Zmizelý

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324812/zmizely-qkC-324812.jpg 4.1236

The Missing (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Zmizelý

Kekik

Knihy C.L. Taylor čtu v pořadí, v jakém u nás vycházejí. Zmizelý je tedy třetí kniha, kterou jsem od autorky přečetla. A pro mě rozhodně nejlepší. U knih Nehoda a Lež mi k dokonalosti něco chybělo. Zde jsem dostala úplně vše, co jsem od knihy očekávala. Velmi čtivé, zajímavý příběh. Zmizení dětí vždy zabere a když je to k tomu napsáno tak úžasně... Doufám, že i další knihy C.L. Taylor budou mít kvalitu Zmizelého. DOPORUČUJI.

Acquenta

Z knihy mám smíšené pocity. Chat na první stránce byl opravdu děsivý, každá kapitola byla napínavá,autorka asi schválně zvolila tolik stran,aby se člověk nemohl dočkat konce :) Ale. v polovině knihy mi už bylo jasné, kdo si na chatu píše a když jsem došla ke konci, byl spíš zklamáním. Že byl Billy zázrak?? To mě rozesmálo, rozežraný fracek a o druhém ani nemluvě. Příběh naprosto nereálný, a nechápu titulek na knize : že matka něco skrývá? V tomto případě spíš skrývala Kira, ne ?

matejko
09.12.2018

Pro mě skvělá knížka. Není to ale thriller nebo detektivka úplně běžného ražení. Hlavním tématem není jen smrt, ale tragedie rodiny, chování lidí v krizi. Píšu tohle 2. den po dočtení knihy a nedá mi to, abych na ty postavy nemyslel. U běžné detektivky si člověk jen vydechne "tak takhle to bylo" a konec. To zpravvidla nebývá dojem z detektivky, ale z vážného románu.

DominaCZ
27.11.2018

Poprvé jsme dala 4 hvězdy.
Teď podruhé nevím kolik dát ... hlavní postavy nebyly sympatický, parchant byl na přesdržku, druhej kluk byl ožraleckej ufňukanec, Kira byla šlapka a taky zasloužila na hubu a rodiče byli slepí vůči realitě svých děcek.
"Konec" je těžkej a nerealistickej, není to vyústění, který by to uzavřelo, je to spíš takový "wtf, pubertální chyba kvůli nevěře děcek? Hm to nevadí no", a taky nikde není řečeno proč byl takový prase nebo jak se k tomu dostal, mě by to zajímalo víc než fugy a otazníky matky.
Chatová konverzace mate ohledně pohlaví pisatelů záměrně, ale zdá se mi, jako by se překladateli ztratila nit v postavách, protože jednou nick, kterej pořád fňuká, je vulgární a naopak...
Chvíle u psycholožky byly zbytečný, ta kniha neměla být nějakým psych. ukazatelem na posttraumatickou "nemoc" a tak trochu vůbec ta psychická stránka být součástí nemusela.
Celýmu konci nevěřím, protože to, že matka-pozůstalá je k tomu, kdo to zavinil, i nadále citlivě příjemná a přijala to zcela klidně, je prostě ... špatnej konec.
Je to škoda, protože jsem ji přečetla za hodinu, což se mi nestává často, a tak je mi líto, že mě to zklamalo.

i.stefany
19.11.2018

Anotace knihy láká na nervy drásající thriller. A ve své podstatě to tak i je, vzhledem k tomu, jaká tragédie postihne jednu zdánlivě spořádanou rodinu. Hlavním vypravěčem příběhu je matka Clare, která se ani po čase nevzdává naděje a po zmizelém synovi usedavě pátrá. Podporu nachází ve své nejbližší rodině, ale říkají jí všichni pravdu? Každý okolo Clare něco tají a ona tomu musí přijít na kloub. Nemůže si být jista nikým, ničím a dokonce ani sama sebou. Výborně se mi četlo, tipů jsem měla mnoho, ale ani jeden správný, což pro mě svědčí o kvalitě příběhu. :-)

koki.veru
16.11.2018

Moc povedená knížka. Zajímavý příběh a byla jsem velice zvědavá, co se vlastně Billymu stalo, a závěrem jsem byla velice překvapená.

anezur33
15.10.2018

super kniha,napětí až do konce.

ArwenAragorn
11.10.2018

Velmi dobrý psychologický thriller psaný z pohledu matky zmizelého syna.

thrillery zmizení dítěte psychologické thrillery

C.L. Taylor

C.L. Taylor