Nádech do ticha

Jeff, Caroline, Naz, Meg, Nick, Rhona, Saheel, Holly a Kulsoom. Obyvatelé svých vlastních vesmírů, které se protnou jedno páteční dopoledne v dubnu roku 2015. V 10.35 opouští manchesterské nádraží Piccadilly vlak směřující do londýnského Eustonu. Každý z cestujících nastoupil z jiného důvodu, každý spřádá jiné plány, čelí odlišným strachům, ale nikdo z nich – s jedinou výjimkou – nemá ponětí, že jejich čas se krátí. V jednom z vagonů totiž jede i rozhořčený mladík s batohem plným výbušnin a rozehrává ruskou ruletu, která po sobě může zanechat spoustu nevinných obětí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402361/nadech-do-ticha-5sV-402361.jpg 4.57
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Kalibr

The Silence Between Breaths (2016)

Kniha Nádech do ticha

Hella

Výborný psychologický thriller. Jen - já mám obrovský problém s touhle dobou a s tím co se to za zrůdnosti děje, takže mě z příběhu nepěkně mrazilo a to je důvodem mého nižšího subjektivního hodnocení.

kneslova

Tady se povedla opravdu dobrá kniha, krásně psychologicky ukázané postavy, které se jednoho dne sejdou v jednom vagonu na cestě do Londýna. U každé z nich je čtenář seznámen s nástinem života a momentálního rozpoložení při nástupu do vlaku. a pak to začne být hodně napínavé a konec se mi líbil, velmi uvěřitelné a výborné.

Dela111

Nádech do ticha je o jednom z největších problémů současnosti, o terorismu. Je to psychologické drama o bombovém útoku a jeho následcích.
Sledujeme několik vybraných cestujících vlaku z Manchesteru do Londýna, jejich myšlenky, plány, problémy, radosti. Jsou tu všechny věkové kategorie i různé povahy. Bohužel jeden z cestujících je vyšinutý džihádista s batohem plným výbušniny a obrovskou záští vůči Západu...
Příběh také zachycuje, jak těžké je pro přeživší vyrovnat se s následky útoku, jak se cítí zmrzačení nejen tělesně, ale i emocionálně. Ukazuje i bolest pozůstalých.
Kniha odráží dobu, ve které žijeme... Dávám nejvyšší hodnocení a doporučuji.

Cath Staincliffe

Cath Staincliffe