Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383804/mid_strach-kxS-383804.jpg 4 248 60

Lou Wandsworthová si užila nechtěné pozornosti médií vrchovatou měrou, když ve čtrnácti utekla do Francie se svým jednatřicetiletým učitelem Mikem Hughesem. Teď je jí tolik, co bylo tenkrát jemu, a její život je v troskách. Pokud se chce ještě někdy sebrat a být schopna jít dál, musí se odhodlat k činu – odjet zpátky do rodného města a konfrontovat Mika kvůli všemu, co jí způsobil. Brzy však zjistí, že se Mike vůbec nezměnil. Jeho nezdravá pozornost se znovu upírá na třináctiletou žákyni... Lou se rozhodne udělat všechno pro to, aby se zlá historie nemohla opakovat, a rázně bere věci do svých rukou. Nemá tušení, jak těžký úkol na sebe vzala. Mike je predátor nejdrsnějšího ražení, a tak nelze vyloučit, že se Lou stane znovu jeho obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fear , 2018

i.stefany
27.03.2019 3 z 5

Strach je má třetí kniha od autorky a tady trochu váhám s hodnocením. Téma velmi současné a slibné, nechybí napětí ani dramatické okamžiky, ale celkově to tentokrát nějak nebylo ono. Pro mě byl příběh těžko uvěřitelný, některé postavy jednaly poněkud přehnaně a ani ten závěr to nijak nevylepšil. Narazila jsem i na pár nelogičností, a proto tentokrát méně hvězdiček.

ŠárkaStrnadová
25.03.2019 5 z 5

Výborně napsané, doporučuji!

Didi15
24.03.2019 5 z 5

C.L. Taylor me tedy ještě nikdy nezklamala, každou knihu jsem zatím přečetla rychlostí blesku a jinak to nebylo ani u této. Taylor prostě umí a víc nemusím dodávat:)

koki.veru
05.03.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky, z těch co jsem četla. Velice povedený thriller, rozhodně jsem se začetla hned na začátku. A závěr byl velice povedený :)

Šárka5875
25.02.2019 4 z 5

Na další knihu autorky C. L. Taylor jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamala. Příběh Lou mě pohltil od prvních stránek. Námět psychothrilleru je ožehavý a citlivý. Kniha má spád, nemusíte se prodírat pomalým rozjezdem, hned od začátku děj svižně utíká a vy obracíte stránku za stránkou a nemůžete se odtrhnout. Přestože jsem byla s touto autorčinou novinkou spokojená, nějakou tu mušku jsem přece jen našla. Částečně jsem nevěřila autorce postavu Lou, kdy se její povaha najednou změnila jako mávnutím proutku a z roztřesené ženy se stala nadmíru silná bojovnice. Také mi úplně nesedla postava bývalé Mikovy manželky Wendy a hlavně její uvažování a smýšlení nad minulostí i současností.

Nicméně i přes tyto mušky jsem si čtení užila a můžu Strach doporučit všem milovníkům psychothrillerů.

M100
15.02.2019 4 z 5

Napínavý, čtivý psychothriller. Doporučuji.

isobel2000
09.02.2019 5 z 5

Perfektní čtení, napínavé. Asi v první třetí třetině jsem si říkala, že to snad ne...!? Pak už musíte a chcete číst. A pak ten závěr.

maxx
09.02.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh který mě nezklamal mužů jen a jen doporučit

zuzana2599
02.02.2019 4 z 5

Strach je dobrý psychothriller. Lou se nedokáže vyrovnat se svou minulostí, kdy se stala obětí pedofila a nepřipustí, aby se to znovu opakovalo ! Čtení mě bavilo, knihu jsem si užila. Těším se na další thrillery C. L. Taylor !

Marketa1994
14.01.2019 4 z 5

Knížka je opravdu čtivá, hned od první stránky to má rychlost. Ale občas je chování hlavních postav opravdu nelogické. Každopádně určitě příběh nenudí.

