Vladísek Vladísek komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělé čtení. Konečně psychothriller, ze kterého mrazí od začátku až do konce. Je vůbec možné, aby byl někdo takhle zvrácený a okolí to nevnímalo??!! Při čtení jsem neustále vymýšlela varianty, jak by mohla Grace z toho pekla uniknout a doufala ve šťastný konec. Na tuto knihu - obávám se - mi 5* nestačí. Doporučuji. A co hlavně: lidé by měli být více všímaví ke svému okolí, může to zachránit život.

28.06.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dojemná kniha, která by neměla nechat nikoho ze čtenářů, kteří jí věnují svůj čas, chladnými. Moje pocity jsou podobné těm, které jsem měla při čtení V šedých tónech. Čili taktéž jednoznačných 5*.

24.06.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tedy..... takový konec.... Pořád jsem nevěděla, jakým směrem se děj bude ubírat, co to všechno znamená a o co vlastně jde, ale tohle mě tedy rozhodně nenapadlo. Doporučuji přečíst!

11.06.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha se mi velmi líbila. Je to příběh, který by nikdo z nás zažít nechtěl. Hrozné ovšem je, že toto všechno se skutečně dělo. Myslím, že dnešní zhýčkaná mládež by v takových podmínkách nepřežila ani týden. Hluboce obdivuji každého, kdo tyto hrůzy přežil. Lituji dětí, které musely svůj nejkrásnější věk, který by měl být správně naplněn smíchem, hraním a bezstarostnými dny, prožít (pokud vůbec měly to štěstí a přežily) v takové hrůze, obklopeny všudypřítomným strachem, nemocemi a smrtí, která denodenně dýchala lidem na krk. Doporučuji přečíst a přestat remcat, pokud se nám zrovna nedaří podle našich představ.

31.05.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit. Nesedl mi ten zvláštní styl, jakým je kniha psána. Postupně, po překonání první čtvrtiny knihy jsem zjistila, že mě bavit bude. A nemýlila jsem se. Jedná se o velmi silný příběh plný emocí. Ukázka toho, že ne všichni Němci v době války byli bez srdce. Doporučuji!

29.05.2017 4 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Výborné. Moc mě to bavilo. Kniha, u které opravdu čtenář váhá, na čí stranu se postavit. Věřit odsouzenému nebo ne? Nenudila jsem se ani chvilku. Vyznavačům podobného žánru mohu s klidným svědomím jedině doporučit. :)

23.05.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Jakožto žena a absolutní neznalec čehokoliv, co jen trochu "zavání" armádou, musím uznat, že kniha mě bavila. Vulgární a jadrnější výrazy (které opravdu nemusím), v tomto případě vůbec neřeším, ačkoliv méně je někdy více, ale budiž... Jedno vím jistě: do Afghánistánu bych se nikdy podívat nechtěla. Po dočtení této knihy obdivuji každého vojáka, který se dobrovolně těchto misí účastní. Doporučuji přečíst, a to hlavně klukům, kteří přemýšlí o kariéře v Armádě ČR.

12.05.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Při čtení této knihy jsem se přistihla, že často přemýšlím nad tím, kdy už bude konec. To se mi většinou nestává, pokud mě kniha dokáže něčím zaujmout. Tady mi to všechno přišlo trochu přehnané a překombinované, přitom však tak jasné hned od začátku! Pachatele si bystrý čtenář dosadí do vzorce hned. K ději se nabalují další a další "rádoby" šokující zjištění. Vcelku to pak vyznívá až moc šroubovaně, neuvěřitelně, skoro trapně. Je to ovšem škoda, protože by to mohlo být slušné počtení.

09.05.2017 3 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Tak nějak nevím... Nápad asi dobrý, téma bezesporu zajímavé, ale čekala jsem více. Přinejmenším více o prováděných experimentech. Rachel mi byla od začátku nesympatická, nevím proč, ale prostě je to tak. Z anotace ke knize mám osobní dojem, že slibuje od příběhu více než čtenář dostane.

