Vladísek Vladísek komentáře u knih

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Nechci knihu úplně zatracovat a znevažovat, ale mě tedy nijak zvlášť nechytla. Nic závratného jsem na ní neshledala, naopak, vulgarismy na mě působily rušivě a vadily mi poměrně hodně. Hlavní postavy se chovaly jako zamrzlé puberťačky, jejich starosti a problémy převážně na milostném poli mi připadaly jak obšlehnuté z devadesátkového Bravíčka. Ač mi bylo jasné, že patrně nepůjde o nijak náročnou literaturu, tahle kniha u mě nijak extra nezabodovala.

15.03.2021 3 z 5

To To Stephen King

Tak jsem TO dočetla. Moje prvotní nadšení se ale záhy (no, záhy..., asi po třech týdnech čtení, protože u tak obsáhlé knihy se "záhy" rozloží na dny :)) změnilo na pouhé čtení bez nějakého těšení se na děj. Tlusté knihy mi nevadí, naopak, ale tady jsem se vyloženě trápila. Ze začátku nadupané atmosférou, strachem a já nevím čím vším, jak TO jen pan King umí, ale ten konec??! Nevím, ale mojí srdeční záležitostí se tahle kniha na 100 % nestane. Vracet se k ní nebudu, doporučovat na potkání také ne. Napsat nelíbilo by bylo silné slovo. Ale já TO přesto napíšu, avšak s mírným upřesněním: asi tak od půlky nelíbilo.

20.02.2021 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje pocity při čtení tohoto Kinga? Jednoduše - nepříjemné. Čímž nechci říci, že se mi kniha nelíbila. Naopak! Spíše jsem měla takový divný pocit po celou dobu čtení a moc jsem si přála, aby tahle rodinka byla všeho špatného ušetřena. Pasáž s malým synem mě opravdu zasáhla a bylo mi jasné, že u Kinga s nějakým happy endem není radno počítat.

23.12.2020 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Složité, zdlouhavé, pro mě absolutně nezáživné a zamotané. Měla jsem několikrát nutkání knihu odložit, ale protože tohle prostě nedělám, tak jsem ji přeci jen dočetla. Autorovi se tímto omlouvám, ale kniha mi prostě nesedla. Dvě hvězdičky dávám pouze za originální nápad na námět. Jinak, bohužel... Nelíbilo.

12.12.2020 2 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Kniha asi celkově špatná není, ale mně prostě nesedla. Vanessa mě nebetyčně štvala. Ze začátku svojí naivitou, později hloupostí, když si nechtěla připustit pravdu o Straneovi. Ten věděl, jak na to. Nahlíženo optikou dospělého, choval se tento "pan profesor" opravdu nestandardně. Nechutný manipulátor a predátor, který poznamenal svoji studentku na celý život a dle mého názoru jí ho také totálně zničil. Věřím však, že i takovéto situace se stávají. Knihu hodnotím 3*. Ne, že by nebyla čtivá, jen se mi prostě nezavrtala dostatečně tzv. pod kůži.

02.12.2020 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Jedním slovem - perfektní. Kniha mě doslova vcucla do děje hned od první stránky a vyplivla na samém konci téhle turbulentní jízdy. Hlavní hrdinka je sympatická holka, se kterou se život rozhodně nemazlí. Ačkoliv jsem v New Yorku nikdy nebyla, při čtení jsem měla vážně pocit, že stojím na Manhattanu u vchodu do tohoto domu. Tak reálně na mě příběh působil. Hodně mě tohle čtení bavilo a vás, kteří tyhle příběhy prostě "můžete", bude jistě také :)

20.11.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Tato "Kingovka" se mi líbila, od začátku až cca do poloviny knihy byl děj perfektní, propracovaný, skoro depresivní. Konec už mě tolik nebavil. Nicméně, zklamaná se určitě necítím.

13.11.2020 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Pro mě byla kniha docela zklamáním, a to jsem se na ni tolik těšila :( Příběh nebyl nijak extra propracován, postrádá nápaditost, pachatele jsem neměla problém odhalit prakticky hned a motiv? Ten je také k rozluštění de facto hned ze startu. Trošku mi to připomínalo čtení ze série Stopy hrůzy jako kdysi v devadesátkách. Jenže i ty byly lepší.

