Strach

Lou Wandsworthová si užila nechtěné pozornosti médií vrchovatou měrou, když ve čtrnácti utekla do Francie se svým jednatřicetiletým učitelem Mikem Hughesem. Teď je jí tolik, co bylo tenkrát jemu, a její život je v troskách. Pokud se chce ještě někdy sebrat a být schopna jít dál, musí se odhodlat k činu – odjet zpátky do rodného města a konfrontovat Mika kvůli všemu, co jí způsobil. Brzy však zjistí, že se Mike vůbec nezměnil. Jeho nezdravá pozornost se znovu upírá na třináctiletou žákyni... Lou se rozhodne udělat všechno pro to, aby se zlá historie nemohla opakovat, a rázně bere věci do svých rukou. Nemá tušení, jak těžký úkol na sebe vzala. Mike je predátor nejdrsnějšího ražení, a tak nelze vyloučit, že se Lou stane znovu jeho obětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383804/strach-kxS-383804.jpg 4.1106
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Fear (2018)

Kniha Strach

mariva

Opět velmi zajímavá a napínavá kniha. Protože jsem ji četla bezprostředně po Útěku, připadala mi o trochu slabší, ale i tak stojí za přečtení. Ani chvíli jsem se nenudila a určitě budu dál vyhledávat knihy této autorky.

sabca

Tak moje první kniha od této autorky a nemohla jsem se od ní utrhnout. Zajímavé téma, napínavá četlo se to samo. Pustím se i do dalších. Doporučuji

jasmína

Opět další perfektní kniha autorky, napínavá až do samého závěru .....

L.Helena

Dobrá knížka, čtivá, napínavá od začátku až do konce. Některé situace mi sice přišly trochu nelogické, reálně by se asi odehrály jinak, ale to by zase ta knížka neměla o čem být.

Sorrow

Smekám před C. L. Taylor za to, jaký si na sebe upletla bič. Vyložit totiž čtenáři na stůl karty ještě před půlkou knihy, a přesto ho udržet napjatého až do samotného konce, to už vyžaduje jó spisovatelský um. Myslím, že na autorce všichni nejvíce obdivujeme to, jak skvěle dokáže vykreslit své charaktery. Ač mohou působit malinko šablonovitě, povětšinou se ukáže, že mají silnou backup story, takže s nimi prostě nejde necítit. Snad poprvé jsem se také setkala u thrilleru s jakž takž racionálním chováním postav - konečně někoho napadlo zajít na policii... :)
Drobné výhrady mám akorát ke stylistice - vadily mi nepotřebné přeskoky mezi minulým a přítomným časem ve vypravování, otázka je, zda je to už chyba originálu či zda vznikla až překladem. I závěr už pro mě hraničil s překombinovaností a patosem, ale za všechny ty kvality, které kniha má, přivírám oči. Zmíním ještě, že Taylor poukazuje na stále aktuální téma pedofilie a velmi dobře přibližuje psychiku obětí a já si v odpočinkové literatuře takových kroků vždycky cením.
Kolem a kolem se pro mě Strach kvalitou zařadil po bok předchozí Lži a Zmizelého, na které nedám dopustit.

jana2302

Tohle byla podle mého názoru úplná blbost. Je to čtivé, to určitě, ale děj knihy je divný, nepravděpodobný, skoro se mi chce říct až hloupý. První věc, která se mi nelíbila hned na začátku, je anotace, která tvrdí, že jde o vztah mladé dívky s jejím učitelem. Vzápětí se ukáže, že vůbec nešlo o učitele, ale o hrubiánského trenéra juda.. Takového člověka bych rozhodně nenazývala učitelem. Ale dobře, detail. Nemůžu říkat, co konkrétně se mi na ději nelíbilo, to bych spoilerovala, ale kdo četl, bude vědět - v podstatě celý děj je založen na něčem, co se mi prostě nelíbilo a neumím si představit, že by se takto ve skutečnosti někdo zachoval. A strašně mě nebavilo, že se to táhlo celou knížkou. Souhlasím s tím, co zde někdo již napsal - tři ženy, všechny nesympatické, podivně jednající, není to thriller, ale slátanina. Bohužel souhlasím. Většinu času jsem u čtení kroutila hlavou. Taky jsem nepochopila, proč autorka děj zasadila zrovna do roku 2007, když píše jakoby se odehrával v současnosti, někdo např. hraje Minecraft, který v roce 2007 neexistoval, a takovýchto nesrovnalostí a nelogičností by se našlo víc. Přišlo mi divné i to, že se celá záležitost řeší s takovou vervou (ať již ze strany Lou nebo ze strany Mikové exmanželky) po dlouhých 18 letech... Líbily se mi ale pasáže, jak byla Lou v minulosti s Mikem ve Francii. Toto by bylo samo o sobě určitě zajímavé téma, ale děj odehrávající se v současnosti jedna velká blbost.

i.stefany

Strach je má třetí kniha od autorky a tady trochu váhám s hodnocením. Téma velmi současné a slibné, nechybí napětí ani dramatické okamžiky, ale celkově to tentokrát nějak nebylo ono. Pro mě byl příběh těžko uvěřitelný, některé postavy jednaly poněkud přehnaně a ani ten závěr to nijak nevylepšil. Narazila jsem i na pár nelogičností, a proto tentokrát méně hvězdiček.

ŠárkaStrnadová

Výborně napsané, doporučuji!