03.05.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jo, jo, jo a ještě jednou...jo! Líbilo se mi to. Příběh plný zvratů, takový konec jsem vážně nečekala. Napadlo mě jediné: To si snad ze mě dělá srandu, ne?! Určitě stojí za přečtení!

23.04.2017 4 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Psychopat non plus ultra, kterého byste tedy rozhodně potkat nechtěli... Doporučuji!

02.04.2017 3 z 5

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Knihu jsem si koupila náhodně, neměla jsem žádné přehnané očekávání a ani zrovna co číst, tak jsem to riskla. Děj mě bavil, první polovina knihy byla napínavá, takřka jsem se nemohla odtrhnout. Jenže.... pak se něco zvrtlo a to svižné tempo, kterým kniha tak nadějně začala se někam vytratilo. Závěrem jsem byla trochu zklamaná, takže ubírám jednu hvězdu. Nápad to byl dobrý, ale myslím, že se z toho dalo vytěžit daleko více. Konec sklouznul do americké lovestory, a to mi dojem trochu zkazilo. Přesto nezavrhuji a doporučuji.

27.03.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ač nejsem pejskař a kniha se mi dostala do rukou čistě náhodně, musím přiznat, že se mi moc líbila. Příběh o psí lásce a věrnosti si své čtenáře určitě získá. Jsem sama zvědavá, jak si s tímto námětem poradili filmoví tvůrci u stejnojmenného filmu. Knihu rozhodně doporučuji.

07.03.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

První knížka, kterou jsem od této autorky četla a musím přiznat že pokud bych mohla hodnotit více než "pouhými" 5*, nic mi v tom nezabrání. Za mě tedy naprostá pecka, bravurně vymyšlený a napsaný thriller, který čtenáře drží v napětí od začátku do konce. V tomto případě jsem vraha neodhadla ani náhodou. Doporučuji opravdu všem, kteří si rádi přečtou kvalitní thriller s překvapivým koncem!

21.02.2017 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Čtivá byla, to ano, ale nějak to na mě působilo celkově nevěrohodně. Možná jsem od této knihy čekala více...

06.02.2017 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Neurazí, nenadchne. Vrah se dal odhalit celkem rychle, takže nějaký překvapivý konec se dle mého názoru nekonal.

29.01.2017 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Deset malých černoušků je první knihou, kterou jsem od Agathy Christie přečetla. Nedávno jsem měla možnost v televizi shlédnout stejnojmenný film, ale vzhledem k tomu, že jsem u něho usínala (určitě ne proto, že by mě nudil) a nebyla jsem s to ho dokoukat, řekla jsem si, že bude možná lepší a jistější, knihu si pořídit a přečíst:) Prostě jsem potřebovala vědět, kdo je vrah. Určitě nelituji. Kniha se mi velmi líbila. Čte se rychle a není to jen tím, že má poměrně málo stránek, ale určitě má na tom svůj podíl i to, že čtenáři to "nedá" a potřebuje si svůj úsudek, kdo že je tím tajemným vrahem, ověřit co nejrychleji. Za mě rozhodně plný počet hvězd!

29.01.2017 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Skvělé čtení. Kniha se mi hodně líbila, děj byl napínavý, nenudila jsem se. Avšak je pravda, že podle anotace by se mohlo zdát, že zde bude více rozvedeno, jak unesená žena bojuje o přežití uzavřená v bedně kdesi v jeskyni. I přes tento nedostatek hodnotím knihu kladně.

24.01.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Knihu hodnotím 4*. Zhruba do poloviny příběhu jsem se od ní nemohla odtrhnout a hltala jsem doslova každou stránku a hledala odpověď na otázku KDO? PROČ? Konec knihy už byl dost předvídatelný. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě zkusím další.

17.01.2017 4 z 5

Temnota Temnota Robert Crais

Detektivka, která je bezesporu napínavá, hlavní hrdina sympatický, avšak v mém případě se spíše zařadí ke knihám na jedno přečtení, ke kterým se již nevracím.

06.01.2017 3 z 5