V údolí lišek

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222585/v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4.2380
Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses · 2014

Kniha V údolí lišek

pavlinka0250

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Skvěle napsáno, občas jsem skoro nedýchala a byla napnutá jak kšandy.
Tleskám a určitě si přečtu její další knihy.

Rrrroumi

Za mě asi nejlepší kniha od autorky.

martina8176

Knihu mi strčila máma, zarytý milovník detektivek, ať si to přečtu. Krátká věta na obálce mě nadchla. Čekala jsem strhující zpracování detektivky z toho "druhého pohledu", tedy oběti, která bude bojovat o holý život, zatímco její únosce po dva roky sedí za katrem. Entuziasmus mě přešel hned po první kapitole. Zmínka o oběti únosu je jen na několika stránkách. Zbytek se věnuje zas a jenom únosci a příbuzným zmizelé. Děj ztratil spád. Zbytek knihy byl předvídatelný a upřímně mi spíš bylo permanentně líto Ryana, s jakou hysterkou musí žít.
Za mě ztráta času. Jsou rozhodně lepší knihy.

lištička123

Knížka se mi líbila. Byla napínavá, čtivá,.... Od této autorky jsem jetě žádnou knihu nečetla, ale určitě to napravím.

iiiccc

Trošku mě potrápilo přeskakování mezi dějovými liniemi jednotlivých postav, které bylo mírně roztržité a zároveň bylo některým postavám (zbytečně) dáno více prostoru než jiným. Průměrná zápletka s trochou jemně ostrého koření ve formě netypických psychologických profilů zúčastněných.

Ráčkajda

Děj celkem pěkně plynul, četlo se to hezky, ale těšila jsem se na větší drama.

kahoma

Moc pěkné, napínavé, velmi doporučuji. I když Šmírák se mi líbil více. Ale rozhodně si pořídím novou Link.

greetchen

Příjemně mrazivá, čtivá kniha. Zvláštní forma klipovitě střídá postavy, kolem kterých se děj odehrává (a postupně proplétá a spojuje), což mě z počátku trochu rušilo, ale v druhé půli knihy do neuvěřitelně stupňovalo napětí. Autorka dokáže vtáhnout a stupňovat děj, aniž by zbytečně prozrazovala pointu, dlouho jsem netušila, jak to nakonec dopadne.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

detektivky napětí německá literatura psychologické romány thrillery

Charlotte Link
německá, 1963

všech 21 knih autora

Kniha V údolí lišek je v

Právě čtených4x