Báječné dny

Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií. Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: „Báječné dny“ o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře. Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334837/bajecne-dny-4oF-334837.jpg 3.7148

Dias Perfeitos (2014)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Báječné dny

Chesterton
předevčírem

Slibný začátek pro mne přešel v prázdnotu. Bohužel.
Ztráta času.

Danago

Student medicíny Teo je samotář. Jednoho dne potká dívku svých snů Clarice.
Clarice je ambiciózní dívka, která momentálně píše scénář : Báječné dny, o třech dívkách , které se vydají na cestu Brazílií.
Teo začne Clarice sledovat , až ji jednoho dne unese a podnikne s ní cestu podle jejího scénáře.

Obě hlavní postavy byly hodně divné. Jejich jednání je dost zvláštní a nepochopitelné. Kniha je hodně zvláštní. Musím přiznat , že místy mě nebavila. Ale konec mě dost překvapil. Řekla bych, že to možná i zachránil. Nelituji , že jsem si ji přečetla.

Devil-Ivet
19.12.2018

S touhle knihou to je jako na houpačce. Jednou příběh hltáte, následně pro stagnaci odložíte a stále dokola. Začátek byl zajímavý, nečekaný a překvapivý. Okamžitě jsem věděla, že hlavní hrdina to nemá v hlavě v pořádku a že toto nebude kniha pro slabší povahy. Nakonec to bylo vcelku průměrné, protože to bylo zaplácnuto spousty zbytečných situací a některé mi přišly přitažené za vlasy. Až moc neobvyklé zvraty a těm jsem prostě nevěřila. Závěr byl opět překvapivý a je škoda, že tu není napsána Teova reakce.

Měňavka
30.10.2018odpad!

Není pro mě :(

L.Helena
07.10.2018

Jako první jsem od RM četla Tajnou večeři a vzhledem k tomu, že mě naprosto uchvátila, pátrala jsem po další jeho knize. Byla jsem tudíž již připravená na něco šíleného až morbidního. Pokud bych Báječné dny četla jako první, asi bych byla víc šokovaná. Doporučuji tedy číst jeho knihy v pořadí, v jakém je napsal, protože kvalita (nebo spíš míra šílenosti) se stupňuje. Škoda, že v češtině nevyšly i další jeho knihy. Doufám, že jen prozatím.
Jinak k této knize - dobré čtení, místy trochu zdlouhavé povídání o psychopatovi, kterému kupodivu procházejí všechny jeho zvrácené kousky. Konec knihy - řekla bych, že autor sám nevěděl jak to ukončit, tak z toho vybruslil tímto způsobem.

JankaV80
29.09.2018

Pro mě osobně velké zklamání, čekala jsem toho daleko víc. Přirovnání k filmům Alfreda Hitchcocka a hororům StephenaKinga mi připadne dost přitažené za vlasy. Do knihy se mi neporařilo začíst (nevtáhla mě to děje), od 1/3 jsem pak už stránky jen otáčela a četla si pouze dialogy, na konci jsem přečetla posledních 10 stránek celých.

Může obsahovat SPOILERY
Tak nevím, KDO z těch dvou byl větší magor - Teo, který unese dívku (Clarice), kterou je posedlý a je přesvědčený, že když ji dá dostatek času a ukáže se jí v nejlepším možném světle, zamiluje se do něj NEBO nevyrovnaná Clarice, která když má možnost, "vrací" Teovi to, jak se k ní choval, respektivě je ještě horší. Jak pak vyplyne z příběhu samotného, Clarice chodila nějákou dobu k psychologovi a tak úplně normální (jak ji vidí Teo) není, svědčí o tom její výkyvy nálad.
Na jednu knihu je tam až příliš zvratů - Teo unese Clarice; Teo zabíjí bývalého přítele Clarice - Brena; Clarice se podaří získat Teovu důvěru, napadnout ho a udělat z něj vězně; Clarice se pokusí spáchat sebevraždu skokem do moře; Teo zachraňuje Clarice, ale v zápetí se rozhodne, že jejího skoku využije a schválně ji poraní páteř (divné, že ho nikdo nepodezřívá, když je studentem lékařské fakulty) a konečně autonehoda obou hlavních hrdinů s tím, že Clarice se probouzí se ztrátou krátkodobé paměti, což hraje do "karet" opět Teovi - a všechno to Teovi projde? To jako opravdu?
Každopádně poslední tři věty knihy jsou super. Mám z toho trochu pocit, že si autor nechal otevřená zadní vrátka pro napsání druhého dílu, kdy by si Clarice přece jenom mohla na některé věci vzpomenout a Teovi život znepříjemnit (nic jiného vych mu ani nepřála).

