Se mnou jsi v bezpečí

Se mnou jsi v bezpečí

PŘED TŘINÁCTI LETY NĚKDO ANNĚ OŠKLIVĚ UBLÍŽIL. TEĎ SE MŮŽE KONEČNĚ POMSTÍT… Anna žije osamělý život. Přátelí se jen se svou sousedkou a její jedinou útěchou jsou řád a stereotyp. Lidi si striktně drží od těla – ví, kolik škody mohou napáchat. Jednoho dne je svědkem dopravní nehody a v řidičce, která ji zavinila, poznává Carlu. To ona jí kdysi zničila život. Nyní má šanci srovnat účty, ale svou pomstu musí pečlivě naplánovat. Ze všeho nejdřív se rozhodne vetřít do přízně Liamovi, muži, který byl při nehodě zraněn. Také musí sledovat průběh policejního vyšetřování. A hlavně – nesmí dopustit, aby jí Carla znovu zmizela z dohledu. Zatímco se Annina posedlost Carlou stupňuje, vyplouvají na povrch i její vlastní tajemství. Je ale Carla opravdu tak nebezpečná, nebo by se Anna měla bát spíše někoho, kdo je jí mnohem blíž? Se mnou jsi v bezpečí je podmanivý psychologický thriller, který vás chytne a nepustí. Pokud se vám líbily knihy Dívka ve vlaku a Zmizelá, neměli byste tento román minout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372410/se-mnou-jsi-v-bezpeci-zNZ-372410.jpg 466

Safe With Me (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Lemurka
předevčírem

Kniha nebyla špatná, jen místy zbytečně natahovaná. Všichni byli divní.

Zlatinka.Emilly

Moc jsem neporozuměla konci knihy. Liam funguje, v určitých aspektech až moc přemoudřele, v závěru příběhu je labilní. Proč? Dále jsem nepochopila ty vsuvky o zápachu v bytě. To bylo zcela zbytečné, si myslím. Vůbec to do příběhu nepasovalo. Mělo to zvýšit napětí? Prostě nechápu. Postava Anny, která se vyznačovala jako zodpovědná a spolehlivá, pošramotí pověst Královské pošty. Stačilo přece, aby Anna zásilky roznesla po pracovní době, aniž by si nárokovala přesčasy, ne? Vždyť tvrdila, jak jí na lidech ze svého doručovacího okruhu záleží, jak jim dávala mnohem víc než jen dopisy do schránky. Vlastní soukromý život neměla, tak ta hoďka dvě by jí nezdržely a ona mohla stát ve své funkci jako ta zodpovědná a spolehlivá. Nevím, jestli bych si chtěla přečíst od této spisovatelky další knihu.

Reniee

Tak to byl opravdu zvláštní psychothriller. Hlavní postava úděsná a postupem při čtení mi tam už připadal šílený každý. Ke konci jsem také nezvládala knihu odložit, bylo to napínavé, i když to všechno rozuzlení bylo takové moc nahňácané na sobě. Poslední stránky mě dostaly nejvíc. Bylo to celé takové zvláštní, a určitě doporučuji ke čtení ;-)

ArwenAragorn

Tak tohle bylo dobrý psycho! Čtivý thriller, v závěru už se nedal odložit. Bavilo mě, že tady nebyl skoro nikdo normální a Annu jsem těžce nesnášela.
Já knížku doporučuji, mně se líbila.

JustWomen

Celou knihu jsem čekala úžasný konec, kdy ty se ty nudné děje propojí a všechno do sebe skvěle zapadne, ale nic z toho se nekonalo. Bylo to divné, Anna vyšinutá, závěr odbytý, čekala jsem mnohem víc.

Hendrychova.K

I když mě Anna už od začátku neskutečně sr..(štvala), tak se mi kniha hodně líbila. A určitě předčí mnoho všemi propagovaných thrillerů. Kam se hrabe Dívka ve vlaku a jim podobné.

kate333

Každou stránkou jsem si přála, aby byl už konec...myslím si, že kdyby existoval žebříček nejhorších hl. hrdinů, že by Anna určitě zabodovala na předních příčkách....

Blaufik

V poslední době ráda "jedu" na vlně thrillerů a tak jsem se těšila i na tento. Celkem mě mrzí, že jsem knihu nepostřehla u více čtenářů, jak to bývá u jiných, provalených, kousků, protože si myslím, že by si tato kniha rozhodně zasloužila více pozornosti a rozhodně by po ní měli sáhnout všichni milovníci psychologických thrillerů, čeká na vás báječné počtení od kterého se nebudete moci odtrhnout.

