Přítelkyně osamělých srdcí

Přítelkyně osamělých srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46596/mid_pritelkyne-osamelych-srdci-uNr-46596.jpg 4 32 4

Satira o novináři, který do své rubriky „osamělých srdcí“ dostává nejrůznější a často zoufalé dopisy osamělých lidí. Hrdina se snaží úporně najít lék proti lidskému neštěstí, ale nakonec se stane obětí vlastní iluze o svém spasitelském poslání.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Miss Lonelyhearts , 1933

velun15
09.12.2020 2 z 5

Hrozně složitý příběh, kde od začátku zjišťujete, že to, co čtete, má nějaký hlubší smysl, což se vám ke konci knihy skutečně potvrdí. Troufám si napsat, že kniha je nadčasová, protože témata, která řešila v době svého vydání, tak jsou stále aktuální. Stále se někdy cítíme zbyteční, stále se snažíme někoho zachránit nebo mu pomoct a mnohdy končíme nepochopeni společností.

wesulle
08.01.2017 3 z 5

Krátký příběh, který je jak stvořený pro doporučenou četbu ze střední školy.

Serja
19.10.2014 4 z 5

Lepší, než Den kobylek.

evelinaevelina
17.02.2014 4 z 5

Bezejmenný začínající novinář řešící neřešitelné životní situace čtenářů své rubriky.
Až moc mi to připomíná trend naší současné "multikultiglobalizované" společnosti: zásadně všem pomáhat ať chtějí nebo nechtějí (a to jedině "po našem"), všechny spasit, všechny držet nad vodu - a při tom se sami topíme, aniž si to uvědomujeme.
Už spousta chytrých lidí přišla na to, že nelze spasit svět a zůstat při zdravém rozumu.