedne do auta a skončí v nemocnici. A pak je nalezen zastřelený muž. Karenina kamarádka Brigid vstupuje do celého dramatu a nevědomky ovlivní celé vyšetřování.
Tak nějak od začátku tušíte, o co půjde. Ale kniha se fakt dobře čte, takže hodnotím jako lepší 3*.

11.09.2023 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Carl se náhodou dostane k dvacet let starým vraždám, které už byly uzavřeny a viník je za mřížemi. Nicméně se zdá, že všechno je mnohem komplikovanější.
Carl dostal k ruce kromě již známého Asada ještě velmi svéráznou Rose.
Samotný příběh vypráví o zvrhlých vraždách, zároveň o smutném životě bezdomovkyně Kimmie.
Celkově hodnotím jako průměr, nebylo to špatné, ale necítila jsem potřebu knížku co nejdříve otevřít, nebo nepřestat číst.

10.09.2023 3 z 5

Další díl z rodiny šlechticů z Ameriky na českém hradě Kostka. Tentokrát se příběh věnuje pokusu o krádež, vraždu, ublížení na zdraví a dalším kriminálním činům, které se odehrály v den úmrtí princezny Diany.
Tyhle knihy jsou taková párhodinová jednohubka, ale pořád mě nesmírně baví.

07.09.2023 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběh je vlastně strašně předvídatelný, jako knihu bych to nejspíš nečetla, ale jako audio na běh mi to vyhovovalo.

02.09.2023 3 z 5

Mrcha hnusná Mrcha hnusná Dušan Budzak

Velká spokojenost. Příběh starého muže plného křivdy a smutku, ke kterému se nastěhuje krásná Smrt. V příběhu se prolíná humor s až filozofickým zamyšlením. Určitě doporučuju!

31.08.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Klasická pecka. Tihle dva prostě umí - myslím autory i dvojici Joona + Saga. Opět napínavý thriller. Mrtvých je tu více než dost, takže si čtenář přijde na své.
Scéna s pronásledováním Sagy mi přišla trochu jako přestřel, ale jinak naprosto skvělé.

30.08.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Opět super detektivka s policistkou Jude v hlavní roli. Tentokrát pátrá po vrazích podle Fibonacciho posloupnosti.
Příběhem se také prolíná soukromý život a děsivá historie Jude i jejího nadřízeného Uriaha.
Tahle kniha je nenáročná, má krátké kapitoly a čte se sama. Určitě doporučuji i těm, kteří se potřebují ze čtecí krize.

27.08.2023 4 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

Tuhle knihu jsem vzala do ruky poté, co jsem dvě předchozí nepřečetla a tak nějak jsem doufala, že tohle bude čtivější. Začátek byl pomalejší, sama mám doma puberťačku. A když jsem chtěla jít spát, tak najednou bum a musela jsem to dočíst. Fakt nečekaný zvrat, překvapit autorka určitě umí.

25.08.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

U Darcy Coates jsem zvyklá na takové ty soft horůrky. Tohle je něco úplně jiného. Tady jde o živé nemrtvé, příšery ohrožující nás svět. Zároveň se zde rodí love story. A na pozadí toho všeho je tajemná historie krásného Dorrana.
Ne že by se to nečetlo dobře. Ale přijde mi to hodně natahované, často repetetivní. Jako oddechovka celkem fajn, ale pro mě nic moc víc. Úplně si neumím představit, že bych četla další tři díly. Koukla jsem do anotací a zatím určitě ne.

19.08.2023 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Dojemný, děsivý a strašidelně realistický příběh o tom, jak nejen španělská chřipka zamíchala mnoha životy. Příběh o tom, jak jedna malá holka ztratila své rodiče i bratry, prošla si šíleným sirotčincem, ale nikdy se nevzdala. A o tom, jak se z jedné zoufalé matky stala čistokrevná zrůda.

14.08.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Příjemná tajemná jednohubka. Kniha se čte velmi dobře, děj má spád.
U tohoto příběhu jsem po dlouhé době v tomhle žánru neměla pocit, že je téma tak nějak vykradené.

10.08.2023 4 z 5