MartinaF

Nevím, nějak jsem se s knihou nedokázala sžít. Celou knihu jsem měla pocit, že je to jeden velký blázinec. Očekávala jsem od knihy mnohem více. Přišlo mi, že některé skutečnosti byly řečeny tak rychle, že jste neměli čas se ani nad tím pozastavit. Nebyl špatná, určitě si své čtenáře najde, ale mně moc nesedla.

mikika

chtěla jsem se vyhnout nesympatické postavě v Poslední paní Parrishové, a sáhla jsem po Ještě nesympatičtější... vyměnit ambiciozní mrchu za vyšinutou bláznivku se povede málokomu. jako celek dobré, ale Žena v okně aspoň byla sebekritická a vtipná.

Ankavi

Velmi dobrý, nikoli však vynikající psychothriller. Od počátku víte, že chování mnohých hrdinů tohoto příběhu zkrátka není normální. JSOU to "magoři". Postupně poodhalujete děsivé stíny minulosti, které se táhnou jako nit hlavním příběhem a začnou se ještě více rozvíjet. Na konci víte, že co se zpočátku zdálo, není úplně tak, ale že bych se nemohla odthrnout - to zase taky ne. Proto ubírám jednu hvězdičku a jako celek doporučuji.

myshak

Tuto knihu jsem si koupila na základě pochvalných recenzí zde. Jsem v půlce knihy a nemůžu se začíst. Všechno se zbytečně táhne a nic se neděje. První část knihy je pořád o tom samém dokola... Nějak mě to nechytá...

Jana77

Opravdu psychothriller se vším všudy! Výborné!

kneprulka

Není jednoduché napsat dobrý psychologický thriller. Paní spisovatelce se to skoro podařilo. Proč skoro? Chybělo mi v knize pár stran jak dopadlo vyšetřování nehody a jestli byla Amanda obviněna či jak. V části rozuzlení mi trochu neseděla lichva, páč ..., a i Anna na můj vkus byla moc vlezlá, kór když žila osamělým životem, ale asi jak jde o chlapa, jde vše stranou. Ale nic se nemění na tom, že kniha byla při čtení ponurá a po odložení se člověk cítí sám. Rozhodně stojí za přečtení. Už se těším na další knihu.

trudoš

V tomhle příběhu není nikdo normální, což je na něm také to nejkouzelnější. Přitom Kim Slaterová nehraje žádnou schovávačku, ve které by se až na konci ukázalo, jak se věci mají. Brzy pochopíte, že úhel pohledu mění skutečnosti a co je pro jednoho černá, může pro druhého být klidně růžová. Čtenářovy sympatie tak přeskakují z jednoho blázna na druhého, přičemž závěrečná konfrontace málem zavání až komedií, kdyby celá situace nebyla tolik děsivá. Kombinace gradujícího napětí a krátkých kapitol přitom mimoděk vytváří hutnou atmosféru nedůvěry, pro kterou nejde román odložit, dokud se celá ta patálie nevyřeší. Tuhle bych možná vyhodil zbytečnou scénku, támhle zas přebytečnou figuru, ale jinak spokojenost.
Tím nejzajímavějším pro mě ovšem zůstává „jednokapitolák“ Colin Freckleton, vyšetřovatel pošty Jejího Veličenstva královny. Originální postava jako stvořená pro samostatnou knihu, ve kterém by odhalovat další případy nehorázných ničitelů listovních zásilek. Británii prostě nelze nemilovat.

Kamienkova33

Často v knihách nájdeme postavy, ktoré nám nie su sympaticke. Ale v tejto knihe... hlavná hrdinka Anne je jednoducho kráľovná týchto postáv :) Miestami nebudete veriť, že naozaj môže tak uvažovať, tak konať alebo hovoriť. Z druhej strany - aj vďaka tomu na tento román nezabudnem.
Po nehode, ktorá spustí u Anne, Liama a Carly množstvo nepeknych udalosti, sa začíname vzivat do života Anne. Pracuje pre postu, avšak svoju prácu nezvláda a okrem starej pani zo susedstva nemá vôbec nikoho. Jej rodinu postihla pred 13 rokmi tragédia, ktorú dáva za vinu Carle a robí všetko pre to, aby ju od Liama, ktorého zrazila, vzdialila. A tým myslím naozaj všetko...
Je zaujímavé, ako nás autorka berie doslova dovnútra chorej hlavy, myslím, že čitateľovi je hneď jasné, kto je tu mimo. Ale... Samozrejme veci nie su úplne také, ako sa nám zdajú, ale podla mňa je v tejto knihe dávka napätia, aj keď záver ma až tak nedostal. V zásade sa mi to aj tak páčilo :)