Vladísek Vladísek komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh tří žen, tří generací, vyprávěný Aněžkou, nejmladší z nich. Po Haně, která se mi jako kniha opravdu velmi líbila, je tady opět další dílo autorky, které za přečtení určitě stojí. Každá z těchto žen žila v nelehké době, každá prožívala své osobní ztráty a bolesti. Ačkoliv jim osud leckdy nepřál, přesto si dokázaly poradit, jít dál a žít relativně šťastně. Doporučuji.

05.05.2019 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tohle čtení bych zařadila přesně mezi ty knihy, které, použiji - li stokrát otřepanou frázi, čtenáře neurazí, ale ani nenadchnou. Začátek se vyvíjel opravdu slibně, jenže pak se něco změnilo a kniha ustrnula, napětí by se určitě krájet nedalo a pachatel pro mě rozhodně překvapením nebyl. A to je asi kámen úrazu. Postrádala jsem šokující konec. 3 hvězdičky dávám za sympatické vyšetřovatele, ale obávám se, že za půl roku už v paměti budu děj těžko dolovat.

28.04.2019 3 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Příběhy z 2. světové války čtu ráda a baví mě. U této knihy se nadšení z četby zhruba do poloviny děje nějak nedostavilo, avšak poté přišel zlom a příběh se takříkajíc "rozjel" a moje počáteční skepse pominula. Takže suma sumárum, vlastně mě to nakonec bavilo a jsem ráda, že jsem knihu dočetla a něco nového z historie se tímto dozvěděla.

15.04.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak já se teď asi budu vymykat, ale mně se tahle kniha prostě četla dobře a nechtělo se mi od ní ani odcházet a držela mě v napětí po celou dobu. Ačkoliv podobných knih a filmů na toto téma je opravdu plno (jeden obyčejný osamělý a znevýhodněný hrdina či hrdinka proti agresivnímu zlu) a dalo by se tedy říci, že jedno kopíruje druhé, i tak mě to bavilo a ráda jsem se nechala vtáhnout do děje v jedné mrazivé noci po bok nebojácné Darby. Kniha má čtenáře zaujmout a bavit, a to z mého pohledu u mě tahle splnila. A o to jde především.

17.03.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Z mého pohledu se jedná o knihu se zajímavým námětem, která určitě nenudí. Tempo je svižné, hlavní hrdina sympaťák a jeho zarputilost, se kterou se pouští do odhalování dávných i čerstvých zločinů je prostě nezlomná. Uznávám, že v některých situacích by již běžný člověk s tolika zraněními zřejmě ležel na JIP, ale Theo prostě obstál a dohrál tuhle zvrácenou zabijákovu hru až do konce.

12.03.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Příběh, který se dostane čtenáři pod kůži - to přesně je Osvětimská knihovnice. Kniha, kterou jsem dnes dočetla a dozajista ji budu mít ještě dlouho v hlavě. Krutá doba, bezmoc, strach, bolest, všudypřítomný hlad a smrt, to všechno a mnohem více je popsáno v tomto příběhu, ze kterého mrazí. Bohužel, toto všechno se opravdu dělo, příběh má reálný základ. Osvětim je místem, na kterém by se nechtěl ocitnout nikdo z nás. Knihu doporučuji. Její první půlku bych hodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale druhá polovina mě přesvědčila, že nejvyšší hodnocení si zaslouží. Nešla odložit až do poslední stránky.

13.02.2019 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Můj pocit z knihy? Šokující thriller to pro mě zase až tak nebyl. Patrně z toho důvodu, že s podobnými díly se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Nicméně i tak se mi kniha nečetla špatně. Hlavní postavy, a to bez rozdílu, na mě působily nesympatickým dojmem. Děj byl vcelku předvídatelný, Stephanie a její přihlouplé blogy o ničem mě neskutečně iritovaly. Každopádně, kniha čerpá z námětu, který tu už tisíckrát byl, pouze s menšími obměnami, takže čtenář chtě nechtě musí srovnávat. Já srovnávat nebudu a budu-li na knihu pohlížet jako na téma pro mě zcela neotřelé, dávám čtyři *.

06.02.2019 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Jepice je kniha, kterou, bohužel, musím zařadit mezi příběhy pro mě absolutně nezáživné. Jistě se v knize najdou i napínavá místa a šokující odhalení, já jsem však při čtení myslela jen na to, když už bude konec. Tři hvězdičky dávám za sympatického Charlieho a jeho div ne nadpozemské schopnosti a myšlení, výš už však nepůjdu. Pro mě trochu zklamání...

03.02.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Skvělé, a to bez debaty. Opět povedený thriller, který čtenáře holdujícího tomuto žánru přilepí do křesla a nepustí dokud nedočte. Bravurně namíchaný koktejl napětí, akce, brutality, trochu toho psycha... prostě duo Hunter a Garcia jak má být!

11.01.2019 5 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Na tuto knihu jsem se těšila, bezesporu čtivá je, ale k udělení pěti hvězdiček mi v příběhu cosi chybělo. Ten sám o sobě je akční, ale žádný překvapivý zvrat se z mého pohledu nekonal. Své čtenáře si kniha jistojistě najde a vyznavači akčního žánru zklamaní určitě nebudou.