Vikos
13.01.2019 5 z 5

Absolutně úžasná. C.L.Taylor umí udržet atmosféru. Všechny její knížky jsou boží.

bookcase
03.01.2019 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala, nabídla aktuální téma, dokázala popsat pocity zamilované teenagerky i zapšklé stárnoucí ženy.

Polariss
02.01.2019 4 z 5

Trošku slabší než předešlé, ale pořád jsem si čtení užil. Zajímavě zpracované charaktery, i když ne vždy jsem chování chápal. Postavy byly často nesympatické.

Ajuszka
01.01.2019 3 z 5

Já teda nevím,ale přijde mi,že se autorka s každou další knihou horší. Lež a Nehoda byly super,pak už to bylo o poznání slabší a u téhle knihy mě to začalo bavit až daleko za polovinou. Nevím nevím,jestli sáhnu po další..

buldozer5
30.12.2018 4 z 5

Jako celek je to povedený, člověk se ponoří do děje a čte a čte, aby se dozvěděl, jak to skončí a jak se všechny ty zápletky vyřeší. Když se ale zaměřím přímo na jednotlivé dějové linky, některé mi přijdou trochu nesmyslné. Proč Wendy napřed tak slepě nenáviděla Lou, když vyšlo najevo, jaký Mike byl a jak s ní zacházel? Že ve Francii napadl člověka a Lou ubližoval? To za celé ty roky nedokázala uvažovat racionálně?
I jednání Lou mi v některých částech v přítomnosti připadalo přitažené za vlasy, ale nad tím se dá ještě přivřít oko.
Jinak jde o zajímavý nápad, čtení mě bavilo a zvědavost mě donutila si přečíst knihu opravdu rychle. Takže za mě určitě doporučuju, jednu hvězdičku ale ubírám za ty pasáže, které mi připadaly trochu nelogické.

jahlina
29.12.2018 4 z 5

Moje první knížka od této autorky. Čtivě napsáno. Dle názvu jsem ale čekala, že se budu bát. To se však nestalo. Jde tu pravděpodobně o strach, který ovlivňuje racionální uvažování všech tří hrdinek románu. Strach z pomsty, strach z toho být sám a neoblíben, strach z odhalení.... Docela dobrý ten závěr... Určitě bych si ráda přečetla od autorky něco dalšího, protože jsem na ni slyšela velkou chválu... Tahle knížka byla dobrá, ale určitě ne skvělá.

JustWomen
28.12.2018 2 z 5

V hlavní roli tři ženy jednoho muže, tři generace žen, všechny nesympatické. Trochu slátanina, thriller to není.

Mashiiro
22.12.2018 3 z 5

Průměr.
Na základě obalu jsem čekala něco jiného. Rada bych si přečetla něco syrového na tuto tématiku. Těšila jsem se na to, ale přijde mi, že většina chování v knize jsou nelogické.
SPOILER
Proč sakra Mike posílal svoji bývalou ženu k němu domů? Stačilo ji poslat pro štípačky, telefon by si vyřídil sám. Kdyby ji tam neposlal a ona se tak nedostala k hlavnímu důkazu, vše by skončilo jinak.

Od této autorky už si asi nic nepřečtu. Plácá páté přes deváté.

rode
05.12.2018 5 z 5

Naprostá bomba! Autorka naprosto profesionálně napsala chování postav a to myslím tak, že když psala z pohledu třináctileté dívky, čtenář to cítí, když čtete pohled Lou, které je 31, poznáte to, ale poznáte i to, že toho má hodně za sebou. Téma knihy je v dnešní době málo prezentované, ale je důležité na něj upozorňovat.
Kniha je rozhodně naprosto skvělá, přečteno za dva dny, protože se prostě nemůžete odtrhnout a já jen doufám, že autorka už má další triumf v rukávu!

snoopylady
05.12.2018 5 z 5

Tato autorka už je pro mě sázka na jistotu. Její knihy jsou velmi čtivé, napínavé a jsou nich pěkně vykreslené postavy.
Ani v tomto případě jsem nebyla zklamaná. Napínavé od první stránky. Autorka se v této knize dotýká aktuálního tématu - pedofilie.