Jednosměrná jízdenka

Jednosměrná jízdenka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385956/bmid_jednosmerna-jizdenka-7a6-385956.jpg 4 69 22

Když novinářka a cestovatelka Lee Smithová dostane esemesku „Někdo se mě pokusil zabít,“ nejprve si myslí, že si její nejlepší kamarád Jack Hughes jen stěžuje na někoho, kdo ho předjel v autě. Jenomže ono ho to auto nepředjelo, ale srazilo, Jack skončil s vykloubeným ramenem a několika zlomeninami v nemocnici a je si jist, že ten útok souvisí se záhadnou smrtí mladé dívky na berkshirské internátní škole. Jack, protože je jejím sponzorem a členem správní rady, chtěl nešťastnou událost prošetřit a o to teď také požádá Lee. Té se do celé věci vůbec nechce.Na oné škole se sice s Jackem potkali, nevzpomíná však na období studií vůbec ráda, protože byla obětí šikany. A mrtvá dívka je navíc dcerou její úhlavní trýznitelky. Jenomže nejlepší kamarádi se neodmítají…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

One Way Ticket , 2017

cjucka
30.06.2023 1 z 5

Před dvěma dny jsem dočetla tuhle knížku a za mě fakt zklamání. Hodnocení na Databázi knih 72%, ale pro mě to bylo neuvěřitelné trápení. Milion postav, ve kterých jsem se ztrácela, hlavní hrdinové nic moc, vůbec na mě nezapůsobili a nedokázala jsem si je oblíbit a celé to na mě moc nezapůsobilo. Zápletka byla zajímavá, ale něco mi tam bohužel chybělo.

čef
14.01.2023 5 z 5

Živé vyprávění mladé ženy, která se infiltruje do své bývalé školy, aby vyšetřila smrt jedné z žákyň. Dočká se mnohých překvapení ve škole i ve svém soukromém životě. Není to sice žádná super hustá literatura, ale příjemné čtení jistě.

maličkán
01.04.2022 2 z 5

Tato kniha mě zklamala. Téma dobré, ale nevyhoval mi styl, nudné, žádné napětí, sice jsem dočetla, ale dalo mi to zabrat.

soukroma
10.03.2022 3 z 5

Moc nepotěšilo: plno klišé a ohraných témat (internátní škola, studenti a studentky, šikana, bohaté a neklidné, bohatí a krásní a pak outsideři, rodiče, správní rada, učitelé), dlouho téměř nezáživné a pomalé, napínavější až v závěru.
Vidím, že je to první díl série, ale mně celou dobu připadalo, že jsem někde uprostřed příběhu těch dvou, že proto mi autorka spoustu věcí neříká, že je mám snad už vědět. A to mi velmi vadilo, jak se zbytečně zvolna a neúplně představovali hlavní hrdinové (ne že bych o to vlastně až tak stála - k srdci nepřirostli a jejich romantika mi neseděla) a jejich "démoni". 65%

"S každým se v životě někdo rozešel a skončilo to. Ale největší díru v srdci může nechat ten, se kterým to nikdy ani nezačalo.
...
Čas nezhojí nic. Může otupit bolest, vytvořit tlusté ošklivé jizvy, které svrbí pokaždé, když si na ně vzpomenete. A bůh vám pomoz, jestli si ty jizvy poškrábete."

petunkav
10.01.2022 2 z 5

Mé očekávání nebylo bůhví jaké. A splnilo se.
Děj nic moc, celkem nuda, dočetla jsem proto, že nemám ráda rozečtené knihy.
Možná je to jen můj osobní pocit, ale opravdu vlažné.

vlkcz
18.08.2021 4 z 5

Na detektivku dost dobré. I když ta detektivní linie se začíná výrazněji objevovat až za třetinou knihy. Do té doby je to jen seznamování s osobami a kanadskými reáliemi. Ale já to právě takhle mám rád, takže spokojenost.

cukrovka
17.08.2021 3 z 5

Začátek byl rozvláčný a nudný. S přibývajícími stránkami se příběh trochu rozběhl, ale nic strhujícího nepřišlo.

LP113
28.07.2021 3 z 5

Nic moc jsem od toho nečekala, knihu jsem dostala k narozeninám. Ale mile mě překvapila, dobře se to četlo. Jediné co mi vadilo a proto jen 3 *, tak teda konec. Spoustu věcí nebylo jako že dořešeno. Ano souvislosti si člověk spojí, ale přesný záměr bych bývala chtěla mít trochu podrobněji rozebraný. Nicméně knihu doporučuji.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Na debut velmi podarené, teším sa na ďalšiu tvorbu.

Leona333
15.01.2021 4 z 5

Nová autorka a nová rýsující se knižní dvojice. Na prvotinu to nebylo špatné. V začátku děje trochu ostýchavé a nejisté, pak se to zlomilo a četlo se mi to dobře, až do samého závěru knihy.

romana0733
19.11.2020 odpad!

U téhle knihy jsem se vyloženě trápila. Nezáživný začátek, pořád to bylo neslané nemastné. Někdo zde psal, že se to v půlce rozjede, no mě to ani po půlce nepřišlo, že by se to rozjelo. Ani konec to nevylepšil. Naprostá ztráta času s touhle knihou.

EvaApple
20.10.2020 5 z 5

Souhlasím s názorem, že na debut je to zdařilé. Příjemný styl psaní, sice začátek rozvláčnější, ale pak to už dostalo náboj. Ve dvou třetinách jsem odhalila vraha, ale čekala jsem do konce, abych si to potvrdila. Závěr docela příjemně přehnaný.

Vladísek
07.10.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Sympatičtí hlavní hrdinové však dle mého názoru nedokázali zachránit příběh od jakési rozvláčnosti, postrádala jsem napětí. Škoda.

Pípasek
13.08.2020 5 z 5

Na to, že jde o debut, velmi zdařilé

Dominika_a
05.06.2020 5 z 5

Na to, že knihu jsem vzala " do počtu " ve výprodeji, tak mě ohromně překvapila! Styl psaní super, nechybělo napětí, hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala, a konec mě překvapil. :)

Janík511
23.03.2020 5 z 5

Paráda, takhle kniha mě opravdu moc bavila už od prvních stránek. Od knihy z výprodeje jsem nečekala žádný zázrak, ale tohle byla jedna parádní jízda od začátku do konce. Zaslouží si plný počet hvězdiček. Autorku řadím mezi svoje oblíbence. Doufám, že brzy výjde něco dalšího. Ráda bych se s dvojicí Lee a Jack ještě setkala.

jana1941
25.10.2019 4 z 5

Měla jsem problém se začíst, začátek takový nijaký, ale naštěstí to netrvalo dlouho a děj nabral spád. Celkem povedená kniha.

ivanaci
23.05.2019 3 z 5

Konec dobrý, jinak mě to přišlo moc rozvleklé

Pepina19
15.05.2019 3 z 5

Dobrý příběh, ale musím se přiznat, že jsem četla lepší.

Mandlevest
02.02.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodně v knihovně a i když jsem měla objednaných několik tutovek, půjčila jsem si i tuto knihu. Ne moc objemná, akorát do tašky, na čtení v metru cestou do práce ideální. A jak jsem ráno začala, nic moc nečekajíc, tak jsem pokračovala odpoledne doma a v noci knihu dočetla. Za mě výborně napsané, s ultra sympatickými hlavními hrdiny Lee a Jackem. Určitě si nenechám ujít další případ této nové série.

Autorovy knížky

Jay Forman