Warty Warty komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh nebyl nezajímavý, ale nesedl mi způsob, jakým byl napsán. Ani tak nejde o "osobu" vypravěče, ale celé mi to přišlo zbytečně rozkouskované.

15.08.2019 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha je přesně taková, jaká jsem čekala, že bude. Některé pasáže se četly trochu hůř. Postavy i jejich příběhy byly velmi zajímavé, nemůžu si ale pomoct, většina ženských postav mi nebyla dvakrát sympatická. Celkový dojem je i tak velmi dobrý.

01.08.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velice povedené, napínavé až do konce, rozuzlení zápletky nečekané. Za mě pět hvězd a vřelé doporučení k přečtení :-)

22.04.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluji knihy Jane Austen. Tato je má nejoblíbenější. Prostě klasická romantika nejen pro romantiky. Stojí za přečtení.

21.09.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvěle napsaná kniha, velice dobře se čte. Člověk nedokáže uvěřit, co jsou někteří lidé schopni udělat jiným a nemít žádné výčitky svědomí.

18.08.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasné čtení. Kniha je napínavá až do konce. Díky tomu, že jsem první viděla film, jsem si i docela dokázala představit, co vlastně hlavní hrdina vyrábí :-D Přestože hlavní hrdina uvízne na Marsu, neztrácí vtip a nadhled nad celou situací, takže kniha i pobaví. Nelze jinak, než vřele doporučit.

04.08.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Skvěle napsané a rozuzlení případu prostě ohromující. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

02.07.2017 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Velmi zajímavý námět zasazený do regionu, ze kterého pocházím, takže mohu říct, že atmosféra byla vykreslena věrně. Rozuzlení jsem čekala trochu nápaditější, ale budiž. Hvězdička dolů za množství gramatických chyb, které by snad neudělalo ani dítě na základce.

28.04.2024 4 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Velmi čtivě, vtipně a s nadhledem napsané. Pro toho, kdo chce získat základní vhled do vztahů mezi Izraelem a Palestinou ideální.

20.04.2024 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Další naprosto strhující detektivka okořeněná snad největším psychpatem v knižním světě. Závěr naprosto pohlcující a se skvělým obratem.

25.02.2024 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Nebyla to taková pecka jako předešlý díl, ale i tak to opět byla velmi dobrá detektivka. Tahle série je opravdu povedená.

05.07.2023 4 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Četlo se to velmi dobře, je to dobře napsané. Oproti americkým nebo norským detektivkám bylo tempo trochu pomalejší, ale to na zajímavosti případu neubralo. Pro mě příjemné překvapení, neboť české detektivky mi zpravidla přijdou takové nemastné neslané.

05.06.2023 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Nedočetla jsem. Postavy byly dost podivné, celé to bylo takové unylé a nudné. O strašení nemůže být řeč, o hororu už vůbec ne. Možná televizní zpracování bude lepší.

02.12.2022

Nikdy Nikdy Ken Follett

Follett opět nezklamal. Byla to parádní, i když trochu děsivá, jízda. Velmi zajímavý vhled do toho, jak i drobné, vzájemně na první pohled nesouvisející události mohou vést ke světové válce. Doufejme, že současné události takto daleko nedojdou.

15.05.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Velmi čtivé a napínavé. Děj má spád. Prostě vše, co má detektivka mít. A geniální vyšetřovatel je jen třešničkou na dortu.

15.04.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Moc hezký, hřejivý příběh. Takové pohlazení po duši.

13.03.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Velmi čtivá kniha v zásadě o boji člověka s přírodou. Místy je to sice nepravděpodobné, Benova zpověď pro mě byla trochu nudná, ale celkový dojem z knihy je dobrý.

05.02.2022 4 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Kniha je to zajímavá, místy dost děsivá. Určitě stojí za přečtení, přinejmenším proto, že je pak člověk rád za zemi, ve které žije.

17.01.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Žádné velké napětí se nekonalo. Navíc jsem tipla správně vraha, což se mi moc často nestává. Takže shrnuto, podtrženo, je to průměr.

18.12.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Nebylo to špatné, místy to bylo i napínavé, ale rozuzlení teda nic moc. Čekala jsem nějakou bombu v odhalení rodinného tajemství, ale nakonec se nic takového nestalo, což je škoda. Atmosféra pohraniční vesnice byla vykreslená docela dobře, ale postavy byly takové podivné.

19.10.2021 3 z 5