ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Měla jsem o ní předsudky, hlavně kvůli tématu 2.druhé světové a propagaci všude, kam jsem se hnula. Proto jsem byla hodně překvapená dějem i stylem psaní. Druhé světové se kniha jen dotkla, ale i tak to hrálo velmi výraznou roli v ději. Postava tety Hany a její příběh byl naprosto strhující. Rozhodně skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

25.05.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Skvělá kniha, Colleen prostě ví, jak dojmout. Přiznám se, že konec mi přišel zbytečně přeslazený, především v částech, kdy změnila pohled vypravěče, ale stále jsem s knihou spokojená a budu ji doporučovat dál. Škoda, že tuhle knihu nakonec neuvidíme zfilmovanou, jak bylo slibováno. Ale třeba někdy v budoucnu, kdo ví...

01.10.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ačkoliv nemusím tématiku válek, tahle kniha byla naprosto boží. Ze začátku jsem se musela srovnat s nezvyklým vypravěčem a stylem psaní, ale po pár stránkách mě příběh natolik strhnul, že všechny chyby zmizely. Ačkoliv některé okolnosti byly prozrazeny dopředu, jsem za to vlastně i ráda, protože mě nečekal takový emocionální šok. Stejně jsem se, ale neubránila slzám.

04.10.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Odtažitý pan Darcy a slečna Elizabeth, která si hned na vše udělá svůj názor. Charakter všech postav je promyšlený, v knize se neustále něco děje a všechno na sebe navazuje. Ze začátku jsem se bála tloušťky knihy, ale za pár dnů jsem knihu přečetla a velmi těžko se mi s ní loučilo. Rozhodně tohle nebyla moje poslední kniha od J. Austinové

26.01.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv nejsem čtenářka tohoto tématu. Děj utíkal velmi rychle a na každé straně se něco dělo. Rozhodně si přečtu i další knihy, protože mě osud Cilky zajímá a díky náznaku jejího životu po válce, který mě dost naštval, bych se ráda dozvěděla, jak to bylo dál.

22.07.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Colleen nepíše jen o lásce, ale v jejich knihách je vždy nějaký trauma se kterým se musí hrdinka vypořádat. Myslela jsem, že po její knize Ztracená naděje,už to nic nepřekoná, ale přišla tato kniha a moje emoce byly znovu, jak na horské dráze. O to víc, když se dozvíte, že autorka vychází ze své zkušenosti. Musím říct, že po téhle náloži potřebuju nějaké klidné čtení. Celou knihu jsem s Lily přemýšlela, jak bych to řešila já a smutná pravda je, že já bych se asi vrátila. Svým způsobem my její řešení otevřelo oči a ukázalo, že ne vždy je dobré se rozhodovat srdcem a emocemi. Ačkoliv mám u Colleen pár testů, tak se k ní znovu vrátím, až se vnitřně vypořádání s touhle knihou. A myslím, že nebudu jediná

18.10.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Neuvěřitelně poutavá kniha. Rozhodně jeden z favoritů pro povinnou četbu :)

15.09.2018 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Kniha, která byla jedním z velkých hitů, když jsem studovala střední školu. Já se k ní sice dostala, až teď, ale naprosto chápu, proč jí všichni vychvalovali. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na délku kapitol a střídání dvou pohledů s velkým časovým rozdílem, ale jakmile jsem se do kniha začetla, nemohla jsem přestat. Nečtu knihy s homosexuálními hrdiny, protože mám problém se do jeho příběhu vžít, ale Noahův příběh byl tak pomalý a křehký, že jsem se nemohla dočkat momentu, kdy se stane něco víc. Možná právě díky tomu, že jeho příběh byl více o hledání své podstaty a vypořádání se s emocemi než o sexu, jsem se mohla do knihy vžít a užít si každou stránku. Více mě asi bavila linka Jude, kde jsem (asi jako všichni) čekala na TU romantickou linku, kterou prostě v YA chcete. Sice to znovu není ta milostná linka, jak jsme zvyklý, ale stejně z vás vymačká emoce.

Během celé knihy dostanete střípky, které se vám slepí, až na konci a pro mě osobně to bylo jedno velké wau. Škoda, že od této autorky máme jen dvě knihy, protože bych rozhodně chtěla víc.