29.12.2018 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat uživateli klokan.1905 za tip na čtení série s Robertem Hunterem. Skvělá volba. Tyhle knihy mě prostě baví, u žádné z nich jsem zatím nelitovala času, který jsem jim věnovala. Pravda, trochu krvavější čtení, ale zase na druhou stranu, komu to vadí, číst nemusí... Asi jsem zvrhlá, ale příběh od příběhu, je pro mě stále lákavější, ačkoliv čtenář už ví, co tak zhruba může očekávat. A sem ty potoky krve prostě patří, jinak by to nebylo ono. Těším se na další knihu. Slabším povahám nedoporučuji, ostatním "Jo, jděte do toho. Hunter a Garcia vás rozhodně nudit nebudou. " :)

02.12.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Budu stručná: až na některá jména, která se mi občas pletla, je tahle kniha fajn počtení. Vše podstatné již bylo v komentářích zmíněno. Doporučuji přečíst.

21.11.2018 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jsem nadšená! Kniha nepostrádala z mého pohledu nic, co má správný thriller mít. Závěr překvapivý, pachatel mě sice napadl někdy v polovině, pak byl mnou jaksi upozaděn, ale konec jsem i tak vnímala určitě jako napínavý.

08.11.2018 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jedna z nejhezčích knih mého dětství, kterou jsem v 80. letech doslova milovala. Přečetla jsem ji poctivě od první do poslední stránky snad 100x, moc se mi líbily ilustrace, které knížku provází. Díky téhle knize byl pro mě dějepis zajímavější a různá data a události mi lépe utkvěly v paměti. Kniha mi zmizela z knihovny, nicméně po tomto zjištění jsem nelenila a koupila si ji nedávno znovu. Sice nemá to kouzlo ohmataných stránek, nicméně nadšení z pojetí historie touto formou u mě trvá a já mohu jen doufat, že stejné pocity bude mít i nejmladší dcera, až se jí tahle překrásná kniha dostane do rukou.

05.10.2018 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Taková skvadra cvoků se tedy jen tak nevidí. Nejnormálnější na celém příběhu byli snad jen ti dva kocouři:) Ale vážně... Kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, kolik thrillerů jsem již přečetla, bylo mi jasné, že nic nebude tak, jak se zdá. Konec mi však přišel jaksi uspěchaný, jako by autorka najednou chtěla příběh ukončit a čtenáře co nejvíce šokovat. Můj názor...

05.10.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opět čtení, které mě bavilo. Jen s porovnáním s předešlými příběhy série, které jsem četla, o malinko slabší. Možná je to tím, že když jsem s tímhle klaďasem Robertem začínala, byl pro mě autorův styl psaní neznámý a teď tak trochu vím, co od děje čekat. Nicméně pachatele jsem neodhalila, protože tak bryskní úsudek jako Robert prostě nemám :).

25.09.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po Návratu z pekla a Haně další kniha na téma války, která mě totálně pohltila. Příběh tak silný, že se snad ani nechce věřit, co všechno lidé v koncentračních táborech museli dennodenně zažívat za hrůzy. Stále se utvrzuji v tom, že dnešní děti školou povinné by měly tyto a jiné podobné knihy číst v rámci školní povinné četby. Knihu jednoznačně doporučuji!

17.09.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Čtivá kniha s překvapivým koncem, ačkoliv z jemných náznaků lze dovodit, co nebo kdo za vším stojí.

10.09.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Moje druhé setkání s Robertem Hunterem a opět nemám slov. Tohle je prostě chlap, který ztělesňuje snad všechny klady, na které jen člověk může pomyslet. Chlap, kterého si chtě nechtě musíte oblíbit. Kniha byla opět napínavá od samého začátku, takový seznam zvráceností by snad normálního člověka nemohl vůbec napadnout. Pokud je tohle podle skutečnosti, pak můžeme jako čtenáři být rádi, že se vše odehrávalo až v daleké Americe. No, hodnotím opět vysoko a těším se na další knihu, o kterou, jen co to půjde, opět rozšířím řady své knihovny!

29.07.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jednu knihu už jsem od této autorky četla a po pravdě - moc mě tenkrát nenadchla. Nicméně jsem si řekla, že to zkusím znovu a přečtu si i tento příběh. Námět této knihy nebyl ničím novým, určitě jsem už něco podobného viděla zfilmovaného či četla (nemám na mysli zrovna Zmizelou). Jenže tady v tomto případě to jaksi drhlo. Nemohla jsem se začíst, neměla jsem čtecí "absťák", pokud jsem se ke čtení třeba den či dva nedostala. Vadil mi přítomný čas, kterým je kniha psána. Na tento styl jsem si zvykla až 20 stran před koncem (dost pozdě, vím...). Nicméně, pokud si čtenář knihu přečte, nic tím neztratí, ale žádný velký trhák to také není. Myslím, že hodnocení v počtu 3 * je adekvátní.

04.07.2018 3 z 5