Geatas
27.09.2018

Šokující a bizarní. A stejně tak i osvěžující a zábavné.
Joo....zní to divně a přesně taková je i kniha.

Jane100
24.09.2018

Uf, tak to byl těžký kalibr. Přestava, jak někdo na zemi řeže tělo a vedle na posteli někdo spí (samozřejmě ho nic nevzbudí, ani zvuk pily) je na mě opravdu moc.

Katys96
03.09.2018

Nebylo to vůbec špatné

Allla9
23.07.2018

Báječné dny ... no, jak pro koho!!! Mrazivý román plný zvratů. Po přečtení jsem si autora přidala do oblíbených a hned jsem zjišťovala, co napsal dalšího. Doporučuji k přečtení - já byla v neustálém napětí.

yvett239
22.07.2018

Moje hodnocení obsahuje SPOILER.
Při popisech Teova běsnění po vraždě se mi dělalo docela špatně, ale ok, to patří k thrilleru. Ale že mu vážně všechno prochází a projde, to mi nejde na rozum a jsem z toho vcelku rozhořčená...protože některé jeho činy byly už přespříliš, a to ani nemluvím o té vraždě, ale to, co udělal Clarice, aby si ji k obě přivázal...to mi už vážně vadilo. Jen kvůli tomu strhávám na tři hvězdičky.
Jinak styl psaní autora se mi moc líbí a baví mě, závěr se povedl a Claricina poslední věta mě pobavila až k smíchu. Podle mě trochu víc přepálené, mohlo to být hezčí bez zbytečné brutality a jednoho šíleného rozhodnutí hlavního hrdiny.

SovaKlara
25.04.2018

Skvělá kniha stejně jako autorova novinka doporučuji

hvězdo.kupa
28.02.2018

Ale tak bylo to trošku psycho, nu co už. Taky moc nefandím ději, ve kterém se pořád běhá se džbánem pro vodu a to ucho se ne a ne utrhnout. A jemu to prostě pořád prochází a mně to zároveň dochází, že tady se někdo očividně snažil natáhnout zápletku, až to bolí. Ale v tomto případě mi to nijak zásadně nevadilo, ve mně pořád převládalo nadšení té původní myšlenky - jak nacpat holku do kufru. A on ji tam cpal často a mně se to prostě líbilo :D

tonysojka
28.02.2018

Já si myslím,že autor v zájmu prosazení svého díla v případě konce šel za hranici uvěřitelnosti,čímž nakrkl určitě hodně čtenářů,ale život prostě někdy takový je,pro mne to byla celkem zábavná jednohubka.

hystericwidow
28.02.2018

V autorovi sice třímá potenciál, ale aby se přiblížil onomu "Kingovi a Hitchcockovi", jak senzačně hlásá obálka knihy, je před ním ještě spousta práce. Hlavně bych mákla na uvěřitelnosti děje. Třeba - ženská hrdinka má tolik příležitostí utéct, a pose*e to dokonce i při té poslední, protože se chce jakože mstít nebo co? Tak určitě. Pokud se už autor podobných "plot twistů" nemůže vyvarovat, měl by před čtenářem více rozebrat hrdinovu osobnost, aby se tomu dalo věřit. Konec byl už vyloženě špatný vtip. Netvrdím, že dobro musí vždy vítězit na zlem, ale tohle spisovatel nezvládl. Fail na desátou.

