Jepice

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Ve vlastním bytě ho přepadne muž, který se vydává za policistu a dožaduje se jakýchsi tajných dat. Priest mu je ale dát nemůže, protože je nemá, a jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti. Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví bohatý a vlivný podnikatel Kenneth Ellinder, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého. Musel mladý Ellinder zemřít, protože nedokázal získat to, pro co si přišel? Priest rozplétá jednotlivé indicie a je mu stále jasnější, že klíč k vyřešení spletitého případu představují právě ona tajná data, která však nejsou nikde k nalezení. Pátrání ho postupně dovádí zpět do posledních dnů druhé světové války, kdy došlo k událostem, jejichž smrtící poselství zasahuje až do dnešních časů. Najednou začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro Priestovo pátrání důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365461/jepice-Y55-365461.jpg 4.1239

Charlie Priest (1.)

The Mayfly (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

silhavaemilka

Asi jsem od knihy čekala něco málo víc. Nicméně není špatná. Příjemně se čte a nápad je to zajímavý.

Miláček484

Na mě poněkud morbidní, ale dočetla jsem, neboť bylo napínavé, teď si dám trochu od takových knih přestávku, je toho až moc

Liss93

Byl pro mě problém se začíst. S knihou jsem začala před 3 měsíci a až posledních cca 60 stran jsem přečetla na jeden zátah. Námět byl zajímavý, ale zpracování trochu pokulhávalo.

kikiodvi

Kniha s obrovským potenciálem, který ale zůstal nenaplněný.

Na Jepici mě zaujal příběh spojený s druhou světovou válkou a odkazem nacistických lékařů. Podle anotace jsem si hned představila děj nabitý akcí a napínavé scény, ze kterých se budu bát usnout. O to víc mě zklamalo, když první polovina knihy byla jen nezáživným popisem. Ve druhé polovině se konečně začalo něco dít, ale stejně se žádný WOW-efekt nedostavil.

Je vidět, že autor nápady má, ale zasloužily by si lepší zpracování. Thriller by nás prostě měl přinutit se aspoň trochu bát; to Jepice neuměla. Tohle je první knížka ze série, a tak věřím, že ty následující se posunou kvalitou nahoru.

Hustoles380

Průměrné hodnocení na to jakou reklamu knížka má.
Konec málo propracovaný

Jananika

Příběh mě bavil, u tohoto žánru odpočívám. Kniha se dobře četla, s Priestem a jeho týmem si dovedu představit další příběh

perpe2a

Za mě je tato kniha zklamáním. Měla obrovské PR, byla vychvalována až do nebes, ale mě teda minimálně do poloviny dost nudila. První stránky si řeknete wow, to vypadá super, jenže pak to rapidně klesne a je to podivně nezáživné a chaotické až téměř do konce. Ano, na konci se to zase zvedne, ale celkově hodnotím knihu jako průměrnou. Mě tedy rozhodně neoslovila...bohužel.

CharlesWard

Sice se kniha pohodově četla, ale neseděl mi hazelův popisný styl, například hned při úvodním dostávání se z pout. Slabší 3 hvězdy.

bartax23

slušná kniha do kapitoly 48 ovšem hodně přehnaný a laciný závěr nejprve téměř dokonale utajená skupina - sekta a potom diváků jak na stadionu a zásah policie ve chvíli kdy už Priesta nelze zachránit pro mne osobně díky závěru a také dopisu od autora (zatím vydal dvě knihy v češtině jedna) a jeho žádosti stát se členem klubu jeho čtenářů - zklamání

Vercatko91

Super! Sice některé pasáže zbytečně zdlouhavé a na to, že je kniha tak vyzdvihovaná, bych čekala větší šmrnc, více akce, trochu více napětí. Ale ve výsledku fajn knížka, i když trochu odfláklý konec, čekala bych větší závěr.

Hannik

Musím říct, že po delší době opravdu povedená detektivka. Skvělý nápad ohledně historického propojení. Určitě si přečtu další knížku od tohoto autora.

