Obrázky z českých dějin a pověstí

Krátké (většinou dvoustránkové) příběhy z českých dějin, pověstí a legend. 3. vyd. Obsah: Pověst o praotci Čechovi Pověst o Krokovi a jeho dcerách Pověst o Libuši a Přemyslovi Pověst o Ctiradovi a Šárce Pověst o Křesomyslovi a Horymírovi Pověst o Lucké válce Pověst o Durynkovi Pověst o Bruncvíkovi Pověst o králi Svatoplukovi Pověst o králi Ječmínkovi Kníže Václav Pověst o Oldřichovi a Boženě Pověst o Břetislavovi a Jitce Vratislav II. Vladislav II. Pověst o Tatarech na Moravě Přemysl Otakar II. Konec rodu Přemyslovců Jan Lucemburský a Karel IV. Pověst o založení Nového města pražského Pověst o chrámu na Karlově Václav IV. Pověst o kouzelníku Žitovi Jan Hus Počátky husitství Jan Žižka Prokop Veliký Jan Roháč z Dubé Pověst o blanických rytířích Jiřík z Poděbrad českým králem Jiříkovo mírové poselstvo Pověst o Daliborovi Jagellovci na českém trůně Pověst o kutnohorských havířích Pověst o staroměstském orloji Pověst o Faustově domě Habsburkové v Čechách Císař Rudolf II. Pověst o golemovi Bílá hora Jan Ámos Komenský O Janu Kozinovi Sedláci u Chlumce Josef Dobrovský První dělníci 1848 Karel Hynek Mácha Karel Havlíček Borovský Božena Němcová Josef Kajetán Tyl Národní divadlo Jan Neruda Sjezd U kaštanu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6596/big_obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-iLz-6596.jpg 4.7326

Kniha Obrázky z českých dějin a pověstí

Meda77
22.11.2021

Obrázkové a humorné zobrazení některých událostí národního bohatství, jestli se vůbec dá ještě něco takového napsat, ale stejně jsem to napsal. Určeno pro mladé, aby jsme jim to furt nemusely mlátit do šišek.

TaLu
18.06.2021

Formou komiksu a doprovodného slova přiblížení našich pověstí a historie. Stále jsem si říkala, že jsem to již musela číst. Nakonec mi došlo, že jsem asi kdysi v Mateřídoušce čítávala na pokračování. To už je let ! Narazila jsem jen na jednu nepřesnost ohledně sv. Ludmily, ale nejsem historik. :o)
úryvek:
" O dějinách byla napsána už spousta knih, tlustých i tenkých, zajímavých i nudných, chytrých i hloupých. A píší se pořád nové a budou se psát další. To proto, že minulost, a zvlášť minulost vlastního národa , lidi odjakživa zajímala. "

......ano, bylo by prima, pokud by nás historie našeho národa zajímala, abychom pro nezájem nebyli nuceni historii opakovat !

téravokudlaná
05.05.2021

myslím že je to pěkná kniha, pro děti cca 4.-5. třída... pěkné , barevné obrázky

janina66
23.03.2021

Moc chytře, jednoduše a přehledně podaná na naše minulost českých dějin. Vhodná samozřejmě pro mladší a starší děti, ale nejen pro ně.

plutoking
28.02.2021

Dětská klasika :)

gaaabi
25.02.2021

Milovaná knížka mého dětství... asi 100x přečtená! (Některé bubliny si pamatuju pořád.)

Usire
25.01.2021

Moje nejzamilovanější kniha, když jsem byl ještě dítě. Přečetl jsem ji tolikrát, že to ani nespočítám. Legendární kresby a chytrý způsob vyprávění, mě přiměl abych koupil i další knihy z této série mým dětem.

Kontryhelka
05.12.2020

Jednoduše ucelená kolekce pověstí národa českého snadno pochopitelných již od mladšího věku. Pěkně zpracovaná kniha, která má hodně co nabídnout i těm, co nechtějí číst rozsáhlé české pověsti. Každý si v kostce udělá představu o našich dějinách a minulosti. Nedávno jsem se přistihla, že se mi jakýmsi záhadným způsobem dostala opět do rukou a já s velkou chutí se začetla.