rode
13.01.2018

Jsem hodně na vážkách, protože moc nevím jak hodnotit. Kniha je na jednu stranu čtivá, ale něco tomu chybělo a určité části byly dost nadnesené. Kdyby to šlo, dám dvě a půl hvězdičky, pravděpodobně záleží na náladě čtenáře.

lenkaBajza
25.12.2017

Opakuju již zmíněné... slibný začátek, i když "úchylný" děj od začátku do konce... a ten americký happyend aneb žili spolu šťastně až do smrti byl už važně moc.

kikiodvi
02.11.2017

Začátek slibný, potom už to šlo od desíti k pěti. Můžu říct, že mě rozčilovalo, jak Teovi spousta věcí procházela. Celkově děj byl přitažený za vlasy a dost překombinovaný. Ale jestli mělo být účelem knihy po dočtení nesnášet hlavní postavu, tak byl tento účel splněn na 100%.

plachosrst
17.10.2017

Tohle bylo hodně divný.. hlavní postava byla divně úchylná, příběh byl divný a úchylný a celé to mělo nesympatickou atmosféru.

Izu
11.09.2017

Tenhle psychopat po brazilsku se mi zamlouvá. To si takhle zajdete na párty a máte jako bonus v zádech pěkně vyšinutého a zbožňujícího studenta medicíny se kterým prožijete příběh jako v Modré laguně ...Téměř. U dvou scén toho náležitě využil, a nebude vám z toho dobře. Nicméně autor pár nelogických věcí udělal, detektiv mi připadal hloupější než Clouseau, zranění Clare atd.I přesto dávám čtyři hvězdy.

Babarunka
01.09.2017

Až na některé opravdu nechutné pasáže celkem milé překvapení :-) jen ten konec se úplně nepovedl

putpuda
10.08.2017

Divně úchylná kniha...... tedy spíše obě hlavní postavy ;). Vůbec to nebylo špatné, až na některé pasáže, u kterých nedoporučuji požívat potravu!
Dobře se mi to četlo, zajímavý příběh i myšlenkové pochody psychouše Tea.
Dnes budu mít asi divoké sny :o

vineka
02.08.2017

Jen pro silné žaludky.
Šílená představa, že by psychopat vystudoval psychiatrii, aniž by ho za ty roky studia neodhalili či nepodorobili psychotestům. Na druhou stranu, přiznat si, že jsem psycho a snažit se sám sobě porozumět tím, že vystuduji obor, ve kterém bych se měl ústavně léčit, to už je jiná.
Taktéž by se zajisté přišlo na to, jakým způsobem byly přerušeny obratle.

čef
29.07.2017

Odhaduji, že si s tímto autorem užijeme ještě hodně zábavy. Horror sice není zrovna pro mne to nejzajímavější, ale musím uznat, že tento je opravdu originální a snadno ve mně dokázal vyvolat hnus a odpor k jednání a myšlení pachatele, tak jak to má asi být. Skoro jsem místy nechtěl v četbě pokračovat, ale kvalita nakonec zvítězila. Ze závěru nejsem vůbec nadšený, ale asi to tak v tomto světě někdy dopadá.

Arsi
18.07.2017

Trochu pomalejší rozjezd. Kniha je napínavá, čtivá, ale ten konec ... prostě divný. Přišlo mě to takový "nedodělaný".

Mathiola8
17.07.2017

Toto mě vůbec nenadchlo. Divně psané, zdlouhavé. Konec fakt divný. Už nikdy více.

Hana H.
14.07.2017

Až 4,5 hvězdiček bych téhle knize dala :-)

anája
04.07.2017

Právě jsem přečetla,ten konec byl překvapivý.Nevím jestli jsem správně pochopila,že to jméno pro holčičku Gertruda ,znamenalo,že se Clarice paměť vrátila,nebo by ji neztratila?

inuska6280
29.06.2017

Opravdu psycho kniha :D jakoze tyhle zanry ja moc nectu, ale tahle je vazne dobra :)

povi
23.06.2017

Zacatek mi prisel lehce pritazeny za vlasy,ale dej se rozjel,bylo to napinave a konec byl smutny...chudak holka vlastne ani nevi,koho si vzala....