Costanzo

Výborná kniha, téma nacismus bylo zajímavým zpestřením příběhu a konečně detektiv, který není troska ;-) poutavý příběh, nedá se odložit. Těším se na další případ Charlieho Priesta. Shrnutí knihy temné a poutavé.

Mabie

Příběh měl sice spád, hlavní hrdina byl vykreslen nejen jako inteligentní a charizmatická osoba, ale navíc i jako člověk, trpící disociativní poruchou, což byl určitě zajímavý nápad (s takovou poruchou život není vůbec jednoduchý ani pro hlavního hrdinu, ale ani pro jeho okolí). Celkově to příběhu dalo určitou hloubku, ale čekala jsem trochu víc. Začátek je docela pomalý a pak je zase trochu překotný závěr.
Kniha má dvě dějové linie, které se proplétají a i když po nějakém čase tušíte, jak se příběh bude vyvíjet, detaily rozuzlení nejspíš neodhalíte (já tedy ne).
Těch pár závěrečných kapitol je přehnaných, ale téma nacismu mi pro thriler přišlo vcelku neobvyklé a zajímavé.
Celkové vyznění příběhu je hodně temné a některé popisy byly až příliš naturalistické. Knihu nedoporučuji číst před spaním, ale jinak určitě za přečtení stojí.

Nelly

Pokud Vás k sobě rozečtená kniha stále volá, pak je dobrá. A tady to volání fungovalo na 100%. Těším se na další setkání...

Forest66

Vynikající detektivka ze soudobé Británie s krátkou poválečnou dějovou linkou. Poutavý a plynulý děj, který člověka hned od počátku chytne a druhou polovinu jsem přečetl velmi rychle. Těším se na další knihu tohoto autora. Pokud nevíte, co dát k vánocům fanouškovi britské detektivky... ;)

Marluksa

Tak tohle je něco!!

Magdalena_j

Kniha mě překvapila. Začátek je takový všeljaký, ale poměrně rychle se do začnete a příběh se svižně rozvíjí.
Trošku mi kniha asociuje s detektivkami R. Galbritha, takže kdo je jejich fanouškem, mohl by se najít i zde.
Kniha má dvě hlavní dějové linky, které se postupně proplétají. Jedna současná, jedna zpět o 70 let.
Přibližně v půlce knížky tušíte, jak to asi všechno dopadne, ale na druhou stranu jsem to nerozlouskla úplně, což mě hrozně potěšilo.
Závěrečných 5 kapitol je možná trošku zbytečně přehnaných...
Přečtení určitě doporučuji.

broskev28

Naprosto jsem netušila, co mě čeká. Po přečtení prvních tří kapitol jsem uvažovala o tom, že knihu odložím. Potom jsem se pochlapila a dočetla jsem ji. Stejně poctivě jsem pročetla zdejší komentáře, sioux, pobijecmuch a sirius mi mluví z duše.
Teď potřebuju nějaký jemný dámský likér (na tři). Ale kde ho vzít, když jsem si v knihovně (v pominutí smyslů) rezervovala tři knihy Lee Childa?

pavčape

Zajímavý nápad, trocha historických nepřesností, trochu přehnaný závěr knihy, ale jinak dobré čtení.

a.k

Londýnský právník Charlie Priest se jen díky štěstí a svému důvtipu zachrání před smrtí, když je napaden neznámým útočníkem. Ten po něm chce flash disk s daty, o kterém nemá Charlie ani páru. Totožnost násilníka se objasní záhy. To, když jeho zámožná rodina najme Charlieho, aby vypátral jeho vraha.
Druhá dějová linka se vrací na konec války, kdy v koncentračním táboře Buchenwald zvláštní jednotka zajme táborového "lékaře" Schneidera, který prováděl na vězních své otřesné pokusy.
Ani se mi nechce věřit, že jde o autorovu prvotinu. Promyšlený děj, propracované charaktery postav, kniha se moc dobře četla.

tak.normal

Takové to bylo, jak to říct, jednoduché. I kdyz hrdina s disociativní poruchou byl fajn, další postavy mě rušily a bohužel od jisté chvíle bylo (skoro) všechno jasné. Takže zhruba od půlky.

