wesulle

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíD. Adams

Kniha o všem a vlastně o ničem.

Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Všeříkající dílo. Zamilovala jsem se do pana Gatsbyho, až na to jeho "kamaráde". Také si nemyslím, že by se něco na společnosti od té doby změnilo. Hluboké.

05.02.2017

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuE. Boček

Ač jsem prvnímu dílu dalá "pouhé" čtyři hvězdy, zde jsem musela hvězd dát pět. Takhle královsky jsem se už hodně dlouho nepobavila. Kniha mě dokonce i několikrát rozplakala smíchy. Myslím, že to bylo způsobeno také tím, že kniha měla méně stránek než ta přechozí, kde mě styl psaní začal ke konci nudit. P.S.: Miluju paní Tichou!

05.02.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Přečteno během jednoho dne a dočteno s otevřenou pusou! Nemyslím, že by konec byl špatný. Ba naopak, přesně to tam zapadlo a lépe to skončit nemohlo. Tohle nemělo být romantické dílo o zamilované šestnáctce. Mělo nám to alespoň trochu přiblížit dobu, ve které byli všichni vděční za jakýkoli projev lidskosti a porozumění. Opavdu hluboký příběh, který se mi vryl pod kůži.

23.01.2017

Deník Bridget JonesovéDeník Bridget JonesovéH. Fielding

Asi budu jedna z těch zvláštních, ale stojím si za tím, že v tomto případě je film lepší než kniha! Dost mě nudila a příběh byl vcelku o ničem.

21.01.2017

Krycí jméno VerityKrycí jméno VerityE. Wein

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem čekala jinou zápletku. Nicméně vynikající.

19.01.2017

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdK. Gier

Krásná YA kniha o cestování časem. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem během asi 3 dní.

15.01.2017

Modrá jako safírModrá jako safírK. Gier

15.01.2017

Rudá jako rubínRudá jako rubínK. Gier

Zlatý kompasZlatý kompasP. Pullman

Kniha měla dobrý spád a četla se rychle. Jen jsem se v závěru trošku ztrácela v autorově fantazii.

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněK. Tučková

Wow, tak tohle mě dostalo! Přečteno s jedním dechem a nevěřícným výrazem. Občas mě nudily ty akademické pasáže, ale co. Kniha jako celek je vynikající a rozhodně se k ní vrátím znova!

15.01.2017

Vévodkyně a kuchařkaVévodkyně a kuchařkaL. Fuks

Vcelku težká kniha - bráno podle délky mého čtení. Očekávala jsem něco jiného. Jednoznačně Fuksovo životní dílo, na které asi ještě nejsem zralá.

Pusheen: Já, košištaPusheen: Já, košištaC. Belton

Nejlepší knížka o kočkách ever. Sama mám dvě a v mnohých ilustracích jsem ty naše zmeťoury poznala. Možná byla "napsaná" podle nich.

08.01.2017

Přítelkyně osamělých srdcíPřítelkyně osamělých srdcíN. West

Krátký příběh, který je jak stvořený pro doporučenou četbu ze střední školy.

08.01.2017

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Příběh pěkný. Mám ráda Jonasovy hrdiny. Jen se mi to zdálo jako přes kopírák.

Pěna dníPěna dníB. Vian

Nevšední kniha plná roztomilých nesmyslů. Dobrá na rozvíjení fantazie.

Vlk samotářVlk samotářJ. Picoult

Velmi působivá kniha. Děj ke konci velmi předvídatelný, ale bylo užasné pozorovat celkový vývoj. Jodi je expertka na problematická a psychologická témata. Jedna z mých oblíbených autorek.

08.01.2017

Sloni mají paměťSloni mají paměťA. Christie

Jeden z mých oblíbených dílů s neotřelou zápletkou. Jako ostatně všechny knihy od Agathy.

Knihovna dušíKnihovna dušíR. Riggs

Mnou velmi očekávaná kniha a závěr mé oblíbené série. Místy možná moc roztáhlá. Dala by se zkrátit na méně stránek a některé scény byly přitažené za vlasy. I tak se mi kniha velmi líbila.

Mrazivé tichoMrazivé tichoW. Dorn

Další skvělá kniha od Dorna. Napínavé, neotřelé a čtivé.

08.01.2017

Město nebeského ohněMěsto nebeského ohněC. Clare (pseudonym)

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

08.01.2017

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

08.01.2017

Město padlých andělůMěsto padlých andělůC. Clare (pseudonym)

08.01.2017

Město ze sklaMěsto ze sklaC. Clare (pseudonym)

08.01.2017

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

08.01.2017

Město z kostíMěsto z kostíC. Clare (pseudonym)

SpouštěčSpouštěčW. Dorn

Naprosto skvěle napsané. Napínavé od začátku až do konce.

Poslední přáníPoslední přáníA. Sapkowski

Dobré, ale koncem knihy už jsem se trochu ztrácela v postavách a čase.

08.01.2017

Andělé a démoniAndělé a démoniD. Brown

Dobře zpracované téma, ale bohužel ne pro mě. Kniha je však čtivá a má spád.

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Výborná kniha, která se četla skoro sama. Velmi překvapivá a napínavá.

04.12.2016

1 2 3 4