Vladísek Vladísek komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtivá kniha, která - zejména žádného rodiče - nemůže nechat chladným. Hrůza, kterou unesené děti byly nuceny zažívat, byla téměř hmatatelná a bezmoc rodičů taktéž. Moc dobře se mi kniha četla, děj měl spád, hlavní hrdinové - vyšetřovatelé jsou sympatičtí a jako tým pracují skvěle. Doporučuji!

22.06.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co dodat? Tahle kniha mě chytla od první stránky a nepustila až do té poslední. Knížku ukládám na čestné místo do knihovny a vrhám se na další příběh sympatické Kim. Doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako toto dílo.

07.06.2018 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Příběh jedné zdánlivě spokojené rodiny, kterou postihne tragédie, když zmizí mladší syn. Toto zmizení postupně odkrývá faleš, ve které rodina žila a je spouštěčem lží a přetvářky. Kniha se mi dobře četla, ale konec byl pro mě takový nijaký, čekala jsem nějaký šokující zvrat, který nepřišel. Přesto hodnotím 4 *, protože mě to bavilo a určitě jsem se nenudila.

02.06.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, které právem náleží 5 hvězdiček. Smutný příběh odehrávající se v krutých časech mě doslova pohltil a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Moje počáteční nesympatie k Haně - tím, jak příběh plynul - postupně opadaly a začala jsem její povahu lépe chápat. Určitě se ke knize ještě v budoucnu vrátím a budu ji doporučovat dále!

09.05.2018 5 z 5

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

První knížka o Brigid Quinnové, kterou jsem přečetla a musím hodnotit jedině kladně. Příběh se mi líbil a je pravda, že zhruba od poloviny knihy jsem začala nabývat dojmu, že nic asi nebude tak, jak je nám naznačováno. Myslím, že tato detektivka určitě za přečtení stojí.

07.05.2018 4 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Kniha, kterou jsem si náhodně vyhlédla v knihkupectví a rozhodně mě nezklamala. Hned od začátku je jasné, že s postavami v knize nebude asi všechno tak zcela v pořádku, teď však jen přijít na to kdo, proč, jak...? Doporučuji.

12.04.2018 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Možná jsem čekala více od tohoto díla, ale bohužel se musím zařadit po bok čtenářů, které kniha až tak nenadchla. Jednou a dost, víckrát ji určitě číst nebudu.

18.03.2018 2 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Knihu jsem dočetla, zklamaná se necítím, bavila mě. Jistá podobnost s Dívkou ve vlaku tady určitě je, takže kdo ji četl, může mít právem pocit, že autorka s ničím novým vlastně nepřichází. Přesto má tento příběh zajímavý námět a nelační-li čtenář přímo po hektolitrech krve, bude spokojen.

06.03.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Německý fanatik, popisovaný v této knize, se neštítil při plnění rozkazů opravdu ničeho. Nechce se ani věřit, že něco takového si říkalo člověk. A opravdu znepokojující je fakt, že takových bylo více. Je vcelku jedno, že při procesu zazněl chybný počet zabitých osob, který se snažil Lang uvést na pravou míru, protože byť jen jediný mrtvý člověk bezdůvodně zplynovaný, znamenal sprostou vraždu, která by nikdy neměla zůstat nepotrestána.

23.02.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Od první stránky naprosto skvělé a rozvržení do krátkých kapitol, kdy každá z nich sleduje a popisuje vždy jednu dějovou linku konkrétní postavy, bylo autorem dobře promyšlené. Napětí je dávkováno pomalu, nevíte co přijde, můžete jen hádat. Kniha mě udržovala v napětí takřka nepřetržitě, nenašla jsem v ní žádné "hluché" místo. Myslím, že co se hodnocení týče, pět hvězdiček je právem zasloužených.

11.02.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Při čtení jsem měla pocit bezmoci a zlosti nad tím vším, čím si Clara musela projít. Ztracené a zničené mládí, které už jí nikdo nikdy nebyl schopen nahradit... Pro mě to byl opravdu smutný příběh a nic na tom nemění ani fakt, že závěrečné stránky se blíží k jistému happyendu. Jde o velmi emotivní čtení. Doporučuji.