04.11.2020 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Kniha byla perfektní. O chlup (možná o dva či tři chlupy) lepší než Dětské zoubky. Tohle dítě byl hotový Satan, z kterého v určitých momentech běhal mráz po zádech. Doma bych ho nesnesla. Takže bohudík, že si žije svůj život v knize;). Postavy mi byly vesměs sympatické, jen Christopher mohl trochu ubrat s tou náklonností k cizímu dítěti a více naslouchat a věřit své ženě. Hodnotím 5*.

30.10.2020 5 z 5

Krvavý pomaranč Krvavý pomaranč Harriet Tyce

Ačkoliv jsem si knihu pořídila spíše z důvodu, že byla v akci a zaujala mě její obálka, musím přiznat, že příběh se mi libil a celkově knihu hodnotím jako velmi povedenou. Alison jsem fandila a tiše doufala, že se vzchopí a dokáže, že není vše ztraceno. Konec mě dokonale uzemnil. Takový jsem nečekala. Doporučuji.

27.10.2020 5 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Ač se jedná o téma zcela jistě bolestné, kniha se mi líbila. Děj ubíhal jako cesta v rozjetém pendolinu. Příběh lidí, se kterými si osud nehezky a krutě pohrál, byl opravdu silný. Chtít, aby k podobným situacím ve světě nedocházelo, je asi mým zbožným přáním, nicméně bylo by fajn, kdybychom o takových příbězích nemuseli nikdy v novinách číst a podobné hrůzy nemuseli sledovat v televizi. Prostě, aby se to nedělo. A když už, tak jen na papíře a v mysli autora.

09.10.2020 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Neurazí, nenadchne. Sympatičtí hlavní hrdinové však dle mého názoru nedokázali zachránit příběh od jakési rozvláčnosti, postrádala jsem napětí. Škoda.

07.10.2020 3 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Začátek knihy byl opravdu super. Rozjezd výborný, rychlý, žádné hluché místo. Jenže vysoká laťka se bohužel dlouho neudržela, což si myslím, že je škoda. Něco tomu chybělo, něco, co čtenáře něčím překvapí. Škoda. Když už mě autorka ze startu "namlsala", čekala jsem větší jízdu.

28.09.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Já jsem s knihou spokojená. Znám sice "mrazivější" thrillery, ale tento špatný nebyl. Konec byl zajímavý, jen mě trochu zmátlo chybné oslovení v jedné z kapitol. Kdo dočte do konce, pochopí ;)

06.09.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Povedený příběh, hlavní hrdinka sympatická - to je moje stručné shrnutí této knížky, po které jsem v knihkupectví sáhla, protože mě zaujala anotace. Rozhodně nelituji a doporučuji všem, kteří si rádi přečtou a okusí trochu toho napětí a tápání.

26.08.2020 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Super příběh, nemám, co bych vytkla. Určitě chválím zajímavý nápad autorky a nečekané rozuzlení.

04.08.2020 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Perfektní, knize není co vytknout. Příběh plyne svižným tempem, zápletka zajímavá, vyšetřovatelé sympatičtí.

15.07.2020 5 z 5

Blízká setkání se smrtí Blízká setkání se smrtí Petr Hubený

Váhala jsem, zda hodnotit celou knihu třemi nebo čtyřmi *, nakonec mě poslední příběh přesvědčil dát čtyři. Příběhy byly zajímavé, jejich námět určitě neotřelý, avšak - dle mého názoru, který nikomu nevnucuji - byly dialogy postav v jednotlivých povídkách dost kostrbaté, méně uvěřitelné, což mi vadilo a vlastně jen z tohoto důvodu jsem se přiklonila k nižšímu hodnocení.

10.06.2020 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Prakticky každá postava této knihy mohla být pachatelem. Několik posledních stran opravdu stálo za to, při jejich čtení mě napadalo jediné: Ale jó, ale né... :) Vsadím se, že většina, co knihu četla, podezírala bez výjimky všechny zúčastněné. Ano, mně se to líbilo a bavilo. 5* dávám za udržení napětí. Jen to klišé se zaláskovaným detektivem nemuselo býti, na můj vkus trapné až rušivé.

04.06.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Příběh byl napínavý, jen jsem trochu zpočátku tápala v tom množství jmen vyšetřovatelů, což přisuzuji tomu, že se jedná o první knihu ze série, kterou jsem od této autorky četla. To však hodlám napravit a přečtu si i další. Knihu hodnotím 5*, nepostrádala napětí a myslím, že milovníci thrillerů si přijdou na své. Jen ty dětské oběti, ty moc nedávám... :(

24.05.2020 5 z 5