Jepice

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Ve vlastním bytě ho přepadne muž, který se vydává za policistu a dožaduje se jakýchsi tajných dat. Priest mu je ale dát nemůže, protože je nemá, a jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti. Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví bohatý a vlivný podnikatel Kenneth Ellinder, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého. Musel mladý Ellinder zemřít, protože nedokázal získat to, pro co si přišel? Priest rozplétá jednotlivé indicie a je mu stále jasnější, že klíč k vyřešení spletitého případu představují právě ona tajná data, která však nejsou nikde k nalezení. Pátrání ho postupně dovádí zpět do posledních dnů druhé světové války, kdy došlo k událostem, jejichž smrtící poselství zasahuje až do dnešních časů. Najednou začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro Priestovo pátrání důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365461/jepice-Y55-365461.jpg 4376

Charlie Priest 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Domino

The Mayfly, 2017

Kniha Jepice

GabrielaSim
11.11.2020

Zcela souhlasím se Sasenou.
Zpočátku mě kniha bavila, zdála se mi docela svěží, monology přirozené, překlad dobrý...Říkala jsem si, fajn, nový šikovný autor, toho budu ráda číst. Jenže- nebudu. Jednak už mám dost fantasmagorických krutostí a zvráceností- a tady , zejména v závěru, je to brutální. Dokonce jsem se párkrát ujišťovala, že autor není Seveřan:)

sasena
14.10.2020

No nevím, dost dlouho jsem si myslela, že je to na 5*, ale od chvíle, kdy se do vyšetřování namotala Jessica, jsem tomu přestávala věřit. Najednou měla přístup ke stejným informacím, jako advokát, který je ale vázán mlčenlivostí a tím to pro mě ztratilo věrohodnost. Navíc, velmi časté indispozice hlavního hrdiny by mu myslím nedovolily ani řídit auto, natož úspěšnou advokátní firmu a náročné vyšetřování. A ten překombinovaný závěr...takže 3* za to, že se to docela dobře četlo a zkrátilo mi pobyt v posteli v době nemoci.

Acquenta
03.10.2020

Tohle je skvost mezi thrillery. Napínavé, čtivé, a když se k tomu všemu ještě přidá jiskřící chemie mezi hrdiny, úspěch je zaručen. Těším se na dalšího Charlieho :)

konicekbily
07.09.2020

Do knihy jsem se pustil s vervou na odhalení pro mne nového spisovatele, píšícího zajímavé thrillery. Verva mi vydržela, zajímavost knihy nebyla velká. Rutinně napsaný děj se dvěma zápletkami, dobově vzdálenými, mne neuchvátil. Průměr!

Agatha84
29.07.2020

Dočteno pouze ze setrvačnosti. Další naprosto zbytečná kniha bez výraznějšího děje či zápletky a s neskutečně mdlými postavami, které jsou samozřejmě (nejlépe se svým širokým příbuzenstvem a kolegů v práci - jako vážně?) postiženi řadou psychických poruch, o kterých se autor neváhá zmiňovat nejlépe v každé kapitole (to kdybychom na to asi náhodou zapomněli).

whiolet
27.07.2020

Četlo se, to strašně snadno, a tak mi čas s Charliem uběhl celkem dost rychle.
Příběh byl zajímavý, postavy taky, jen mi trochu vadilo, že více než případu se autor zaobíral Charlieho chorobou a myšlenkami, no vlastně spíš celkově Charliem.
Jinak na prvotinu, to bylo dost slušný čtení a těším se na další díl.

LeSk
04.05.2020

Wauuuu, kniha přečtena jedním dechem a hned se s chutí pouštím do druhého dílu. Zajímavý děj, zápletka, rozuzlení. Vůbec jsem netušila, kdo v tom má prsty. Doporučuji.

josska
29.04.2020

Kniha byla zajímavá,čtivá,,minulost a současnost a rozuzlení mě bavilo,,,uvidíme co další díly prinesou,,,,,,