Déjà vu

Déjà vu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509852/bmid_deja-vu-Gwl-509852.jpg 4 97 26

V polorozpadlém domě na okraji města se uprostřed tuhé zimy najde tělo bezdomovce v pokročilém stadiu rozkladu. Místo činu vypadá jako z hororu a poručík Eda Braun se nedokáže ubránit pocitu, že podobnou scénu už viděl. Je to jako déjà vu. Jak se s kolegyní Dianou Černou ponořují do vyšetřování, zjišťují, že to nebyla jen domněnka – v domě už opravdu někdo zemřel. Jedná se o náhodu, nebo zlý úmysl? Případy zůstávají zahalené tajemstvím stejně jako starý dům. Kriminalisté však musí spleť otázek rozklíčovat včas, protože pokud jde skutečně o dílo vraha, brzy by mohl přijít k újmě další nevinný člověk…... celý text

sladkáva
sladkáva
10.01.2024 3 z 5

Určitě to nebyla špatná detektivka. Ale asi tím, že předchozí knihy od D. Urbana nastavily pomyslnou laťku dost vysoko, tak jsem měla velká očekávání, ale bohužel jsem dostala průměrnost. Tentokrát se pro mě nekonala žádná originalita, jak jsem u předchozích knih byla zvyklá. Navíc, když vše ukazuje na vraha, ale vyšetřovatelům trvá dlouho než jim to dojde, tak je něco špatně. Docílilo se jen natahovaného konce. Přesto si stále řadím spisovatele mezi oblíbence a budu se těšit na další knihy. (audiokniha)

Ka-čí
Ka-čí
28.12.2023 5 z 5

Kniha se velice dobře četla příběh dobře plynul... styl psaní na českého spisovatele mile překvapil. Je to jeden z mála českých spisovatelů který je můj oblíbený

Michaellla
Michaellla
28.12.2023 5 z 5

Autora znám a jeho styl psaní miluju. Krásná oddechovka na pár dní :).

katka.oo
katka.oo
25.12.2023 4 z 5

Dobré čtení, dobrý detektivní příběh, zajímavý námět, sympaťák Eda a nakonec i Diana, přečteno překvapivě rychle, autor se s každou další knihou zlepšuje, určitě jsem zvědavá na jeho další knižní počin.

Toňula
Toňula
10.12.2023 3 z 5

Trochu slabší než předchozí kniha, ale přesto zajímavá a čtivá..

Nuttelka
Nuttelka
29.11.2023 4 z 5

(Audiokniha)
Kniha se dobře poslouchala, vyšetřovatel Ed mi byl hodně sympatický.. Ke konci knihy jsem už i vraha odhadla, takže úplný zvrat ve vyšetřování se u mě nekonal :-) Jen mi tam prostě něco málo chybělo. A jen doporučuji, u popisu mrtvol nejezte :-))))

Zuzulinka
Zuzulinka
29.10.2023 5 z 5

Pěkná detektivka!!

marwinmh
marwinmh
23.10.2023 4 z 5

Jeden starý, na první pohled opuštěný dům, rodinná historie a Kostěj Nesmrtelný, to vše a ještě něco víc čeká na policejního vyšetřovatele Edu Brauna, kterého pocit, že "tohle už přece jednou prožil" přivedl na stopu, že důvod úmrtí bezdomovce nemusí být až tak jednoznačný.

Kami33
Kami33
22.10.2023 4 z 5

Nebylo to špatné. Autora jsem neznala, ale ráda si od něj přečtu další knihu.

josska
josska
18.07.2023 5 z 5

Autora mám hodně načtenýho a každá kniha mě připadá lepší a lepší,,už se těším na další...

Pája699
Pája699
14.07.2023 3 z 5

Za mě průměrná detektivka. Nečetlo se to špatně, ale nijak zvlášť mě to nezaujalo a stopu to ve mě taky nezanechalo.

Vyšetřovací dvojice Eda s Dianou mi sedli..... kolegyně ze začátku trošku méně :-) Ale v průběhu čtení, se dozvíte také proč. Nález mrtvého bezdomovce v opuštěném domě....tak to všechno začalo. Eda na místě činu zjistí, že už tu někdy byl přesně před rokem...takové Déjá Vu :-) A tím začne kolotoč vyšetřování.

Vraha nebylo zase tak těžké uhádnout. Co se mi líbilo bylo, že se vraždy odehrávaly v Praze. Takové malé plus :-)

attila1
attila1
13.07.2023 5 z 5

Moc dobrá detektivka. Eda byl sympaťák a děj pěkně utíkal. Moje první knížka od pana Urbana a určitě ne poslední.

rodak
rodak
29.06.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost, Eda byl sympaťák, kolegyně ze začátku méně,ale pak se nějak srovnala. A příběh s bezdomovci zajímavý.

Ivana11
Ivana11
29.06.2023 4 z 5

Dost dlouho jsem se do knihy nemohla začíst, ale pak už to bylo fajn, nakonec se z toho vyklubala pěkná detektivka.

P3_tis
P3_tis
26.06.2023 3 z 5

Předchozí kniha Hra o přežití byla čtivější a napínavější.
Do tohoto příběhu jsem se nemohla začíst, ačkoliv námět byl zajímavý. Přesto mi vše připadalo takové předvídatelné a bez napětí.

Leona333
Leona333
21.06.2023 3 z 5

Již viděno...! A opravdu mám po dočtení téhle knížky silný pocit, že jsem tento styl, zápletku viděla - prožívala nesčetněkrát u severských krimi... Samozřejmě v trochu "drsnějším a ledovějším hávu." Takže se pro tentokrát za mě nic závratně omračujícího, neotřelého v knize nedělo.
Z příběhu jsem tak nějak na vážkách. Možná to bude i tím, že jsem od pana Urbana, četla již "nápaditější - komplikovanější detektivky..."

mats379
mats379
20.06.2023 2 z 5

Čekala jsem více, proto asi převážilo zklamání. Příběh byl předvídatelný, postavy vesměs velice nesympatické, dialogy nudné, mrtvoly až moc detailně popsané...Nejspíš jsem si měla vybrat jinou knihu, pokud by nebyla takto morbidní, asi bych dala vyšší hodnocení.

Olous1
Olous1
05.06.2023 4 z 5

Dobrá detektivka. Pan Urban píše dobře,mohu jen doporučit. Určitě se nebudete nudit.

Warty
Warty
05.06.2023 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, je to dobře napsané. Oproti americkým nebo norským detektivkám bylo tempo trochu pomalejší, ale to na zajímavosti případu neubralo. Pro mě příjemné překvapení, neboť české detektivky mi zpravidla přijdou takové nemastné neslané.

LaCoccinelle
LaCoccinelle
01.06.2023 4 z 5

Čtivé, jako všechny knížky od pana Urbana, ale trochu předvídatelné.