V údolí lišek

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/big_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4.2458
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses, 2014

Kniha V údolí lišek

hzd
17. listopadu

Knížka se mi líbila. Na začátku mě úplně strhla, prostředek se trošku vlekl. Ale ten konec stál za to. Napětí až do poslední stránky. Doporučuji.

sgjoli

Tahle kniha mi bohužel nesedla tolik, jak jsem doufala. A přitom ten námět je fakt zajímavý a lákavý!
V tomto románu vystupuje na můj vkus až příliš mnoho postav, z nichž ale téměř žádná nedostane dostatek prostoru na to, aby ji autorka pořádně vykreslila. Skoro všichni hrdinové mi přišli děsně ploší, povrchní a já k postavám neměla moc jak přilnout. Během čtení jsem sice s postavami prožívala intenzivní příběh, ale brzy pro mne budou všichni snadno zapomenutelní, což je škoda.
Úplně mi nesedl ani styl psaní. Většinu knihy jsem měla pocit těžkopádnosti, kvůli níž jsem se nedokázala pořádně začíst a cítila jsem potřebu přeskakovat, což jsem nakonec dost často dělala. A přitom nemám pocit, že bych o něco přicházela, když jsem tu a tam vynechala nějaké slovo či celou větu. Kniha ve mně bohužel vyvolávala dojem, že se v ní vlastně skoro nic neděje, ač autorka rozehrává vícero dějových linií. Možná to zní zvláštně, ale takhle ta kniha na mne prostě působila.
Až cca poslední třetina konečně přišla s vygradovaným závěrem, kde to konečně všechno začalo zapadat do sebe. Bohužel mne autorka ale nedokázala příliš překvapit, protože zápletku se mi podařilo rozplést ještě před tím, než s rozuzlením přišla autorka samotná.
Výsledkem tak je pro mne slabší průměr. Námět skvělý, závěr napínavý, vygradovaný, ale celkově má pro mne kniha určité nedostatky...

Astonius

(+ SPOILER) Za mě tedy zklamání... Začátek byl nadějný, ale zhruba v polovině to upadlo a už to bylo jen horší a horší. Bez rychločtení se to ke konci už neobešlo, autorka to strašně natahovala. Čtvrtina knihy by se dala jako nepotřebná vyškrtat, hlavně to rádoby vyšetřování policie, kde se na x stranách opakuje děj při zjišťování souvislostí... Nejlepší část a zároveň hned nato největší zklamání byl návrat do jeskyně - přece jen jsem doufala v promyšlenou pomstu unesené ženy...

petraj30

Uff... Ten začátek byl skvělý, velmi napínavý a dobře vymyšlený. Všechno se odehrálo strašně rychle a najednou jsem se ocitla v jiném roce. Páni...Jenže jak to nakonec dopadlo? Tuto otázku jsem si kladla až do konečného odhalení. Ten střed byl takový táhlý, ale udržoval mě jistém napětí. Pořád jsem čekala na to hlavní.
Po tom klidnějším středu, to opět začalo všechno houstnout. Něco se vyřešilo, ale stalo se mnoho nového.
Jen matně přemýšlím, která postava mi byla sympatická. Spíš mi většiny z nich bylo líto. Byli to smolaři.
Ten konec byl pro mě překvapením. Skončilo to tak, jak zřejmě mělo, přesto mám kvůli tomu takový divný a stísněný pocit a kvůli celkovému příběhu ponurou a depresivní náladu.
Četlo se to dobře, bylo to napínavé, ale už se ke knize nevrátím. Myslím, že 4 hvězdičky si ta kniha přesto zaslouží.

Elapheg

Třetí kniha od mojí oblíbené autorky a opět pět hvězd. Wanessa Willardová je unesena a uzavřena do bedny, kde má jen jídlo na týden. Její únosce je však ještě v den únosu zatčen policií za jiný delikt a jde za něj i do vězení. Co se však stane s Vanessou, když jediný, kdo o ní ví, je v base? Kniha se mi velmi líbila, byla dost tajemná a čekal jsem netrpělivě na to, jak to dopadne. Autorka mě opět převezla, protože kromě únosce je zde ještě jeden pachatel/ka a toho/tuto jsem neuhodnul. Osobně musím přiznat, že charakter únosce mi nebyl sympatický, ale tohle je detektivka a etika u zločinců moc nefunguje, neříkám, že vůbec. S knihou mi bylo příjemně a doporučuji všem milovníkům detektivek. S chutí si od autorky přečtu další knihy.

sioux

Nedočteno, naprostý souhlas s komentářem právě přede mnou od Katerina Gabrie. Dobrý začátek, zajímavá zápletka, kvalitní psaní, ale napětí se brzy kdesi ztratilo a celé se to motalo v kruzích, pořád někdo o někom říkal, že je hrozný, ale nebyla tam žádná situace, která by tu hrůzu demonstrovala. Navíc mi přijde, že je to hodně "ženská" autorka , kde muži jsou tací, jak si je představují ženy a ne tací, jací opravdu jsou. Aspoň tedy z mého "mužského" pohledu. Ženy mě tam přišly mnohem uvěřitelnější než mužští hrdinové. Ó, jak mnohem lepší jsou v tomto směru některé české autorky, jako Petra Soukupová nebo Petra Dvořáková nebo Jakuba Katalpa nebo Hana Mornštajnová. Howgh.

Katerina.Gabrie

Zápletka, příběh, rozuzlení, všechno je super, ale prostě to vyprávění pro mě nemělo spád, ani přesně nevím proč. Např. jak nás furt přesvědčovali, jak je ten Damon strašidelnej, atd. - bylo to tam asi padesátkrát, ale proč ten pocit raděj nenavodit jinak, než popisem?
Takže pro mě to taky bylo chvílema moc natažený, dlouhý, nudný.
Na druhou stranu dost oceňuju vhled do psychologie, ten byl opravdu uvěřitelný.

Ophelie

Zpočátku se zdají jednotlivé příběhy a vyprávění osob spolu nesouvisející, ale postupem času se více a více proplétají a začnou do sebe zapadat. Kniha se četla dobře, děj příjemně plynul, ke konci napětí gradovalo a to rozuzlení jsem tedy netipovala. Mě kniha rozhodně bavila.