Se mnou jsi v bezpečí

od:

Se mnou jsi v bezpečí

PŘED TŘINÁCTI LETY NĚKDO ANNĚ OŠKLIVĚ UBLÍŽIL. TEĎ SE MŮŽE KONEČNĚ POMSTÍT… Anna žije osamělý život. Přátelí se jen se svou sousedkou a její jedinou útěchou jsou řád a stereotyp. Lidi si striktně drží od těla – ví, kolik škody mohou napáchat. Jednoho dne je svědkem dopravní nehody a v řidičce, která ji zavinila, poznává Carlu. To ona jí kdysi zničila život. Nyní má šanci srovnat účty, ale svou pomstu musí pečlivě naplánovat. Ze všeho nejdřív se rozhodne vetřít do přízně Liamovi, muži, který byl při nehodě zraněn. Také musí sledovat průběh policejního vyšetřování. A hlavně – nesmí dopustit, aby jí Carla znovu zmizela z dohledu. Zatímco se Annina posedlost Carlou stupňuje, vyplouvají na povrch i její vlastní tajemství. Je ale Carla opravdu tak nebezpečná, nebo by se Anna měla bát spíše někoho, kdo je jí mnohem blíž? Se mnou jsi v bezpečí je podmanivý psychologický thriller, který vás chytne a nepustí. Pokud se vám líbily knihy Dívka ve vlaku a Zmizelá, neměli byste tento román minout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372410/se-mnou-jsi-v-bezpeci-zNZ-372410.jpg 4.416
Originální název:

Safe With Me (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
kneprulka
14. dubna

Není jednoduché napsat dobrý psychologický thriller. Paní spisovatelce se to skoro podařilo. Proč skoro? Chybělo mi v knize pár stran jak dopadlo vyšetřování nehody a jestli byla Amanda obviněna či jak. V části rozuzlení mi trochu neseděla lichva, páč ..., a i Anna na můj vkus byla moc vlezlá, kór když žila osamělým životem, ale asi jak jde o chlapa, jde vše stranou. Ale nic se nemění na tom, že kniha byla při čtení ponurá a po odložení se člověk cítí sám. Rozhodně stojí za přečtení. Už se těším na další knihu.

trudoš
13. dubna

V tomhle příběhu není nikdo normální, což je na něm také to nejkouzelnější. Přitom Kim Slaterová nehraje žádnou schovávačku, ve které by se až na konci ukázalo, jak se věci mají. Brzy pochopíte, že úhel pohledu mění skutečnosti a co je pro jednoho černá, může pro druhého být klidně růžová. Čtenářovy sympatie tak přeskakují z jednoho blázna na druhého, přičemž závěrečná konfrontace málem zavání až komedií, kdyby celá situace nebyla tolik děsivá. Kombinace gradujícího napětí a krátkých kapitol přitom mimoděk vytváří hutnou atmosféru nedůvěry, pro kterou nejde román odložit, dokud se celá ta patálie nevyřeší. Tuhle bych možná vyhodil zbytečnou scénku, támhle zas přebytečnou figuru, ale jinak spokojenost.
Tím nejzajímavějším pro mě ovšem zůstává „jednokapitolák“ Colin Freckleton, vyšetřovatel pošty Jejího Veličenstva královny. Originální postava jako stvořená pro samostatnou knihu, ve kterém by odhalovat další případy nehorázných ničitelů listovních zásilek. Británii prostě nelze nemilovat.

Kamienkova33
04. dubna

Často v knihách nájdeme postavy, ktoré nám nie su sympaticke. Ale v tejto knihe... hlavná hrdinka Anne je jednoducho kráľovná týchto postáv :) Miestami nebudete veriť, že naozaj môže tak uvažovať, tak konať alebo hovoriť. Z druhej strany - aj vďaka tomu na tento román nezabudnem.
Po nehode, ktorá spustí u Anne, Liama a Carly množstvo nepeknych udalosti, sa začíname vzivat do života Anne. Pracuje pre postu, avšak svoju prácu nezvláda a okrem starej pani zo susedstva nemá vôbec nikoho. Jej rodinu postihla pred 13 rokmi tragédia, ktorú dáva za vinu Carle a robí všetko pre to, aby ju od Liama, ktorého zrazila, vzdialila. A tým myslím naozaj všetko...
Je zaujímavé, ako nás autorka berie doslova dovnútra chorej hlavy, myslím, že čitateľovi je hneď jasné, kto je tu mimo. Ale... Samozrejme veci nie su úplne také, ako sa nám zdajú, ale podla mňa je v tejto knihe dávka napätia, aj keď záver ma až tak nedostal. V zásade sa mi to aj tak páčilo :)


Autor knihy

K. L. Slater

K. L. Slater
anglická

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených13x
v Doporučených5x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst208x
v Chci si koupit73x