Obrázky z českých dějin a pověstí

Krátké (většinou dvoustránkové) příběhy z českých dějin, pověstí a legend. 3. vyd. Obsah: Pověst o praotci Čechovi Pověst o Krokovi a jeho dcerách Pověst o Libuši a Přemyslovi Pověst o Ctiradovi a Šárce Pověst o Křesomyslovi a Horymírovi Pověst o Lucké válce Pověst o Durynkovi Pověst o Bruncvíkovi Pověst o králi Svatoplukovi Pověst o králi Ječmínkovi Kníže Václav Pověst o Oldřichovi a Boženě Pověst o Břetislavovi a Jitce Vratislav II. Vladislav II. Pověst o Tatarech na Moravě Přemysl Otakar II. Konec rodu Přemyslovců Jan Lucemburský a Karel IV. Pověst o založení Nového města pražského Pověst o chrámu na Karlově Václav IV. Pověst o kouzelníku Žitovi Jan Hus Počátky husitství Jan Žižka Prokop Veliký Jan Roháč z Dubé Pověst o blanických rytířích Jiřík z Poděbrad českým králem Jiříkovo mírové poselstvo Pověst o Daliborovi Jagellovci na českém trůně Pověst o kutnohorských havířích Pověst o staroměstském orloji Pověst o Faustově domě Habsburkové v Čechách Císař Rudolf II. Pověst o golemovi Bílá hora Jan Ámos Komenský O Janu Kozinovi Sedláci u Chlumce Josef Dobrovský První dělníci 1848 Karel Hynek Mácha Karel Havlíček Borovský Božena Němcová Josef Kajetán Tyl Národní divadlo Jan Neruda Sjezd U kaštanu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/6596/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-iLz-6596.jpg 4.7266

Obrázky z dějin (1.)

Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Obrázky z českých dějin a pověstí

tygřík2

Jasná inspirace Oprásků. Další bot pro tuhle zábavnou histórii.

Nočnípták

Náš nejstarší syn nechtěl číst. Zlom nastal až s knihou Diogenes v sudu a Obrázky z dějin. Od té doby četl úplně všechno k čemu se dostal. Když dospěl a stěhoval se, kniha se stěhovala samozřejmě s ním. Včera ji přivezla vnučka, že ji půjčí bratranci. Přečetla jsem ji za večer a vnuk se na mě zlobí, že ji chtěl číst spolu se mnou. Když já to nemohla vydržet, nečíst. Byl to takový návrat v čase. Vrátila jsem se o dobrých třicet let zpátky. Do doby, kdy se naše děti o knihu přetahovaly, kdo ji ukořistí dřív. A teď se bude situace asi opakovat u vnoučat. Kdo dřív? No přece babička!

yettojedno

Klasika. Jeden z mála způsobů, jak si může dítě zamilovat historii ...

hrdlickova_61

Nejsem závistivá povaha, ale nad touhle knížkou mě už kolikrát zamrzelo, že naše starší generace ji nemohla číst ve školních letech. Moc by se líbila i nám. Dala by nám rámec, do kterého se ostatní historické vědomosti pak už celý život pěkně zasazují jako kamínky do mozaiky. A ještě by nás to ohromně bavilo a četli bychom ji pořád dokola. Měli bychom chuť vídat ty milé obrázky a připomínat si vtipné texty co nejčastěji. Takhle přesně posloužila mým dětem a jejich vrstevníkům a jsem ráda, že je k sehnání ještě i teď.

DuncanIdaho

Pěkná kniha, která obrázkovou formou podává čtenáři nejdůležitější okamžiky českých dějin nenáročnou formou. Jako kluk jsem ji četl několikrát.

Wara

Jako malý jsem tuhle knížku miloval.

Greena

Děti mají v oblibě komiksy. Líbí se mi nápad seznámit je s historií právě touto formou.
První ze čtyř knih od Jiřího Černého čtenáře zavede k praotci Čechovi, Krokovi a jeho dcerám, k Libuši a Přemyslovi, ke Ctiradovi a Šárce, ke Křesomyslovi a Horymírovi, k Brucvíkovi, králi Svatoplukovi, ke knížeti Václavovi, k Oldřichovi a Boženě, k Břetislavovi a Jitce, k Přemyslu Otakarovi II., k Janu Lucemburskému a Karlovi IV., k Václavu IV., k Janu Husovi, Janu Žižkovi, k Prokopu Velikému, Janu Roháči z Dubé, k Jiřímu z Poděbrad, k Rudolfovi II., k Janu Ámosu Komenskému, k Josefu Dobrovskému, Františku Palackému, Karlu Hynku Máchovi, Karlu Havlíčku Borovskému, Boženě Němcové, Josefu Kajetánu Tylovi, Bedřichu Smetanovi, Antonínu Dvořákovi i Janu Nerudovi.
Provede vás stručnou a zábavnou formou po naší historii. Dozvíte se informace o vladařích, spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích i vynálezcích.
Pojďte poznat historii…

Antonella
02.11.2018

Knížka je moc hezká a zajímavá. Moc krásné obrázky. Nejvíc se mi líbilo jak Libuše pojmenovávala Prahu.