wesulle wesulle komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Člověk se nesmí moc upnout na děj - ten tam totiž skoro žádný není. Čtenář by se měl spíš vžít do Anne a představit si, jaké to asi bylo nebo co ta rodina musela všechno zažít. Letos v létě jsem navštívili Památník koncentračního tábora Bergen-Belsen. Po tomto zážitku dostala kniha zcela jiný rozměr!

11.10.2015 3 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Děj byl napínavý a hodně překvapivý. Další skvělý díl této série.

Alexandr II. Alexandr II. Edvard Stanislavovič Radzinskij

Místy nudná a místy napínavá. Hodně mě nebavilo slovo "prabába", ve kterém se autor v první části knihy vyžíval. Hodně vypovídá o ruském stylu myšlení.

11.10.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně knížka, kterou by si každý měl přečíst. Má v sobě hodně myšlenek, o kterých člověk musí přemýšlet.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Přečteno jedním dechem. Přesně můj šálek kávy. Moc se mi líbilo prostředí knihy a už se těším, až se začtu do dalšího dílu! :)

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Četla jsem v AJ a můj šálek kávy to bohužel není. Dočteno s donucením.

11.10.2015 2 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Přečteno jedním dechem. Skvělá oddechovka, která není jen o nudném popisu :)

19.10.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ač nejsem příznivce tohoto druhu literatury, tak musím uznat, že mě kniha dost překvapila. Byla svižná, čtivá a zábavná. Až na pár klišé, která zahrnují dokonalá těla, six packy a dlouhé nohy, je kniha hodně zdařilá :)

27.06.2014 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Zprvu mě moc nezaujalo téma pašování zbraní, ale od půlky knihy se vše otočilo a kniha začala být hodně zajímavá. Konec jsem přečetla jedním dechem a byla samozřejmě hodně překvapená. Moc se mi líbí tenhle styl psaní :)

03.03.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zprvu mi kniha přišla hodně nudná, ale od poloviny knihy děj dostal grády. Dočetla jsem jedním dechem.

12.02.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosto fenomenální kniha. Nejdříve mi vadilo, že se často střídají postavy a jejich příběhy, ale vcelku rychle jsem si na to zvykla. Je velmi čtivá a napínavá, což se mi líbí. Pokud se tedy rozhodujete mezi seriálem nebo knihou, rozhodně doporučuji knihu!

10.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No mnohem lepší než první díl. Ale ten jazyk... Prosila bych změnit překladatele/lku. Po literární stránce žádná sláva. Na oddech na zahradě jako dělané.

06.03.2013 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha měla dobrý spád a četla se rychle. Jen jsem se v závěru trošku ztrácela v autorově fantazii.

15.01.2017 4 z 5

Vévodkyně a kuchařka Vévodkyně a kuchařka Ladislav Fuks

Vcelku težká kniha - bráno podle délky mého čtení. Očekávala jsem něco jiného. Jednoznačně Fuksovo životní dílo, na které asi ještě nejsem zralá.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Nejlepší knížka o kočkách ever. Sama mám dvě a v mnohých ilustracích jsem ty naše zmeťoury poznala. Možná byla "napsaná" podle nich.

08.01.2017 5 z 5

Přítelkyně osamělých srdcí Přítelkyně osamělých srdcí Nathanael West

Krátký příběh, který je jak stvořený pro doporučenou četbu ze střední školy.

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Jeden z mých oblíbených dílů s neotřelou zápletkou. Jako ostatně všechny knihy od Agathy.

08.01.2017 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Další skvělá kniha od Dorna. Napínavé, neotřelé a čtivé.

08.01.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dobré, ale koncem knihy už jsem se trochu ztrácela v postavách a čase.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dobře zpracované téma, ale bohužel ne pro mě. Kniha je však čtivá a má spád.

08.01.2017 4 z 5