Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383804/mid_strach-kxS-383804.jpg 4 248 60

Lou Wandsworthová si užila nechtěné pozornosti médií vrchovatou měrou, když ve čtrnácti utekla do Francie se svým jednatřicetiletým učitelem Mikem Hughesem. Teď je jí tolik, co bylo tenkrát jemu, a její život je v troskách. Pokud se chce ještě někdy sebrat a být schopna jít dál, musí se odhodlat k činu – odjet zpátky do rodného města a konfrontovat Mika kvůli všemu, co jí způsobil. Brzy však zjistí, že se Mike vůbec nezměnil. Jeho nezdravá pozornost se znovu upírá na třináctiletou žákyni... Lou se rozhodne udělat všechno pro to, aby se zlá historie nemohla opakovat, a rázně bere věci do svých rukou. Nemá tušení, jak těžký úkol na sebe vzala. Mike je predátor nejdrsnějšího ražení, a tak nelze vyloučit, že se Lou stane znovu jeho obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fear , 2018

spencer
19.07.2020 3 z 5

Je spousta knih, ve kterých se starší muži pokoušejí o mladé dívky a většina z nich se točí okolo toho samého. Byla jsem tedy moc ráda, že se autorka rozhodla na tento příběh podívat z jiného úhlu pohledu.
Knížka se četla sama a to ukončení bylo dokonalé.
3,5/5*

Ver1982
25.04.2020 5 z 5

Knihu hodnotím jako průměrnou. Už jsem četla od této autorky lepší příběhy.

Toňula
15.04.2020 4 z 5

Jako první knihu autorky jsem četla Spánek, který mě dost zaujal a díky kterému jsem se rozhodla postupně přečíst všechny knihy C.L.Taylor. A v případě Strachu jsem se utvrdila v tom, že autorka umí napsat příběh, který vás vtáhne natolik, že ho přečtete téměř na jeden zátah. Pokud Spánek byl napínavý a místy nevšední svým vyprávěním, Strach byl opravdu mrazivým thrillerem, který pohledem několika postav výborně graduje napětí a až do samého konce nechává čtenáře v nejistotě, jak vše dopadne. A tak to má být.

Pajuška59
15.03.2020 4 z 5

Pro mě zatím asi nejlepší kniha od této autorky!

Pavlína2019
09.03.2020 5 z 5

Paráda, opravdu perfektní kniha, ve všech směrech!! Doporučuji!

nada3314
05.03.2020 5 z 5

Ty kokso, výborný psychothriller! Konec špičkový!

Kizuizi
02.03.2020 5 z 5

C. L. Taylor opět nezklamala. Další dechberoucí příběh od kterého se nelze odtrhnout. Skvělá práce!

petrpospa
27.10.2019 5 z 5

Každý thriller, jehož autorkou je žena, otevírám s lehkou nedůvěrou. A silně zasažen MeToo tyto knihy beru do ruky hlavně proto, aby mě nikdo nemohl obvinit z genderově nevyvážené četby. Po tom, kdy Always už nemají na obalu holčičího bubáka, už totiž přestávám věřit všemu a nevěřím ničemu....:-))
O to větším překvapením pro mě pak tyto knihy jsou a nestydím se za své vysoké hodnocení jako v tomto případě. Zprvu se zdá, že v tomto příběhu není jediného šťastného človíčka, všichni s sebou vláčí nějaké břemeno. Naštěstí temné pedofilní mraky se v závěru roztrhnou a objeví se i kousek slunce. Neodvážím se kritizovat, je-li chování aktérů nereálné, dějové zvraty pochybné a koncepce zmatená. To už tady zvládli jiní, abych byl přesný, jiné. Mužských komentářů je tady opět minimum, zřejmě všichni chlapi slintají u dětských hřišť a pískovišť. Já se naštěstí v pedofilním prostředí nepohybuji a tak věřím všemu tak, jak mi autorka předkládá. Velmi silný příběh se stále aktuální tématikou se čte jedním dechem a na hledání slabých míst moc času není. Nezbývá než jen doporučit k přečtení...

ArwenAragorn
29.09.2019 5 z 5

Lou byla čtrnáctiletá zranitelná holka, Mike, 31-letý chlap toho zneužil a zničil jí život. Teď jsme v současnosti, o 18 let později, Lou není schopná trvalejšího vztahu, připadá si na dně a myslí na to, co Mike dělá. Přestěhuje se do domu svého zemřelého otce, kde dřív bydlela, a uvidí Mika, jak líbá holku, evidentně pod hranicí plnoletosti. Dojde jí konečně, co je ve skutečnosti Mike zač. Události naberou spád a přestože zásadní zvrat přijde vzápětí, autorce se podařilo udržet nás v napětí až do konce.
V knize je popisováno aktuální téma pedofilie a stalkingu. Postavy jsou pečlivě vykresleny, příběh je dostatečně čtivý a srozumitelný.
Psychologické thrillery C.L.Taylor patří mezi nejlepší, co tento žánr nabízí, Strach k nim patří.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je to prazvláštní pocit, dívat se do očí muži, kterého jsem kdysi rovnou měrou milovala a bála se ho. Je to on, a přesto není. Obličej, který jsem tak důvěrně znala, vystřídala tvář mnohem staršího muže. Kůži má povislou, což dřív nemíval, a tváře pod lícními kostmi propadlé. ...Z očí mu nesálá vášeň ani láska. Nedokážu od něj odtrhnout zrak a on se zdvořile usměje a slabě přikývne. Vůbec mě nepoznal.