15.10.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zřejmě půjdu proti proudu, ale mě to neoslovilo. Připadalo mi to zbytečně zdlouhavé a místy se informace opakovaly. Bylo tam pár momentů, které mě překvapily, ale přiznám se, že jsem se do čtení musela nutit a teprve od třetí části mě kniha opravdu upoutala. Nejsem si úplně jistá, jestli je to ten druh knihy, která je vhodná k maturitě, už jen kvůli spoustě skrytých významů a stylu, kterým je psaná a ne každý učitel se dostatečně věnuje rozboru. Za mě zůstává favoritem Farma Zvířat.

18.07.2022 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Přiznám se, že jsem asi od knihy čekala trochu více. Rozhodně poklona autorovi za téma, které si vybral a skvěle zpracoval. Na druhou stranu jsem chtěla něco víc surového, například jako Orwellova Farma zvířat.

10.11.2021 3 z 5

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Zápletka s Calvinem byla super, ale vztah Tima a Alice mě tak nenadchl, jak vztah Sam a Jase. Jejich vztah mi přišel divně uspěchaný a ne tak promyšlený. I přesto mě, ale kniha bavila a vývoj Tima jako postavy byl skvělý.

28.03.2022 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Manon mi nehorázně lezla na nervy a rozhodně bych nenašla postavu, která by mi byla sympatická.

15.09.2018 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Pro mě měla kniha vše, co jsem od ní očekávala.

28.07.2018 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Film DUFF je úplně něco jiného než tahle kniha. Skvělý děj, ironické a sarkastické věty hlavní hrdinky a neodolatelný děvkař Wesley, který hlavní hrdince dává prostor, aby její sarkasmus vynikl. Knihu jsem měla za chvilku přečtenou a četla se nádherně!

15.03.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

A máme tu konec. Eadlyn byla více sympatická než v knize Dcera. Vyhrál jeden z mých dvou favoritů a cením to, že ne každá postava byla taková, jak se zdála. Celkově Selekci jako sérii hodnotím kladně, bála jsem se, co nového může autorka do série přinést a bylo vlastně fajn, že se příběh netočil tak detailně okolo samotné soutěže a mohli jsme vidět "do zákulisí."

15.12.2023 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Bylo to perfektní. Od začátku do konce.

08.12.2023 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Kniha byla dobře napsaná a díky seriálům a filmům z období Tudorovců se mi některé momenty vybavovaly i při čtení knihy. Hvězdičku strhávám za občasné chození v kruhu, kdy bych klidně 100 oželela. Občas jsem měla problém se do knihy začíst například na začátku po smrti prince Arthura nebo ke konci. Těším se na Annu Boleynovou, protože ta je moje favoritka ze všech manželek.

08.12.2023 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tak nevím, zda všichni ostatní četli jinou knihu než já, ale já tedy jejich nadšení nesdílím. Knihu jsem zavřela nedočtenou a už se k ní nikdy nevrátím. Styl psaní připomíná Wattpad nebo velmi mladou holčinu, a proto jsem byla dosti překvapená, že autorka je matka dvou dětí. V knize se naprosto nic zajímavého neděje, postavy jsou nudné a stereotypní a kromě hezké obálky nemá kniha nic kladného. Kniha byla vydána přes pointu, což vysvětluje i její kvalitu, ale rozhodně tu knihu mělo vidět víc lidí. Sama jsem studentkou na VŠ, ale postavy mi přišly buď nevyspělé nebo spíše na první/ druhý ročník SŠ. Jako za mě je kniha jedno velké špatné, to že je autorka údajně přirovnávána k Elle Kennedy mi taky přijde dosti nafouklé a celkově musím říct, že jedno velké zklamání.

26.08.2022 odpad!

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Poslední kniha z trilogie a nemám slov. K posledním dvou jsem se vyjádřila narychlo, tak se aspoň tady rozepíšu. Celou tuhle triologii jsem přečetla během šesti dnů a nemohla se od ní odpoutat. Kaiden je prostě srdcová záležitost a i Ann byla sympatická, což se málokdy povede u dívky, která je prezentována jako šedá myš. Autorka měla vše dopodrobna promyšlené a ani jedna kapitola nebyla bez děje. Pro mě naprostý knižní drahokam!

20.01.2019 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Nemám slov. Ač je příběh lehce utahaný vzpomínkami, každá v sobě nese něco, co vás více donutí se do příběhu ponořit. Konec jsem obrečela a otázku Jestli zůstane jsem si pokládala celou dobu.

19.12.2018 5 z 5