21.01.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Kniha super, líbila se mi. Rozjezd pomalejší, čekáte, co bude, druhá půlka knihy - alespoň tedy v mém případě - mi nedovolila čtení přerušit. Jen nevím proč, ale všichni v této knize mi přišli od počátku tak nějak lehce vyšinutí...

12.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle byla tedy jízda! Neskutečně mě to bavilo. Kniha, která mě opravdu vtáhla do děje hned od první stránky a nepustila, dokud jsem nedočetla. Při čtení jsem se trochu bála, hlavně sama v setmělém bytě, to přiznávám... To jen do doby, než byly jasné důvody, pro které pachatel tak brutálně vraždí. Pak jsem si oddechla, protože do jeho vzorce nezapadám :) Doporučuji.

06.12.2017 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Kniha má bezesporu zajímavý námět. Příběh se točí okolo tématu, který je bohužel čím dál častěji k vidění ve světě. Vyšinutí jedinci prostě byli, jsou a budou. Jako rodič stejně starého dítěte jsem se dokázala do pocitů matky, která se ocitla nedobrovolně v takovéto situaci, dokonale vcítit. Kniha měla spád, ale dle mého názoru až posledních pár stránek. Pokud se příběh odehrává v ZOO, čekala bych, že některé vyhrocené situace budou způsobeny např. i tím, že se na "svobodu" dostanou i některá opravdu nebezpečná zvířata. Konec mi přišel jakýsi narychlo ukončený. Upřímně? Čekala jsem více.

15.11.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Od tohoto autora jsem zatím žádnou knihu nečetla a dílo Sněhulák bylo pro mě vlastně první setkání s ním. A musím přiznat, že příjemné. Severské detektivky mě moc neberou, takže jsem si knihu koupila s nulovým očekáváním, zaujala mě anotace k ní a já byla prostě jen zvědavá. Nelituji vynaložených financí, mě to prostě bavilo. Jedno vím jistě: okolo žádného sněhuláka už v zimě neprojdu bez povšimnutí, radši si ho pořádně prohlédnu. Co kdyby... ;)

04.11.2017 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Roxette - moje nejoblíbenější hudební skupina, na jejichž písničkách jsem vyrůstala, tudíž jsem si nemohla tuto biografii dovolit nepřečíst. Obdivuji Marii jak statečně čelí svému osudu a i přes vážnost její nemoci se dokázala vzchopit a potěšit své fanoušky po celém světě dalšími koncerty. Knihu doporučuji.

29.10.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Kniha mě hodně bavila, děj gradoval a vše bylo dávkováno postupně. Konec byl přesně takový, jaký jsem očekávala a k jakému to po celou dobu čtení spělo. Opět kvalitní psychothriller na pultech českých knihkupectví, který rozhodně mohu jen doporučit.

11.10.2017 5 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha nebyla špatná, ale nebyla ani nejlepší. Alespoň ne v záplavě všech možných thrillerů, kterými česká knihkupectví doslova přetékají. Velmi brzy se dalo odhadnout, kdo za vším stojí. Určitě bych ji však nezatracovala. Konec se mi zdál poněkud urychlený, skoro jako by autor už nevěděl o čem psát, tak se rozhodl příběh ukončit. A právě za ten konec dávám jen tři hvězdy. Dovedla bych si příběh představit propracovanější.

10.09.2017 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Při čtení této knihy jsem měla takový zvláštní pocit, že je s postavami něco špatně. Všichni bez rozdílu se mi zdáli divní. Možná právě proto se mi kniha dobře četla, chtěla jsem vědět, jak si autorka s osudy všech zúčastněných "pohraje". Tohle dílo mě rozhodně nezklamalo a myslím, že ho lze směle zařadit k těm zdařilejším knižním počinům:). Doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Čtivý a krásný příběh, smutný a lehce předvídatelný.

27.07.2017 5 z 5