Jane417
05.09.2019 4 z 5

"Strach" je dobře vymyšlený thriller, který rozhodně není tuctový a zabývá se ne tak častým tématem... konkrétně pedofilií. Knížka vypráví příběh, dnes už dospělé Lou, která si do života bohužel odnesla trauma z doby, kdy jí bylo čtrnáct let a kdy ji zneužíval a unesl do Francie její učitel karate. Po mnoha letech se vrací do svého rodného města, kde na dotyčného opět narazí a zjistí věci, které ji vyděsí a ona to nechce nechat jen tak! Pro mě to nebyl příběh pomsty, ale příběh zničené lidské duše a zoufalství. Knížka má několik vypravěčů, takže vidíme několik pohledů na věc... a taky se s Lou vracíme do minulosti - právě do doby, kdy jí bylo zmíněných čtrnáct let a Mike ji unesl do ciziny. Vyprávění nemá moc postav, takže je dobře srozumitelné a pochopitelné. Kromě pedofilie se lehce otřeme i o téma stalkingu. Je to čtivé, napínavé, neobvyklé a poslední kapitola je velmi zajímavá.

baida
10.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá

hadenka
07.08.2019 5 z 5

Přečteno za 2 dny,jedním dechem. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout,napínavé,čtivé,pouutavé.

Kamilajznik
02.08.2019 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a musím říct, že se mi to líbilo. Trošku jsem se ztrácela v ději jak se střídaly časové linky, ale určitě vyzkouším další autorčiny knihy.

Illaa
26.07.2019 3 z 5

Já jsem knihu četla po autorčině Spánku, v porovnání to bylo slabší. Trochu mi v knize chybělo to pravé napětí, které by mi nedovolovalo přestat číst. Všechny karty byly odkryty hned na začátku, bylo celkem jasné, co se tam bude odehrávat. Až úplně poslední kapitola mě dost překvapila. I přes to všechno hodnotím dobře, přečetla jsem asi za týden.

mariva
01.07.2019 4 z 5

Opět velmi zajímavá a napínavá kniha. Protože jsem ji četla bezprostředně po Útěku, připadala mi o trochu slabší, ale i tak stojí za přečtení. Ani chvíli jsem se nenudila a určitě budu dál vyhledávat knihy této autorky.

sabca
10.06.2019 5 z 5

Tak moje první kniha od této autorky a nemohla jsem se od ní utrhnout. Zajímavé téma, napínavá četlo se to samo. Pustím se i do dalších. Doporučuji

jasmína
29.05.2019 5 z 5

Opět další perfektní kniha autorky, napínavá až do samého závěru .....

L.Helena
30.04.2019 4 z 5

Dobrá knížka, čtivá, napínavá od začátku až do konce. Některé situace mi sice přišly trochu nelogické, reálně by se asi odehrály jinak, ale to by zase ta knížka neměla o čem být.

Sorrow
17.04.2019 4 z 5

Smekám před C. L. Taylor za to, jaký si na sebe upletla bič. Vyložit totiž čtenáři na stůl karty ještě před půlkou knihy, a přesto ho udržet napjatého až do samotného konce, to už vyžaduje jó spisovatelský um. Myslím, že na autorce všichni nejvíce obdivujeme to, jak skvěle dokáže vykreslit své charaktery. Ač mohou působit malinko šablonovitě, povětšinou se ukáže, že mají silnou backup story, takže s nimi prostě nejde necítit. Snad poprvé jsem se také setkala u thrilleru s jakž takž racionálním chováním postav - konečně někoho napadlo zajít na policii... :)
Drobné výhrady mám akorát ke stylistice - vadily mi nepotřebné přeskoky mezi minulým a přítomným časem ve vypravování, otázka je, zda je to už chyba originálu či zda vznikla až překladem. I závěr už pro mě hraničil s překombinovaností a patosem, ale za všechny ty kvality, které kniha má, přivírám oči. Zmíním ještě, že Taylor poukazuje na stále aktuální téma pedofilie a velmi dobře přibližuje psychiku obětí a já si v odpočinkové literatuře takových kroků vždycky cením.
Kolem a kolem se pro mě Strach kvalitou zařadil po bok předchozí Lži a Zmizelého, na které nedám dopustit.

jana2302
01.04.2019 2 z 5

Tohle se mi moc nelíbilo. Je to čtivé, to určitě, ale děj knihy je divný, nepravděpodobný... První věc, nad kterou jsem se pozastavila hned na začátku, je anotace, která tvrdí, že jde o vztah mladé dívky s jejím učitelem. Vzápětí se ukáže, že vůbec nešlo o učitele, ale o hrubiánského trenéra juda.. Takového člověka bych nenazývala učitelem.

Nemůžu říkat, co konkrétně mi na ději vadilo, to bych spoilerovala, ale kdo četl, bude vědět - v podstatě celý děj je založen na něčem, co se mi prostě nelíbilo a neumím si představit, že by se takto ve skutečnosti někdo zachoval. A nebavilo mě, že se to táhlo celou knížkou. Souhlasím s tím, co zde někdo již napsal - tři ženy, všechny nesympatické, podivně jednající... Většinu času jsem u čtení kroutila hlavou. Taky jsem nepochopila, proč autorka děj zasadila zrovna do roku 2007, když píše jakoby se odehrával v současnosti, někdo např. hraje Minecraft, který v roce 2007 neexistoval, a takovýchto nesrovnalostí by se našlo víc. Přišlo mi divné i to, že se celá záležitost řeší s takovou vervou (ať již ze strany Lou nebo ze strany Mikové exmanželky) po dlouhých 18 letech...

Líbily se mi ale pasáže, jak byla Lou v minulosti s Mikem ve Francii. Toto by bylo samo o sobě moc zajímavé téma, které by podle mého názoru bylo lepší rozvést více než linku současnosti.