Andy74

Mám ráda detektivky, čím morbidnější, tím lepší ( co já to jsem za člověka :o))
Prima příběh s šílenou zápletkou, bohužel se mi začínají děje těchto knih plést do sebe, ve většině figuruje asociální vyšetřovatel, má k sobě párek "ajtý specialistů" , krásná kolegyně nebo příbuzná, sadistický trestný čin, politika, rodina, špína.....
asi jsem toho četla už moc.
Ale doporučuji všem, kdo hledají napětí a chtějí si ho užít až do konce.

Dela111

Raketový start, zajímavá zápletka, dobře poskládané dvě dějové linie, příjemný styl psaní.
Hlavní hrdina rozhodně nepůsobí obyčejně - bývalý polda, bojuje se zvláštní nemocí, brácha sériový vrah... Tohle není žádná tuctová postava, ta se autorovi povedla. A tým jeho spolupracovníků jsou přímo perly - mladičká geniální kolegyně, která vleze všude..., inteligentní obrovský černoch v limetkově zelené košili na míru s kapesníčkem v náprsní kapse, lehce autistický chorobně pedantský účetní žijící čísly a svérázná recepční. Nádherné postavy, snad dostanou více prostoru v další knize.
Něco málo bych vytkla konci, kdy jsem v některých pasážích viděla zakončení vpravdě hollywoodských rozměrů.
Celkově hodnotím velmi dobře a už se těším na pokračování.

kristy_dvo

Knihu jsem přečetla během dvou dnů a velmi mě potěšila. Určitě patří k mým oblíbeným. Přítomnost se prolíná s minulostí, což mě na knize velmi bavilo. Sice jsem už podvědomě tušila, kdo za tím vším stojí, ale i tak byl závěr skvělý. Těším se na další :)

dagmar0959

Celkem čtivé, ne úplně uvěřitelné, motiv a zápletka vykonstruované. Co taky pořád vymýšlet, v některých zemích je zřejmě sériových vrahů víc než lidí, tak už i Anglie...

zdendula31

Přečetla jsem jedním dechem..těším se na další knihu autora.

Zrzavá_Tereza

Já jsem neměla žádný velký očekávání, ale i přesto bych se asi bez téhle knihy obešla. Chyba je v mně, to je jasný. V poslední době mě máloco překvapí a šokuje. Ale čte se dobře, fajn téma, trošku mi to připomínalo knihu Křik.

Bustedka

Původně jsem měla v plánu hvězdičky jen dvě, ale jen díky tomu konci jsem hodnocení zvýšila. Měla jsem problém se pořádně začíst. Vlastně mě to začalo bavit až někde za stranou 250, kde už plno jiných knih končí.
Námětově zajímavé, ale autor se na můj vkus snažil být zprvu tqk moc tajemný, že čtenář zprvu vůbec neví, o čem to jako je

karolka
12. červnaodpad!

Mám přečteno tak 3/4 knihy a čtu ji už tak skoro dva měsíce. Musím se k ní vyloženě "dokopávat". Špatně se mi čte, na mě je tam přehršel jmen, ve kterých se dost často přestávám orientovat. Napínavé to pro mě také není. Čtu ji jen proto, že jsem zvědavá jak to dopadne a nejsem zvyklá odkládat knihu jako nedočtenou.

alzbeta4340

Jepici bych nazvala odpočinkovým thrillerem. Je to celkem napínavé, ale bát se nebudete - na to je příliš mnoho postav příliš velkými šílenci. Čili je to velmi nereálné, ovšem čtivé a na prvotinu dobré. Dost mě bavila i historická linka.

thrillery druhá světová válka (1939-1945) historie soukromý detektiv Londýn

Autor knihy