Dům na kopci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do starého domu zvaného Hill House přijíždí čtveřice pátračů: odborník v okultních vědách doktor Montague, jeho asistentka Theodora, dědic domu Luke a také mladá dívka jménem Eleanor, o níž se téměř nic neví. Společně se rozhodnou přijít na kloub podivným úkazům, jimiž je dům proslulý. Ten však má s těmito nebohými tvory své vlastní plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256337/big_dum-na-kopci-rSD-256337.jpg 3.3301
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Haunting of Hill House, 1959


více info...
Nahrávám...

Komentáře (80)

Kniha Dům na kopci

IreneP
07. května

Moc, moc dobré! Strašidelné domy jsou moje milé čtení, však mám přečtené všechny ty od Darcy Coates. Ale víte, tohle je úplně jiné. Jazykově složitější, dějově propracovanější, živější a skutečnější, vtipné i plné pod kůži zalézajícího nepříjemného pocitu až strachu.

M.C.SMITH
26. dubna

Pramáti všech hororů, se kterou si nekápne do noty každý. Já jsem po knize sáhla z toho důvodu, že znám filmovou adaptaci - Zámek hrůzy a seriál - Dům na kopci. Obě filmová pojetí mne baví a proto jsem se rozhodla, že si přečtu i knihu, která je vlastně úplným základem.
Kniha je dobře napsaná, ale ne každému prostě sedne. Za mne dobré. Jsem spokojená.


Patrik02
13. března

Knihu Dům na kopci bych označil za takovou "babičku" moderních hororů o strašidelných domech. S ohledem na rok 59´, kdy byla kniha napsána, dokáže zaujmout a i když ne přímo vyděsit, tak alespoň zatajit dech. Chaotické dialogy musí člověk číst trochu pomaleji, aby se neztratil, ale na druhou stranu, s tím se do starých knih pouštím. Kdo čeká masakr, oplzlosti a nevybíravou mluvu na každé druhé straně, ten bude zklamaný.

Ookmalej
14.10.2021

Knihu jsem odložila skoro po 200 stránkách. Naprosto jsem nepochopila, co se tam děje. Napřed je to v pohodě, ale pak se trochu mění styl vyprávění z rozvitých vět na úsečné blesky myšlenek. Příběh mi přijde jakoby rozbitý po první třetině na takové fragmenty. Při čtení jsem se děsně nudila. Radši si přečtu něco jiného, můj život je krátký na to, abych plýtvala časem na knihy, které mě nebaví.

iv.ča
05.10.2021

Knížka se velice dobře čte. Děj mě pohltil a jelikož jsem viděla jak zámek hrůzy tak minisérii dům na kopci, kniha se mi líbila. Už jen z pohledu, že byla napsána v roce 1959, ztvárněna byla skvěle.

Komaeda
29.09.2021

Asi tak 70% knihy bylo super ale pak se to táhlo, nuda, nepochopila jsem....

Sarka25
28.08.2021

Dalo by se říct, že se mi kniha líbila. Po oar stránkách me došlo ze jsem viděla film Zámek hrůzy a Scarye movité 2 a oboji se me tam motalo dohromady. Knizku jsem dočetla sem tam jsem byla napjatá ale vystrasena jsem nebyla. Cekala jsem ze se tam rozlušti kdo je to tam strasi, nebo jestli to opravdu dela Nell. Kazdopadne se me kniha líbila a nebyla to ztráta casu.

TerezaMondeková
24.08.2021odpad!

Až chvíli po čtení knihy jsem si uvědomila, že je to knižní zpracování filmu Zámek hrůzy, ale upřímně... kniha nesahá filmu ani po kotníky! Ten příběh v knize... sestry, které bojovaly o dům... nevím. Doktor se o tom příběhu jenom zmínil, i když vlastně nikdo neví, jestli se to doopravdy stalo takhle. Kdyby se v knize aspoň postupně odkrývala pravda. Jak to bylo, proč se to stalo, ale ne. Ten příběh, legenda, který je ve filmu je mnohem lepší. Navíc u filmu se mi docela líbily postavy, děj, bála jsem se u něj. Ale tady? Bože... děs a hrůza!
Ani styl psaní mi nevyhovoval. Navíc ty dlouhé stránky, kde si někdo stěžuje, že se mu za zády smějí, stěžuje si, proč se nebaví o něm... Asi v polovině knihy mě z toho začala silně bolet hlava. Kniha mi vůbec nepřišla jako horor. A neviděla jsem v tom ani duchy a přízraky. Vlastně jsem se dost často u knihy musela smát, nemohla jsem si pomoct. Dost často mi kniha připomínala tu parodii Scary Movie. Ani když se tam už konečně něco dělo, tak to se mnou nic nedělalo. A konec knihy mi přišel úplně pitomý! Skoro celou knihu jsem se nudila... vlastně asi celou. Žádné napětí, žádné překvapení, žádné nebezpečí. Z knihy jsem hodně zklamaná. Do dočtení jsem se musela nutit. Hlavně asi proto, že jedna moje část chtěla vědět, jak to dopadne a doufala, že se to zlepší, ale ta druhá část nerada nechává rozečtené knihy. Mrzí mě to, ale knize musím udělit hodnocení, které jsem ještě nikdy žádné knize nedala... odpad.
Abych byla upřímná, tak žádná z hlavních postav kromě doktora mi nebyla sympatická. Přišli mi sobečtí, falešní, odměřený. V jednu chvíli se chovali přátelsky a v další se chovali útočně, odměřeně a za zády se druhému smály. V duchu jsem si říkala... Co to sakra je? Znovu knihu číst nebudu. Už nikdy víc!

1